سێ شه‌ممه‌ 25 ئه‌یلول 2018
ماڵەوە / فارسی / سن اعتیاد در ایران به ١١ سالگی رسیده است

سن اعتیاد در ایران به ١١ سالگی رسیده است

یک مقام سازمان بهزیستی هشدار داده که سن اعتیاد در ایران به ١١ سالگی رسیده و شمار زنان معتاد نیز به دو برابر افزایش یافته است.
مرتضی موسوی، مدیرکل بهزیستی استان فارس روز شنبه دوم خرداد گفت که آمارها در مورد شمار معتادان در ایران «نگران‌کننده» است.
بر پایه سخنان این مقام سازمان بهزیستی، روند مصرف مواد مخدر در ایران از مخدرهای سنتی مانند تریاک به سمت مخدرهای صنعتی و روان‌گردان‌ها به سرعت در حال تغییر است. موسوی همچنین گفته که روش‌های مقابله‌ای در برابر آسیب‌هایی چون اعتیاد جواب نمی‌دهد. این در حالی است که علی مؤیدی، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران معتقد است مجازات جرائم مواد مخدر باید سخت‌تر شود.
آمارهای رسمی نشان می‌دهد دست‌کم یک درصد از جمعیت ١٣ میلیونی دانش‌آموزان ایران معتاد هستند. این یک درصد صرفاً شامل دانش‌‌آموزان معتاد می‌شود و شمار دانش‌آموزانی را که به‌صورت تفریحی مواد مخدر مصرف می‌کنند، در بر نمی‌گیرد.
شمار کل معتادان در ایران، به‌طور رسمی یک میلیون و ٣٢٥هزار نفر بر آورد می‌شود. به باور کارشناسان مستقل اما شمار واقعی معتادان در کشور به مراتب بیش‌تر از این آمار است .
همچنین آمارها حاکی از آنست که‌ ١٠ درصد معتادان ایران را زنان تشکیل می‌دهند. این رقم در سال ۸۵، پنج درصد بود و طی چند سال گذشته به بیش از دو برابر رسیده است.

بابەتی هاوپۆل

درخواست برای آزادی معلمان زندانی از طرف اتحادیە معلمان بریتانیا

اتحادیە معلمان بریتانیا  با ایجاد یک کمپین اینترنتی خواستار آزادی اسماعیل عبدی و دیگر معلمان …