پێنج شه‌ممه‌ 21 حوزه‌یران 2018
ماڵەوە / فارسی / جبهە متحد کرد متلاشی میشود؟/ مختار زارعی

جبهە متحد کرد متلاشی میشود؟/ مختار زارعی

 

١- چند سال پیش شش نفر از موسسان جبهە و از جملە نفرات اول و سوم انتخابات جبهە در تهران و همگی مقیم تهران طی بیانیەای،تعلیق جبهە را اعلام نمودند.البتە این اعلام تعلیق مورد پذیرش و حمایت دیگر اعضای جبهە قرار نگرفت اما آن شش نفر هم عملا از قطار جبهە پیادە شدند.

٢- پارسال و بعد از انتخابات ریاست جمهوری،٢١ نفر از اعضای جبهە و از جملە دبیر کل و سخنگو!!!تصمیم گرفتند کە حزب دیگری را بە نام حزب متحد ملی تاسیس کنند و تمام مقدمات لازم و ا زجملە درخواست بە وزارت کشور را انجام دادەاند.  

٣- اکنون دو سال تمام از پایان دورە قانونی دبیر کل و سخنگو میگذرد اما حاضر بە برگذاری انتخابات و تحویل این پستها نیستند و البتە با همین نام و عنوان در رسانەها حضور پیدا میکنند و این بر خلاف اخلاق فردی و پرنسیب سازمانیست.
٤- در این ٩ سال کە از عمر جبهە میگذرد تا کنون بە جز استان کردستان،هیچکدام از چهار استان دیگر(تهران،ایلام،کرمانشاه و موکریان)،شورای پنج نفرەی خود را معرفی نکردەاند و حتی برای من کە عضو جبهە هستم مشخص نیست کە هم حزبیهایم چە کسانی هستند!!! در برخی شرایط(شما بخوانید هوای معتدل و آفتابی)همە عضو و بلکە صاحب جبهە هستند و در برخی شرایط(شما بخوانید هوای ابری و طوفانی)،هیچکس عضو جبهە نیست.

٥- در این آشفتە بازار کسانی هم کە حضورشان فصلی و کاملا تابعی از شرایط آب و هواییست در پی بە راه انداختن”بزووتنەوەی نەتەوەئی کورد”-جنبش ملی کرد- بودند کە در گام نخست و با شکست در انتخابات شوراهای پارسال،بزووتنەوە هم خوابید تا فصل دیگر و فرصتی دیگر.

٦- اکنون چند نفر انگشت شمار ماندەایم و تصمیم بە تداوم راه یا رفتن بە مرخصی و تعطیلات.

نکتەی آخر؛ اینها را گفتم و دیگر دوستان هم اگر آن را خلاف واقع میدانند،میتوانند با کامنت یا پست مستقل،در این بحث مشارکت کنند اما دیگر حوصلەی در گوشی صحبت شنیدن و نصیحت شدن را ندارم این گوی و این میدان.

 

 

بابەتی هاوپۆل

دو سازمان بین المللی مدافع حقوق بشر خواستار آزادی نسرین ستوده شدند

آقای خندان روز چهارشنبه ۲۳ خرداد در صفحه فیسبوک خود ضمن اعلام این خبر نوشت …