شه‌ممه‌ 20 تشرینی یه‌كه‌م 2018
ماڵەوە / فارسی / شناسایی 2 هزار کودک زیر 6 سال مبتلا به سوءتغذیه در آذربایجان‌غربی

شناسایی 2 هزار کودک زیر 6 سال مبتلا به سوءتغذیه در آذربایجان‌غربی

مدیر کل کمیته امداد جمهوری اسلامی در استان آذربایجان غری اعلام کرد: 2 هزار کودک زیر 6 سال مبتلا به سوءتغذیه در این استان شناسایی شده و به درمان و خدمتگذاری نیازمند می باشند.

“جلال حسین زاده” در میانه سخنان خود می افزاید: این کودکان برای تامین سوءتغذیه خود از طرف کمیته امداد ماهانه 60 هزار تومان به آنها تعلق می گیرد و تمامی این پول ها نیز از کمک های خیرخواهانه مردمی جمع آوری شده است.

این مسئول حکومتی همچنین می گوید: سالانه در استان آذربایجان غربی 5 تا 6 هزار نفر زیر چتر حمایت کمیته امداد قرار می گیرند و از طرف این مرکز حکومتی به آنها یاری رسانده می شود.

شایان ذکر است: ایران یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان از لحاظ منابع زیر زمینی می باشد و از لحاظ نفت و گاز در رتبه دوم جهان می باشد، اما فقر و تنگدستی زندگی مردم را دچار فلاکت کرده و به گفته خود مسئولین حکومتی اکنون حداقل بیش ار 10% از مردم ایران زیر خط فقر می باشند و به همین دلیل بعضی از آنان برای گرفتن پول اندکی در ماه به کمیته امداد روی می آورند و این کار نیز در میان مردم وجهه بسیار بدی دارد و کمتر کسی در مورد گرفتن این کمک های ناچیز از طرف حکومت، با آشنایان و اطرافیان خود سخن به میان می آورد.

بابەتی هاوپۆل

ابعاد اعتصاب و ادامه کسادی بازار در شهرهای مختلف ایران

در ادامه اعتراض‌ها به وضعیت نامساعد اقتصادی ، تنش در بازار ارز و نبود چشم‌انداز …