دوو شه‌ممه‌ 2 تشرینی یه‌كه‌م 2023

یک جوان دیگر بلوچ بدست مأموران ایران کشته شد

روز شنبه 23 اسفند ماموران مرزی رژیم ایران در رمیدان پس از شلیک به سمت یک خودرو , شاگرد راننده خودرو به نام راشد پاهنده اهل روستای سنگان از توابع دشتیاری را کشته و جسد وی را پس از پوشاندن زیر سنگ ها در همان محل رها می کنند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ روز شنبه 23 اسفند ماموران مرزی رژیم ایران در رمیدان پس از شلیک به سمت یک خودرو , شاگرد راننده خودرو به نام راشد پاهنده اهل روستای سنگان از توابع دشتیاری را کشته و جسد وی را پس از پوشاندن زیر سنگ ها در همان محل رها می کنند.

یک منبع مطلع در این باره گفت: پس از شلیک  ماموران و تیر خوردن راشد (عبدالرشید) راننده ای خودرو نیز که تیر می خورد بخاطر حفظ جان خود از آنجا فرار می کند اما با گذشت مدت طولانی هیچ خبری از راشد نمی شود به همین خاطر جمع زیادی از اهالی روستای سنگان برای پیدا کردن راشد کل منطقه ای که در آنجا تیر خورده بود را می گردند تا اینکه جسد را در حالی پیدا م یکنند که در یک پتو پیچانده شده و تعدادی سنگ روی او گذاشته اند.

این منبع افزود: مردم به ماموران نیروی انتظامی و مرزبانی مراجعه می کنند اما آنها مسئولیتش را به عهده نمی گیرند و اظهار بی اطلاعی می کنند اما نهایتا با پیگری مردم و دستور قضایی جسد برای کالبد شکافی به چابهار منتقل می شود.

گفتنی است راشد (عبدالرشید) پاهنده برادر زاده مفتی محمد حسن سنگانی یکی از علمای برجسته دشتیاری و مدرس حوزه علمیه اهل سنت چابهار است.

بابەتی هاوپۆل

بازداشت حکیم محمدپوری، فعال زیست‌محیطی عضو انجمن پاژین بانە

در ادامە بازداشت فعالان کورد در کوردستان ایران، یکی از اعضای فعال انجمن زیست‌محیطی “پاژین” …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە .

ئەم ماڵپەڕە لە ئەکیسمێت بۆ کەمکردنەوەی هەرزە واڵە و سپام سوود دەگڕێ. فێربە چۆن زانیاری بۆچونەکانت ڕێکدەخرێت.