شه‌ممه‌ 22 ئه‌یلول 2018
ماڵەوە / فارسی / کمکهای مالی ایران به حماس افزایش یافته است

کمکهای مالی ایران به حماس افزایش یافته است

روزنامه “وال استریت ژورنال” با انتشار گزارشی به بهبود دوباره روابط تهران و گروه حماس و شکاف های ایجاد شده اشاره کرده است. این روزنامه امریکایی در گزارش اشاره می کند که کمک های ایران به حماس بار دیگر تقویت شده است.
روزنامه “وال استریت ژورنال” با استناد به گفته یکی از مقام های بلندپایه اطلاعاتی غربی به افزایش کمک های ایران به گروه حماس اشاره کرد و در این باره می نویسد:در طول ماه های گذشته ده ها میلیون دلار کمک مالی از سوی ایران به گردان های “عزالدین قسام” ارائه شده است. گزارش های اطلاعاتی نشان می دهند که کمک های مالی به طور مستقیم از سوی سردار “قاسم سلیمانی” برای حماس ارسال شده است و به بودجه سالانه برای تامین عملیات نظامی حماس اختصاص داده شده است.
این روزنامه امریکایی در ادامه گزارش خود ادعاهای بیشتری را درباره نوع کمک های ایران به گروه حماس مطرح کرده و در این باره نوشته است:به گفته منابع امنیتی این کمک ها نخست با هدف کمک به بازسازی شبکه تونل‌های حماس که در جریان حملات اسرائیلی ها در تابستان گذشته نابود شده بودند صورت گرفته است. علاوه بر آن حماس توانسته با کمک ایران انبار موشک های میان‌برد خود را گسترش دهد تا برای رویارویی نظامی احتمالی با اسرائیل آماده باشد.

بابەتی هاوپۆل

درخواست برای آزادی معلمان زندانی از طرف اتحادیە معلمان بریتانیا

اتحادیە معلمان بریتانیا  با ایجاد یک کمپین اینترنتی خواستار آزادی اسماعیل عبدی و دیگر معلمان …