سێ شه‌ممه‌ 19 حوزه‌یران 2018
ماڵەوە / فارسی / تاریخ به نفع دمکراسی و کردها حرکت می کند / رشاد مصطفی سلطانی

تاریخ به نفع دمکراسی و کردها حرکت می کند / رشاد مصطفی سلطانی

انتخابات سنگر دیگری از مبارزه‌ برای کسب آزادی و دمکراسی است . اگرچه‌ نباید ، از توطئه‌های دشمن غافل بود و اما ، لازم است که‌ نگاه‌ داشتن اتن ستاتوس و موفقیت هنری ممکن باشد .

شکستن یخ ها و زمینه‌های فکری کمالیزم ، خود یک جهش تاریخی است .

در قرن 21 ملت کرد به‌ رهبرانی نیاز دارد ، که‌ مباراتشان با اعتراضات خیابانی و کوچه‌ و بازار عجین شده‌ و مانند ماهی در دریای جامعه‌ حرکت کنند .

این رهبران با دیکتاتورهای ایران، عراق، ترکیه‌ و سوریه‌ مستقیماأ درگیر بوده‌و دشمن توانائی محدود کردن میدان فعالیت آنها را ندارد . و چه‌ بسا قادر به‌ اسارت آنها نبوده‌ ونیست .

روند مبارزات و کشمکش های خیابانی ، اثبات کرده‌ ، که‌ رهبران کلاسیک با دیوار های حزبی بلند، در حاشیه‌ قرار گرفته‌ اند و میزان و سطح توانائی انطباق انها با افت و خیزهای جنبش عادلانه‌ی ملت کرد در سطح بالائی نبوده‌ و نیست .

حزب دمکراتیک خلق ها ، قدرت و نیروی مبارزاتش را از حرکت های خیابانی گرفته‌ و تغذیه‌ می کند . معتقدم چنین رهبرانی، بدور از بند و بست های پشت پرده‌، مال اندوزی، سکتاریزم و محفل گرائی، ساختن دیوار های مخرب حزبی ، بر پا کردن کنفرانس ها و کنگره‌های بی محتوی ،ناصادقی و تحجر فکری بوده‌ و هستند .

عزیزانی چون “صلاح الدین دمیرتاش ” و” عثمان بایدیمیر” و “احمد تورک” از چهرهای سرشناس و محبوب رهبران بالنده‌ و صمیمی جنبش و تحولات خاورمیانه‌ هستند .

مبارزات مدنی و شهری دارد تجربه‌ای را تثبیت می نماید و رهبران واقعی را به‌ میدان نبرد پرتاب و با حرکتی آهسته‌ و پیوسته‌ تحویل تاریخ خاور میانه‌ می دهد . احزاب دولتی – دینی از جمله‌ حزب عدالت و توسعه‌ ، حزب الله‌ و جمهوری اسلامی در “حرکتی کند ” در پروسه‌ی ورشکستگی قرار گرفته‌ و منزوی می شوند .

ضرورت دارد ، آزادیخواهان و نیرو های چپ و سیکولار برای این شکست همت گمارند وآنرا تسریع نمایند . نزدیک به‌ هفتاد 70 کرسی پارلمان نصیب حزب دمکراتیک خلق ها شده‌ و در عمل وزنه‌ی با قدرت در مجلس ترکیه‌خواهد بود .

این موفقیت درس عبرت و هشداری برای احزاب کردستان بود ، که‌ مشوق جنگ داخلی بوده‌ و می خواستند خرمن دستاوردها را بر باد دهند . پیروز باد دمکراسی و حق تعیین سرنوشت

بابەتی هاوپۆل

دو سازمان بین المللی مدافع حقوق بشر خواستار آزادی نسرین ستوده شدند

آقای خندان روز چهارشنبه ۲۳ خرداد در صفحه فیسبوک خود ضمن اعلام این خبر نوشت …

لێدوانه‌کان

  1. کرد یعنی ایرانی ، ایرانی یعنی کرد ، بس کنیم کشت این تخم نفاق و کینه را و دشمنان استعمارگر خونی خود را شاد نکنیم ، مشکلات کردستان از جائی شروع شد که عثمانی تکه ای از ایران را کند ، جان و تن من فدای تو و جان و تن تو فدای این خاک ، به کوری دشمنانمان برادر میمانیم ، برادر میمیریم .

  2. جناب مۆستەعار ڕەهپور، من نە ئیرانیەم، نە تۆرکەم و نە عەرەب. دەقیقەن هەمدەم شۆمایەم دەر مەورد ئستعنار، ئستعمارگەر دەرکرماشان ئیرانی و دەر هەولێر عەرەب و دەر ئامێد تۆرک هەستند. نەبایەد هیچکۆدام را شاد کەرد. ئشغالگەران کوردستان ئیرانیان، عەرەبها و تۆرکها هەستەند. جان شما بەرای خوەتان سڵامەت و من هەم جان خوەم را نە فەدای شۆما و نە فەدای ئیران میکۆنەم. بەرادەرانە زیستەنی میان ما نیست کە بە واستەی ئین بەرادەرانە بەمیریم.