دوو شه‌ممه‌ 2 ئاب 2021
ماڵەوە / فارسی / طی دو روز گذشته 27 تن در ایران اعدام شده اند

طی دو روز گذشته 27 تن در ایران اعدام شده اند

صبح امروز در زندان رجایی شهر کرج ١٩ زندانی که دوازده نفر آنها از زندان قزلحصار منتقل شده بودند، از طریق چوبه دار اعدام شدند.
بنابه گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، صبح امروز سه شنبه در زندان رجایی شهر کرج، حکم اعدام ١٩ زندانی که قبلا به سلولهای انفرادی منتقل شده بودند، به اجرا درآمد، از این تعداد دوازده نفر از زندان قزلحصار به این زندان جهت اجرای حکم اعدام منتقل شده بودند.
از طرفی دیگر بنابه گزارش مجموعه فعالان حقوق بشر ایران، ١۶ زندانی دیگر جهت اجرای حکم اعدام به سلولهای انفرادی این زندان منتقل شده اند و قرار است سحرگاه فردا اعدام شوند.
گفتنی است که واحد مرکزى خبر وابسته به صدا و سیما روز دوشنبه اجراى حکم اعدام هشت نفر دیگر را در ندامتگاه مرکزى کرج را تایید کرده بود.
شایان ذکر است که تعدادى از خانواده هاى زندانیان محکوم به اعدام در زندان هاى رجایى شهر و قزل حصار کرج، روز دوشنبه به آخرین ملاقات با زندانیان فرا خوانده شده بودند.
اکثر این زندانیان به اتهام حمل و قاچاق مواد مخدر محکوم شده بودند. که تا اکنون اسامى چند تن از آنها بنامهای رضا قربانى، محمود ملکى، حمید فرجلو، احمد ملکى زاده و منصور غلام زاده و هویت بقیه هنوز نامشخص است.

بابەتی هاوپۆل

زندانی سیاسی کرد، «قادر محمدزادە» اعتصاب غذا نمود

زندانی سیاسی کرد، «قادر محمدزادە» اعتصاب غذا نمود روز شنبە ٩ مردادماە سال جاری، زندانی …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.