چوار شه‌ممه‌ 20 كانونی دووه‌م 2021
ماڵەوە / فارسی / اطلاعیه “کومه له” در مورد اعدام 6 فعال سیاسی

اطلاعیه “کومه له” در مورد اعدام 6 فعال سیاسی

جلادان جمهوری اسلامی بار دیگر نیز دشمنی خود را با مردم کُردستان تائید کردند و 6 فعال سیاسی کُرد دیگر را در زندان ارومیه به دار آویختند.

انتشار خبر اعدام فعالین سیاسی در زندان اورمیه: سامان نسیم، ابراهیم عیسی آوی، سیروان نژاوی، علی افشاری، رزگار افشاری و یونس آقایان بار دیگر رخسار نا انسانی و وحشیانه خود را علیه مردم کُردستان و همه جهان نمایان کردند.

هفته گذشته 6 زندانی سیاسی در زندان ارومیه به مکانی نامعلوم انقال یافته و امروز خبر اعدام ایشان اعلام گردید: زندانیان سیاسی علی و رزگا افشاری که پیشتر در صفوف “کومه له زحمتکشان کُردستان” بوده و بعد از اتمام کار حزبی باز هم از طرف نیروهای جمهوری اسلامی دستگیر و به اتهام عضویت در کومه له حکم اعدام بر ایشان تفهیم گردید، همچنان سامان نسیم اهل شهر مریوان، ابراهیم عیسی پوور، سیروان نژاوی اهل شهر سردشت به اتهام ارتباط با پژاک و یونس آقایی فعال یارسمان و اهل شهر میاندواب به دست جلادان جمهوری اسلامی اعدام شدند.

اعدام این فعالین سیاسی کُرد در مدت حاکمیت جمهوری اسلامی امری تازه نمی باشد و طی سال و ماه و روزهای اخیر داغ مرگ فرزندان را بر سینه خانواده شهروندان کُرد گذاشته و کمتر روزیست که فعالین کُرد با جنایات جمهوری اسلامی روبرو نگشته و زندان و خسارات دیگر علیه آنها اعلام نگردد.

اعدام این 6 فعال کُرد در حالیست، که پیشتر نیز تعدادی از احزاب کُردستان ایران, هچنین سازمانهای بین المللی در مورد حقوق بشر و سازمانهای بین المللی در چندین بیانیه و اطلاعیه خواستار الغای حکم غیر انسانی این افراد نباشند.

اما جمهوری اسلامی به عنوان خصلت همیشگی برای ماندگاری سیستم دیکتاتوری و ضد انسانی خود بازهم به اعدام فعالین سیاسی پناه می برند و این عمل برای تخریب روحیات و اراده مردم کُردستان می باشد.

ما به عنوان کومه له زحمتکشان کُردستان از تمامی احزاب و جناح های سیاسی در تمامی بخش های کُردستان خواستاریم، علل خصوص احزاب کُردستان ایران و مردم آزادیخواه کُردستان خواستاریم تا علیه این عمل شنیع و غیر انسانی و جنایت رژیم جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داده و این عمل را محکوم دارند.

کومه له ابراز تاسف و تسلیت خود را به خانواده این 6 زندانی سیاسی اعلام داشته و آنها را مطمئن می سازد، که خون به ناحق ریخته این زندانیان باعث ابراز خشم و نفرت مردم کُردستان علیه رژیم منفور جمهوری اسلامی خواهد گشت.
یاد این عزیزان یعنی “علی و رزگار افشاری” و چهار زندانی دیگر گرامی باد.

مرگ و نفرین بر جمهوری اسلامی

کومه له زحمتکشان کُردستان

1 اسفند 1393 خورشید

20 فبریه 2015 میلادی

بابەتی هاوپۆل

بازداشت همراه با ضرب و شتم یک شھروند اهل شهر نقده

ساعت 11 پیش ازظهر امروز سهشنبه 30 دیماه، نیروهای اطلاعاتی همراه با نیروهای محلی(جاش)، یکی …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.