پێنج شه‌ممه‌ 25 ئایار 2023

سعید مرتضوی ممنوع الخروج شد

بنا به اخبار غیر رسمی از ایران سعید مرتضوی، رئیس سابق سازمان تامین اجتماعی و از مسئولین رده‌بالای دولت احمدی نژاد ممنوع الخروج شده است. امروز مصطفی ترک همدانی، وکیل جمعی از کارگران شاکی سعید مرتضوی از ممنوع الخروج شدن او خبر داده است، اگر چه وکیل سعید مرتضوی در گفتگو با خبرگزاری فارس ممنوع الخروجی او را رد کرده است.

وکیل کارگران یک شرکت تولیدی در چابهار، چمن تایید ممنوع الخروجی سعید مرتضوی گفته است که چهارشنبه این هفته (۲۵ دی) در دادسرای کارکنان دولت به پرونده سوءاستفاده مالی سعید مرتضوی در تامین اجتماعی رسیدگی خواهد شد.

از سوی دیگر سعید ایوبی، وکیل مرتضوی ، با تکزیب خبر ممنوع الخروجی موکلش اعلام کرده که: “آمریکا و اتحادیه اروپا طی چند سال گژشته تلاش کرده‌اند با قرار دادن مرتضوی در لیست تحریم و تعقیب او فشارهایی بر او اعمال کنند”.

بنا به گزارشها، سعید مرتضوی در خلال ریاست خود در سازمان تامین اجتماعی از منابع مالی سازمان تامین اجتماعی سواستفاده کرده و به مقام‌های دولت، نمایندگان مجلس و روزنامه‌ها ‘هدیه’ داده است. همچنین گزارش مجلس معامله سعید مرتضوی با بابک زنجانی را ‘دارای اشکالات عدیده حقوقی’ عنوان کرده بود. مرتضوی از ماه گذشته تحت پیگرد بوده است.

در پی انتشار این گزارش، شماری از کارگران در برابر مجلس تجمع کردند و همچنین بعضی کارگران از سعید مرتضوی به اتهام اختلاس و خیانت در امانت شکایت کرده‌اند.

سازمان تامین اجتماعی ایران با مدیریت دولتی، کاملا بصورت خصوصی اداره میشود و از وزارتخانه‌هایی است که منابع خود را از محل حق بیمه کارگران و کارمندان به دست می‌آورد.

بابەتی هاوپۆل

زهرا محمدی به پنج سال حبس تعزیری محکوم و پرونده وی به اجرای احکام ارجاع داده شد

انجمن فرهنگی – اجتماعی “نوژین” اعلام کرد پس از طی کردن مراحل قانونی پرونده زهرا …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە .

ئەم ماڵپەڕە لە ئەکیسمێت بۆ کەمکردنەوەی هەرزە واڵە و سپام سوود دەگڕێ. فێربە چۆن زانیاری بۆچونەکانت ڕێکدەخرێت.