یه‌ك شه‌ممه‌ 21 تشرینی یه‌كه‌م 2018
ماڵەوە / فارسی / مرگ یک دختر دیگر کُرد به دلیل خودکشی

مرگ یک دختر دیگر کُرد به دلیل خودکشی

یک دختر جوان کُرد دیگر اهل شهر اشنویه به دلیل خودکشی جانش را از دست داد.

به گزارش “زاگرُس پُست”، یک دختر جوان 17 ساله اهل شهر اشنویه به نام “پریسا پروانه وطن” فرزند عباس به دلیل نامشخص دست به خودکشی زده و جانش را از دست داد.

این درحالیست, که اخبار دیگر حاکی از آن است طی مدت یک ماه گذشته حداقل 5 جوان کُرد که 4 تن از آنان دختر بوده اند دست به خودکشی زده و جانشان را از دست داده اند.

“مریم شهریاری” فرزند رضا 13 ساله یکی دیگر از نونهالان اهل شهر اشنویه بود که 2 هفته پیش به دلیل مشکل خانوادگی دست به خودکشی زد و جانش را از دست داد.

همچنین روز چهارشنبه 20 خرداد ماه یک جوان 19 ساله به نام “هادی حیدری” اهل روستای “گولانه” در شهر دیواندره از طریق آویزان کردن دست به خودکشی زده و جانش را از دست داد.

در همین روز یک دختر 17 ساله به نام “مرضیه احمدی” اهل روستای “قلعه سیاه” شهر سردشت طناب دار برای خود آویزان کرده و جانش را از دست داد.

در شهر مریوان نیز یک دختر به نام “آلان رضاپور” روز جمعه گذشته به دلیل مشکل خانوادگی خودش را آتش زده و جانش را از دست داد.

قابل گفتن است، مشکلات و انحرافات اجتماعی در ایران و بویژه در کُردستان به میزان قابل ملاحظه ای افزایش یافته و این مسئله در اکثر اوقات باعث می شود که تلفات جانی بسیار شود و بنا به آمارهای حکومتی، در هر روز 11 نفر در ایران به دلیل خودکشی جانشان را از دست می دهند.

بابەتی هاوپۆل

ابعاد اعتصاب و ادامه کسادی بازار در شهرهای مختلف ایران

در ادامه اعتراض‌ها به وضعیت نامساعد اقتصادی ، تنش در بازار ارز و نبود چشم‌انداز …