سێ شه‌ممه‌ 19 كانونی دووه‌م 2021
ماڵەوە / فارسی / تداوم اعتصاب کارگران سد داریان

تداوم اعتصاب کارگران سد داریان

بیش از ٥٠٠ کارگر سد “داریان” شهر پاوە نسبت بە پرداخت حقوق معوقە ٤ ماهە خود دست بە اعتصاب زدند.

بە گزارش منابع خبری، کارگران شرکت “سانا” سد داریان شهر پاوە از توابع استان کرمانشاە بە علت عدم پرداخت ٤ ماە حقوق از سوی این شرکت مدت ٥ روز است دست بە اعتصاب زدەاند.

این کارگران اعلام کردەاند، با احتساب سنوات و عیدانە مجموعا ٦ ماە است کە حقوق دریافت نکردەاند و تا پرداخت حقوق خود بە اعتصاب ادامە خواهند داد.

شرکت سانا بە بهانی خرید ماشین آلات و وسایل لازم از حقوق کارگران سرباز زدە در حالی کە بیشتر این کارگران کرد، متاهل و از قشر کم درآمد این منطقە هستند کە عدم پرداخت حقوق این کارگران معیشت آنان دچار مشکل کردە است.

قبلا نیز چندین بار کارگران سد داریان نسبت بە عدم پرداخت حقوقشان اعتصاب کردە بودند.

شرکت سانا پروژە ساخت نیروگاە برق سد داریان را بە عهدە گرفتە است و سال گذشتە نیز بە علت اعتصاب کارگران این شرکت ١٢ تن از کارگران اخراج شدە بودند.

در صورت آبگیری سد داریان ٤٤ درصد منابع طبیعی پشت این سد و شماری از روستاهای تاریخی ــ مذهبی و گردشگری مانند “هجیج” از بین خواهند رفت.

جمهوری اسلامی از ابتدای در دست گرفتن پروژەهای عمرانی از سوی سپاە پاسداران رژیم در کردستان، تحت عنوان آبادانی و خدمتگزاری دهها پروژی عظیم را بر عهدە گرفتە است کە بسیاری از این پروژەها محیط زیست کردستان را از بین می برند و فعالان محیط زیست تاکنون چندین بار نسبت بە این پروژەها اعتراض کردەاند.

بابەتی هاوپۆل

ضبط و غارت بیش از ۷ هزار راس دام توسط سپاه در ایلام

فرمانده مرزبانی رژیم در استان ایلام اعلام کرد، در راستای مقابله با قاچاق دام در …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.