یه‌ك شه‌ممه‌ 23 ئه‌یلول 2018
ماڵەوە / فارسی / شهروند زن بلوچ توسط نیروی انتظامی کشته شد

شهروند زن بلوچ توسط نیروی انتظامی کشته شد

سیدبی‌بی رسولی‌زاده مشهور به «مرادخاتون» در شهرستان ‘سرباز’ بخش ‘آشار’ روستای افشان هنگامی که سعی کرد مانع مصادره ماشیش برادرزاده خود شود، توسط نیروی انتظامی زیر گرفته شد و پیش از رسیدن به بیمارستان فوت کرد.

ساعت 12شب جمعه 27تیر ماه ایست بازرسی نیروی انتظامی در شهرستان سرباز بخش آشار روستای افشان خودروی تویوتا متعلق به برادرزاده «سیدبی‌بی رسولی‌زاده» را که سوخت گازوئیل باخود حمل می‌کرد توقیف می‌کند.

این زن 40 ساله هنگامی که سعی داشت مانع انتقال و مصادره شود توسط ماموری که پشت فرمان اتومبیل برادرزاده‌اش بود زیر گرفته شده و براثر جراحات وارده در راه انتقال به بیمارستان فوت می‌کند.

یک منبع مطلع به هرانا گفت: «ماموران پس از مصادره خودرو برادرزاده مرادخاتون هنگامی که داشتند خودرو را به پاسگاه محل منتقل می‌کردند در مسیر راه با وی روبرو می‌شوند. مرادخاتون به ایشان اصرار می‌کند که خودروی برادرزاده‌اش را مصادره نکنند. اما ماموری که پشت فرمان بود با‌‌‌‌ همان اتومبیل وی را زیر می‌گیرد.»

این منبع در ادامه عنوان کرد مامور یاد شده سرباز وظیفه بوده و حتی حاضر به توقف برای رساندن زن مصدوم به بیمارستان نشده است. وقوع این حادثه باعث خشم مردم محلی شده، تاجایی که برخی از ایشان به پاسگاه محل حمله کرده و اقدام به شکستن درب پاسگاه نموده‌اند.

 

بابەتی هاوپۆل

درخواست برای آزادی معلمان زندانی از طرف اتحادیە معلمان بریتانیا

اتحادیە معلمان بریتانیا  با ایجاد یک کمپین اینترنتی خواستار آزادی اسماعیل عبدی و دیگر معلمان …