پێنج شه‌ممه‌ 22 شوبات 2024

ثبت 19 مورد طلاق در هر ساعت در ایران

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال ایران با بیان اینکه آمار طلاق در این کشور همچنان رو به افزایش است، گفت: “در سال گذشته(1393) هر ساعت 19 طلاق به ثبت رسیده است”.

علی اکبر محزون روز یکشنبه 19 آوریل در گفت وگو با خبرگزاری ایرنا افزود:”در مجموع 163 هزار و 572 مورد طلاق در سال 93 در کشور به ثبت رسیده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل(1392)، با افزایش 5،3 درصدی روبرو بوده است”.

وی ادامه داد:” 149 هزار و 647 مورد از این طلاق ها در مناطق شهری و 13 هزار و 935 مورد نیز در مناطق روستایی به ثبت رسیده است”.

محزون گفت: “در هر ماه نیز 13 هزار و 631 مورد و هر شبانه روز 448 مورد طلاق در کشور ثبت شده است”.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی ومهاجرت سازمان ثبت احوال کشور ایران افزود: “براساس آمارها، نرخ طلاق به ازای هر یکهزار نفر جمعیت کشور 1.2 درصد است یعنی به ازای هر یکهزار نفر جمعیت 1.2 مورد طلاق در کشور ثبت می شود.

سه استان دارای بیشترین میزان طلاق

محزون گفت: “استان های خراسان رضوی با سه مورد طلاق به ازای هر یکهزار نفر جمعیت، گیلان2.8 و تهران با 2.6 مورد طلاق، بیشترین میزان طلاق را در سطح کشور داشته اند و آمار طلاق در این استان ها بیشتر از میانگین کشوری است.

سیستان وبلوچستان همچنان در صدر کمترین آمار طلاق

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی ومهاجرت سازمان ثبت احوال کشور ایران گفت: “استان سیستان وبلوچستان نیز با نیم درصد، کمترین میزان طلاق در سطح کشور را دارد و همچنان در صدر کمترین آمار مربوط به طلاق در میان استان ها است”.

وی ادامه داد: “در استان ایلام نیز به ازای هر یکهزار نفر جمعیت یک مورد طلاق و در یزد نیز 1.2 مورد طلاق به ثبت رسیده که این سه استان نیز نرخ طلاق پایین از میانگین کشوری را به خود اختصاص داده اند”.

به گفته محزون، براساس آمار، در سال 93 به ازای هر 4.4 مورد ازدواج در کشور یک مورد طلاق به ثبت رسیده و این در حالیست که سال 92 به ازای هر پنج مورد ازدواج یک مورد طلاق به ثبت می رسید.

بابەتی هاوپۆل

ماموستا ابراهیم سلیمی به سه سال حبس محکوم شد

ماموستا ابراهیم سلیمی، امام جمعه مسجد “چهار یار نبی” پیرانشهر توسط دادگاه ویژه روحانیت ارومیه …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە .

ئەم ماڵپەڕە لە ئەکیسمێت بۆ کەمکردنەوەی هەرزە واڵە و سپام سوود دەگڕێ. فێربە چۆن زانیاری بۆچونەکانت ڕێکدەخرێت.