سێ شه‌ممه‌ 16 تشرینی یه‌كه‌م 2018
ماڵەوە / فارسی / آذربایجان غربی دارای 40 هزار تحصیل کرده بیکار است و کرمانشاه رتبه نخست بیکاری

آذربایجان غربی دارای 40 هزار تحصیل کرده بیکار است و کرمانشاه رتبه نخست بیکاری

به گفته استاندار آذربایجان غربی: اکنون 40 هزار تحصیل کرده بیکار در مقطع لیسانس و بالاتر در این استان وجود دارند که بیکار می باشند.

وی ضمن اشاره به این آمار می گوید: مشکل ۴۰ هزار تحصیلکرده بیکار آذربایجان غربی فقط با سرمایه گذاری حل می شود اما پیچیدگی‌های اداری مانع بهره مندی از ظرفیت سرمایه‌گذاران خصوصی در پروژ‌ه‌هایی که امکان واگذاری به بخش خصوصی را دارند شده است.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه می افزاید: این 40 هزار تحصیل کرده بیکار سرمایه‌هایی هستند، که از شرایط سخت تحصیلی گزینش شده‌اند و تحصیل کرده‌اند و اکنون در انتظار شغلند.

از طرف دیگر طبق آخری آمار بیکاری در ایران، استان کرمانشاه با 15.3% در رتبه اول و استانی لرستان با 14.9% در رتبه دوم و قزوین و چهارمحال و بختیار با هم رتبه سوم بیشترین آمار بیکاری در ایران را به خود اختصاص داده اند.

جای یادآوریست، 4 استان کُردنشین کُردستان ایران از جمله “ایلام، کرمانشاه، سنندج (سنه) و آذربایجان غربی (ارومیه)” در سطح ایران و ار لحاظ تمامی معضلات و مشکلات اجتماعی در مکان های اول جای دارند و از طرف حکومت و ارگان های ذیربط همواره با دیدی امنیتی به این مناطق نگریسته می شود و کُردستان ضمن داشتن منابع وسیع زیرزمینی و طبیعی، اما به قدر کافی و مقبول از طرف حکومت به آنها رسیدگی نمی شود.

بابەتی هاوپۆل

ابعاد اعتصاب و ادامه کسادی بازار در شهرهای مختلف ایران

در ادامه اعتراض‌ها به وضعیت نامساعد اقتصادی ، تنش در بازار ارز و نبود چشم‌انداز …