سێ شه‌ممه‌ 21 ئایار 2019
ماڵەوە / فارسی / عفو بین‌الملل: طرح‌های تازه در ایران زنان را به «ماشین کودک‌سازی» تبدیل می‌کند

عفو بین‌الملل: طرح‌های تازه در ایران زنان را به «ماشین کودک‌سازی» تبدیل می‌کند

احتمال تصویب قوانینی در رابطه با استخدام زنان مجرد در مشاغل دولتی از سوی مجلس رژیم اسلامی، با واکنش سازمان عفو بین‌الملل همراه شد.

معاون بخش خاورمیانه سازمان عفو بین‌الملل 20 اسفندماه طی مصاحبه ای با تلوزیون خبری آلمان اعلام اعلام کردە است: “قوانین پیشنهادی ایران در حوزه زنان، وضعیت حقوق زنان در این کشور را برای دهه‌ها به عقب خواهد برد و افزایش “تبعیض‌های سیستماتیک و گسترده” را در پی خواهد داشت”.

مجلس رژیم اسلامی ایران درصدد تصویب قوانینی ضد زن و همچنین تغییر قوانین کار برای زنان بدون فرزند می‌باشد.

در پی ارائە این طرح‌ها به مجلس، سازمان عفو بین‌الملل تاکید کرد که قوانین پیشنهادی در ایران حقوق زنان را ده‌ها سال عقب می‌راند و زنان ایران را به “ماشین کودک‌سازی” تبدیل می‌کند.

سازمان عفو بین‌الملل که یک نهاد مستقل حقوق بشری می‌باشد، مقامات حکومتی رژیم ایران به “ترویج فرهنگ خطرناک در جامعه” از طریق تصویب قانون‌های جدید محکوم کردە و نسبت به این موضوع به رژیم اسلامی هشدار دادەاند.

پیشتر در مهرماه امسال، به دنبال سخنان علی خامنه‌ای، رهبر رژیم اسلامی ایران و تاکید او بر افزایش دو برابری جمعیت ایران تا ۱۵۰ میلیون نفر، “طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده”، که طی آن اولویت استخدام در شرایط مساوی در تمامی بخش‌های دولتی و غیر دولتی به ترتیب با مردان متاهل دارای فرزند، مردان متاهل فاقد فرزند، زنان دارای فرزند و سپس زنان متاهل فاقد فرزند می‌باشد، به مجلس ارائه شدە است.

طرح‌ها و قوانین پیشنهادی تازه در مجلس ایران در مورد زنان قرار است به زودی در صحن علنی آن به رای گذاشته شوند.

بابەتی هاوپۆل

اخباروگزارشات کارگری 1 اسفند1397

– هفدهمین روز بیخبری از پروین محمدی – سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه: دومین روز تجمع …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.