یه‌ك شه‌ممه‌ 23 ئه‌یلول 2018
ماڵەوە / فارسی / روسیه از هواپیمای بدون سرنشین بی نظیرش پرده برداری کرد

روسیه از هواپیمای بدون سرنشین بی نظیرش پرده برداری کرد

نیروی هوایی روسیه از هواپیمای بدون سرنشین خود به نام ‘چروک’ پرده‌بردای کرد و آنرا هواپیمای بی سرنشین بینظیر در سطح جهان معرفی کرده است.

رادیو صدای روسیه منتشر کرده است این هواپیما توانایی حمل 300کیلوگرم وزن را دارد و این برای هواپیماهای بدون سرنشین موجود در جهان بی سابقه است. این منبع افزوده است توانایی این هواپیما هم توانایی شناسایی و هم قدرت ضربتی آنرا شامل میشود. این هواپیمای بدون سرنشین، شباهت زیادی به اردک های رودخانه ای نه چندان بزرگ دارد که در آسمان روسیه پرواز می کنند. این هواپیما همچنین می تواند بر هر سطحی فرود آید و از آنجا پرواز کند.حداکثر وزن آن 700 کیلو و طول بالهایش 10 متر است. « چیروک» می تواند تا ارتفاع 6 هزار متر پرواز کند و برد پرواز آن 2500 کیلومتر است.

‘چیروک’ همزمان می تواند انواع وسایل را برای انواع مختلف نظارت های سطح خشکی و آبی حمل کند. این پهپاد می تواند بارهایی مانند – بمب و موشک را حمل و پرتاب کند و تسلیحات مافوق دقیق را حمل و نقل کند. این دستگاه کلا توسط اتحادیه دستگاه سازی شرکت دولتی « روس تخ» ساخته شده است. به گفته نمایندگان این شرکت ، پهپاد « چیروک» در نمایشگاه بزرگ هوا – فضای روسیه « ماکس -2015» معرفی خواهد شد.

 

بابەتی هاوپۆل

بریندار و گیان لە دەستدانی سێ کۆڵبەر لە سنووری چاڵدێران

ڕۆژی سێ شەممە ۲۷ی خەرمانان لە سنوری چاڵدێران هێزە چەکدارەکانی ڕژیم کاروانی کۆڵبەران دەدەنە بەر …