ماڵەوە / فارسی / احضار یک فعال کارگری به دادگاه شهر سنندج

احضار یک فعال کارگری به دادگاه شهر سنندج

یک فعال کارگری اهل شهر سنندج امروز به دادگاه این شهر احضار شد.

بنا به گزارش رسیده به “زاگرُس پُست”، “مهرداد امین‌وزیری” فعال کارگری اهل شهر سنندج امروز یکشنبه 12 بهمن ماه طی تماس تلفنی به دادگاه جمهوری اسلامی در این شهر احضار شد.

“مهرداد امین‌وزیری” فعال کارگری که در تاریخ دوشنبه 8 دی ماه سال 1393، ساعت 8 صبح در محل کار خود توسط ماموران لباس شخصی اطلاعات بازداشت شده بود و بعد از 10 روز بازداشت در اداره اطلاعات شهر سنندج پنج‌شنبه 18 دی ماه، ساعت 14 با قرار وثیقه 50 میلیون تومانی بصورت موقت آزاد شد.

این فعال کارگری امروز طی تماس تلفنی باردیگر به شعبه اول دادگاه جمهوری اسلامی در شهر سنندج جهت دادگاهی احضار کردند.

مهرداد را به اتهام فعالیت حزبی و همچنین شرکت در تجمعات غیرقانونی برای دفاع از کوبانی، که بیشتر بازجویی‌ها در این رابطه بود، احضار کردند.
ماموران امنیتی در پایان بازجویی از مهرداد امین‌وزیری خواسته بودند تعهد بدهد که دیگر در هیچ تجمع غیرقانونی شرکت نکند. مهرداد از دادن تعهد امتناع کرده و گفته بود که در هیچ تجمع غیرقانونی شرکت نکرده است.
مهرداد امین‌وزیری در سال 1390، به مدت 32 روز در بازداشت اداره اطلاعات بوده و با قرار وثیقه 15 میلیون تومانی آزاد شده بود، که در دادگاه سی‌ام مهرماه سال 1390، در شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج، به پنج سال حبس که به مدت 5 سال تعلیق است، محکوم شده بود.

بابەتی هاوپۆل

چهار زندانی سیاسی از زندان مریوان آزاد شدند

چهار زندانی سیاسی محبوس در زندان مریوان به‌ نام‌های «#آرمان_غفوری»، «#سلمان_افرا»، «#گوران_قربانی» و «#عادل_پیروزی» در …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.