دوو شه‌ممه‌ 2 تشرینی یه‌كه‌م 2023

یک زندانی سیاسی کُرد دست به اعتصاب غذا می زند

یک زندانی سیاسی کُرد اعلام کرد که فردا دست به اعتصاب غذا می زند.

به گزارش رسیده به “زاگرُس پُست”، یک زندانی سیاسی کُرد اهل شهر کامیاران به نام “چنگیز قدم خیری” اعلام کرد: طی هفته گذشته خانواده وی به منظور ملاقات فرزندشان به زندان مسجد سلیمان مراجعه کرده اند، اما از طرف مسئولین زندان از این ملاقات جلوگیری به عمل آمده است.

“چنگیز قدم خیری” به نشانه اعتراض به این عمل مسئولین زندان برای جلوگیر از ملاقات این زندانی سیاسی و خانواده اش که اوایل عید نوروز و سال نو به ملاقات وی رفته بودند، ساعت 8 صبح فردا یکشنبه 9 فروردین ماه دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

چنگیز قدم خیری 3 سال پیش دستگر و به دلیل اصابت گلوله به جسم وی در حین دستگیری، دچار عفونت شده و تا کنون از درمان پزشکی لازم بی بهره مانده است.

چنگیز قدم خیری سال 1390 خورشیدی همراه محمد حسین رضایی (خسرو)، فخرالدین فرجی(فردین) و ایوب اسدی توسط نیروهای جمهوری اسلامی به اتهام ارتباط با “کومه له زحمتکشان کُردستان” در اطراف شهر سنندج دستگیر شدند.

چنگیز قدم خیری اهل شهر کامیاران به 40 سال زندان و تبعید به زندان مسجد سلیمان، فخرالدین فرجی(فردین) اهل شهر مریوان به 25 سال زندان و تبعید به زندان تبس، محمد حسین رضایی (خسرو) اهل شهر دیوانرده به 30 سال زندان و تبعید به زندان میناب و ایوب اسدی اهل شهر مریوان به 20 سال زندان و تبعید به زندان کاشمر محکوم شده اند.

بابەتی هاوپۆل

بازداشت حکیم محمدپوری، فعال زیست‌محیطی عضو انجمن پاژین بانە

در ادامە بازداشت فعالان کورد در کوردستان ایران، یکی از اعضای فعال انجمن زیست‌محیطی “پاژین” …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە .

ئەم ماڵپەڕە لە ئەکیسمێت بۆ کەمکردنەوەی هەرزە واڵە و سپام سوود دەگڕێ. فێربە چۆن زانیاری بۆچونەکانت ڕێکدەخرێت.