سێ شه‌ممه‌ 25 ئه‌یلول 2018
ماڵەوە / فارسی / دستگیر کردن تعدادی از شهروندان کُرد به دلیل برگذاری مراسم نوروزی

دستگیر کردن تعدادی از شهروندان کُرد به دلیل برگذاری مراسم نوروزی

تعدادی قبل ملاحظه ای از ساکنان شهرهای مهاباد، بانه، سنندج، ربط و نوسود در رابطه با برگذاری مراسمات عید نوروز و سال نو، از طرف نیروهای جمهوری اسلامی بازداشت شده اند.

به گزارش رسیده به “زاگرُس پُست”، یک روز بعد از برگذاری مراسمات عید نوروز و سال نو از جانب شهروندان ساکن شهرهای مختلف کُردستان، تعدادی از این شهروندان بعد از ضرب و شتم و بی احترامی توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت و به اماکن امنیتی انتقال یافته اند.

این شهروندان که از شهرهای مهاباد، بانه، سنندج، ربط و نوسود دستگیر شدند اما تعدادشان نامعلوم می باشد، چند تن از آنان بعد از یک شب دستگیری در بازداشتگاه های وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه، ضمن بازجویی و ضرب و شتم و بی احترامی با تودیع وثیقه به صورت موقت آزاد شده اند.

شایان ذکر است، جمهوری اسلامی هرساله و در زمان نزدیک شدن به عید نوروز و سال نو به صورت مداوم شهروندان را مورد تهدید قرار می دهند که اجازه برگذاری مراسمات شادی و پایکوبی را ندارند و پس از برگذاری مراسمات نوروزی و بی توجهی شهروندان به تهدیدات حکومتی، تعداد کثیری از شهروندان و بویژه هنرمندانی که در این مراسمات شعر و آواز و برنامه اجرا می کنند دستگیر و آنها را مورد فشار و بی احترامی قرار می دهند.

بابەتی هاوپۆل

دلار در مرز ١٦ هزار تومان

خبرگزاریها، روز دوشنبه ٢ مهرماە، از افزایش دوباره و بی‌سابقه ارزش دلار در برابر پول …