چوار شه‌ممه‌ 26 ئه‌یلول 2018
ماڵەوە / فارسی / آزادی 2 فعال کارگری کُرد دربند

آزادی 2 فعال کارگری کُرد دربند

2 تن از فعالین کارگری کُرد با تودیع وثیقه و به صورت موقت از زندان آزاد شدند.

به گزارش کمیته هماهنگی، دیروز سه شنبه برابر با  22 اردیبهشت ماه 94 حامد محمود نژاد فعال کارگری وعضو  کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری بعد از تحمل 24 روز بازداشت در اداره اطلاعات شهر سنندج با کفالت 15 میلیونی از زندان آزاد شد .

لازم به ذکر است که این فعال کارگری روز 29  فروردین در حالی كه براي خريد نان از منزل خارج شده بود كمی بالاتر از خانه اش توسط ماموران لباس شخصی محاصره شده و به گفته شاهدان عینی، به وی حمله كرده و حامد را در زير ضربات مشت و لگد به شدت مصدوم کرده و او را دستگیر مي نمايند .

همچنین روز شنبه 19 اردیبهشت ماه 94 رضا امجدی فعال کارگری و عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری بعد از گذراندن 15 روز بازداشت در بازداشت گاه اداره اطلاعات ،با وثیقه 30 میلیون تومانی از زندان آزاد  شد .

لازم به ذکر است که این فعال کارگری روز 5 اردیبهشت در آستانه اول ماه مه، روز جهانی کارگر توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت شده بود.

گفتنیست، در آستانه اول ماه مه روز جهانی کارگر دهها تن از فعالین کارگری کُردستان و ایران توسط نیرهای امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی دستگیر و تا کنون از سرنوشت تعدادی از آنان خبری در دستررس نیست.

بابەتی هاوپۆل

گرانتر شدن نرخ دلار در بازار ایران همزمان با سخنرانی دونالد ترامپ

هم‌زمان با سخنرانی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد که در …