یه‌ك شه‌ممه‌ 23 ئه‌یلول 2018
ماڵەوە / ئێران / اعتصاب كارگران شركت سهند آذر كرمانشاه و تخريب دستگاههای اين شركت

اعتصاب كارگران شركت سهند آذر كرمانشاه و تخريب دستگاههای اين شركت

طبق گزارشات منتشر شده, كارگران شركت سهند آذر كرمانشاه در اعتراض به دريافت نكردن حقوق شان بعدازظهر يكشنبه 6 مرداد در محل كارگاه دست به اعتصاب زده و عده اي از كارگران به خشم آمده بخاطر عدم دريافت حقوق شان به دستگاهها يورش برده و دستگاههاي سنگ شكن اين شركت را تخريب كردند.گفته می شود صبح روز يكشنبه عده اي از كارگران بجان آمده به دفتر شركت در محل كارگاه مراجعه كرده و خواستار پرداخت حقوق خویش از جانب مدیریت کارگاه شده اند.

مديريت كارگاه به كارگران گفته است پولي نداريم به شما بدهيم  و به همین دلیل كارگران به خشم آمده و 10 تن از آنان دستگاههاي موجود در كارگاه حمله ور شده و آنها را تخريب مي كنند.كارگران شركت سهند آذر در حال حاضر در پروژه سد داريان مشغول بكار نيروگاههاي سد داريان هستند .

بعد از آن صد تن از كارگران شركت سهند آذر كرمانشاه در اعتراض به شش ماه حقوق معوقه درمقابل استانداری كرمانشاه دست به تجمع اعتراضي زدند. كارگران در اين تجمع خواستار رسيدگي استاندار به خواسته هايشان شدند.

كارگران مذكور سپس در مقابل دادگاه كرمانشاه تجمع كرده و نماينده كارگران به دادگاه مراجعه كردند.

كارگران به مسئولين دادگاه اعلام كردند كه ما ماهها است كه حقوقي دريافت نكرديم و در فقر و نداري بسر مي بريم دادگاه چند ماه پيش قول داده بود كه صاحب شركت ازطريق فروش يكسری از دستگاههای كارخانه حقوق عقب افتاده كارگران را بدهد ولي تا كنون هيچ اقدامي نشده است.

يادآوری مي شود كه كارفرمای اين شركت سپاه پاسداران است كه حقوق كارگران را بلوكه كرده است.

بابەتی هاوپۆل

بریندار و گیان لە دەستدانی سێ کۆڵبەر لە سنووری چاڵدێران

ڕۆژی سێ شەممە ۲۷ی خەرمانان لە سنوری چاڵدێران هێزە چەکدارەکانی ڕژیم کاروانی کۆڵبەران دەدەنە بەر …