ماڵەوە / فارسی / یک فرمانده سپاه: داعش عملیات انتحاری را از ایران یاد گرفت

یک فرمانده سپاه: داعش عملیات انتحاری را از ایران یاد گرفت

سعید قاسمی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران می گوید که گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، عملیات انتحاری را از ایران یاد گرفته و در این زمینه از مدل این کشور پیروی کرده است.

به گزارش سایت انتحاب، سعید قاسمی که جمعه 15 خرداد ماه در همایش «امام انتظار مبارزه» سخنرانی می کرد، گفت: «امام (خمینی) به دنبال تشکیل بسیج جهانی اسلام بود اما برخی مسئولان اعتنایی نکردند».

قاسمی با اشاره به تکیه داعش بر عملیات انتحاری گفت: «قدرت نیروی استشهادی (انتحاری) درست کردن در دست ما بود ولی حالا داعش از این مدل پیروی کرده است و بسیج خبیث ها را تشکیل داده است و در مدارس و اردوگاه هایشان مملو از نیروهای انتحاری است».

استفاده از مهاجمان انتحاری در روزهای جنگ عراق و ایران، یکی از افتخارات مسئولان جمهوری اسلامی بود. در مدارس ایران اقدام یکی از دانش آموزان (حسین فهمیده) در انجام عملیات انتحاری علیه عراقی ها در دوره جنگ، آموزش داده می شود.

پس از آن حزب الله لبنان که از سوی جمهوری اسلامی ایران پشتیبانی می شود، از عملیات انتحاری علیه اهداف اسرائیلی استفاده کرد. چند عملیات انتحاری که توسط شبه نظامیان حزب الله انجام شد را این حزب به تصویر کشیده و فیلم های آن را منتشر کرده است.

اکنون گروه داعش در پیشروی های خود به عملیات انتحاری تکیه ویژه ای می کند. علاوه بر جبهه های نبرد، شبه نظامیان این گروه اقدام به عملیات انتحاری در مناطق مسکونی نیز می کنند.

بابەتی هاوپۆل

اخباروگزارشات کارگری 1 اسفند1397

– هفدهمین روز بیخبری از پروین محمدی – سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه: دومین روز تجمع …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.