چوار شه‌ممه‌ 20 كانونی دووه‌م 2021
ماڵەوە / فارسی / درگیری شهروندان سنندجی با نیروهای جمهوری اسلامی

درگیری شهروندان سنندجی با نیروهای جمهوری اسلامی

در ادامه جریان جمع آوری دیش ماهواره شهروندان در شهرهای مختلف کُردستان، تعداد دیگری دیش و ماهواره در شهر سنندج و از جانب نیروهای انتظامی و لباس شخصی جمهوری اسلامی جمع آوری شده و این مسئله اعتراض شهروندان را در پی داشته است.

گزارش رسیده به “زاگرُس پُست” حاکی از آن است، امروز دوشنبه 13 بهمن ماه نیروهای انتظامی و لباس شخصی جمهوری اسلامی در شهر سنندج، به منزل و آپارتمان های مردم در محله های “خیابان صفری و معراج” یورش برده و دست به جمع آوری ماهواره و ادوات مربوطه زده اند.

خبرنگار “زاگرُس پُست” از سنندج می گوید، نیروهای انتظامی و لباس شخصی نخست خود را ماموران اداره برق و آب قلمداد کرده و به منزل شهروندان نفوز کرده و زمانی که مشغول به جمع آوری ماهواره شهروندان زده اند، با اعتراض آنان روبرو شده و به همین دلیل تنش و درگیری بین ساکنین منازل و این نیروها پیش می آید و در همین رابطه یک تن دستگیر و تعداد دیگری از شهروندان نیز مجروح می شوند.

تا کنون هویت فرد دستگیر شده و زخمی شدگان مشخص نشده و دلیل درگیری آنان نیز تنها اعتراض علیه هجوم نیروهای حکومتی و شکستن حرمت و کرامت خانه هایشان از طرف این می باشد.

گفتنیست، جمهوری اسلامی نگاه کردن کانال های ماهواره ای و استفاده از وسائل ارتباط جمعی و شبکه های اجتماعی را، ضد قوانین شرعی خود می داند و به همین دلیل به صورت مداوم از طریق ارگان های ذیربط و شخصیت هایشان علیه این گونه امکانات تبلیغ ناروا ترویج می دهند و با شهروندانی که از آنها استفاده می کنند شدیدا برخورد می کنند.

بابەتی هاوپۆل

بازداشت همراه با ضرب و شتم یک شھروند اهل شهر نقده

ساعت 11 پیش ازظهر امروز سهشنبه 30 دیماه، نیروهای اطلاعاتی همراه با نیروهای محلی(جاش)، یکی …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.