چوار شه‌ممه‌ 26 ئه‌یلول 2018
ماڵەوە / فارسی / 70 زن آلمانی و ازجمله 9 دختر نوجوان به داعش ملحق شده اند

70 زن آلمانی و ازجمله 9 دختر نوجوان به داعش ملحق شده اند

سازمان امنیت داخلی آلمان اعلام کرده که تا کنون ۷۰ زن از آلمان به گروه‌های جهادی “دولت اسلامی” پیوسته‌اند که ۲۸ نفر آنان کمتر از ۲۵ سال داشته‌اند. ۹ تن از این دختران نیز زیر ۱۸ سال هستند.

بر اساس آخرین گزارش سازمان امنیت داخلی آلمان، تا کنون ۴۵۰ اسلام‌گرا از این کشور به سوریه و عراق رفته‌اند که ۷۰ نفر از آنان زن بوده‌اند و از میان این زنان ۹ نفر زیر ۱۸ سال داشته‌اند. ۴۰ درصد زنانی که از آلمان به سوریه و عراق رفته‌اند (۲۸ نفر) کمتر از ۲۵ سال سن داشته‌اند.

سخنگوی مطبوعاتی سازمان امنیت داخلی آلمان گفته پیوستن زنان و دختران جوان به جنگ‌جویان اسلام‌گرا پدیده تازه‌ای نیست و این سازمان با حساسیت و البته نگرانی تبلیغات “دولت اسلامی” برای جلب هرچه بیشتر زنان و دختران جوان را تحت نظر دارد.

بر اساس آماری که اکتبر سال گذشته میلادی منتشر شد، تا آن زمان بیش از سه هزار اروپایی به گروه‌های “جهادی” در سوریه و عراق پیوسته‌ بودند که حدود ۱۰ درصد از آنان را دختران و زنان جوان تشکیل می‌دادند.

براساس این آمار، بیش از ۲۰۰ زن جوان اروپایی که تقریبا تمامی آنها از خانواده‌های مهاجر مسلمان هستند، در صف “جهادگرایان” اسلامی در جنگ داخلی سوریه شرکت دارند. ۵۰ تا ۶۰ تن از آنان شهروند بریتانیا و حدود ۶۰ نفر هم فرانسوی هستند.

بابەتی هاوپۆل

گرانتر شدن نرخ دلار در بازار ایران همزمان با سخنرانی دونالد ترامپ

هم‌زمان با سخنرانی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد که در …