پێنج شه‌ممه‌ 2 كانونی یه‌كه‌م 2021
ماڵەوە / فارسی / بیش از 60 شکارچى در مهاباد پارسال شکار را رها کردند

بیش از 60 شکارچى در مهاباد پارسال شکار را رها کردند

رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: بیش از 60 شکارچی در این شهرستان سال گذشته شکار را رها کرده و به دوستداران محیط زیست پیوستند .

کامران حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرگزاری حکومتی ایرنا افزود: سال گذشته در چندین مرحله شکارچیان با رهاسازی پرندگان، شکستن اسلحه های شکاری خود و آتش زدن قفس ها، برای همیشه شكار را کردند.

وی اظهار کرد: با افزایش آگاهی عمومی از مسائل و آموزه های زیست محیطی، بسیاری از شکارچیان به منظور اعلام انزجار از شکار و حمایت از حیات وحش از شکار اظهار ندامت کرده اند.

حسینی اضافه کرد: سال گذشته جمعی از شکارچیان این شهرستان نیز با مراجعه به اداره محیط زیست ضمن پشیمانی و اظهار ندامت از شکار از این اداره خواستند تا پرندگان شکار شده خود را رهاسازی کنند.

وی افزود: بزرگ ترین گروه از این شکارچیان در مرداد ماه سال گذشته که تعدادشان 50 نفر بود در آیینی که در ارتفاعات سه کانیان مهاباد برگزار شد با رهاسازی تعداد زیادی پرنده کبک، قفس های نگهداری آنها را نیز امحا کرده و در آتش سوزاندند.

حسینی ادامه داد: برخی از این شکارچیان 40 تا 50 سال بود که در این شهرستان به شکار پرندگان و حیوانات مشغول بودند که سال گذشته برای همیشه شکار را رها کردند.

جای یادآوریست: سال گذشته به منظور حفظ محیط زیست کُردستان و دوری جستن از پدیده نادرست شکار کردن, در اکثر شهرهای کُردستان شکارچیان دست به رهاسازی پرندگان قفسی خود زده و قفس ها را به آتش کشیدن و یک حرکت زیبا و قابل توجه را آغاز کردند.

بابەتی هاوپۆل

آزادی کارو کریمی تودیع قرار وثیقه در ارومیه

کارو کریمی شهروند بازداشتی اهل سنندج با تودیع قرار وثیقه از یکی از بازداشتگاههای امنیتی …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.