هه‌ینی 27 تشرینی دووه‌م 2020
ماڵەوە / فارسی / تداوم شادی و پایکوبی مردم کُردستان برای آزادی کوبانی زیر فشار امنیتی

تداوم شادی و پایکوبی مردم کُردستان برای آزادی کوبانی زیر فشار امنیتی

پس از آنکه در شهرهای مختلف کُردستان به مناسبت آزادی شهر کوبانی از جانب مردم مبارز این شهر شادی و پایکوبی و پخش کردن شیرینی صورت پذیرفت، این شادی و پایکوبی تا کنون نیز زیر فشارهای امنیتی نیروهای جمهوری اسلامی ادامه دارد.

طبق گزارش رسیده به “زاگرُس پُست”، بعد از اینکه طی 2 روز گذشته شادی و پایکوبی مردم شهرهای مختلف کُردستان و علل خصوص شهر سنندج به گونه ای وسیع و قابل ملاحظه و زیر فشارهای امنیتی برای آزادی شهر کوبانی ادامه داشت، امروز چهارشنبه 8 بهمن ماه نیز شهر سنندج شاهد فضای شدید امنیتی بود.

خبرنگار “زاگرُس پُست” در سنندج ضمن ابراز خرسندی از اینکه طی 2 روز گذشته در این شهر و زیر لوای فضای امنیتی نیروهای جمهوری اسلامی شادی و پایکوبی مردم به مناسبت آزادی کوبانی برگذار گشته، می گوید: جمهوری اسلامی از شهرهای همچون “قروه, بیجار و همدان” نیروی ویژه برای سرکوب مردم مسرور سنندج اعزام کرده و شورای امنیت نیز به آنها اختیار بشخیده که هر فردی در تجمعات شادی و پایکوبی مشارکت می کند مورد هدف گلوله قرار گیرد.

از طرفی دیگر خبرنگار “زاگرُس پُست” از شهر سقز می گوید: ساعت 4 عصر امروز چهارشنبه 8 بهمن ماه تعداد قابل ملاحظه ای از مردم شهر به مناسبت رهایی شهر کوبانی از دست نیروهای دولت اسلامی (داعش) دست به پخش شیرینی در میان شهروندان دگیر زده و این پیروزی بزرگ را به یکدیگر تبریک گفته اند.

همچنین بود که ساعت 9 شامگاه گذشته، شهروندان برای ابراز شادی و خوشحالی نسبت به آزادی کوبانی در تفرجگاه زریبار تجمعی برگزار کنند، اما به دلیل فضای امنیتی مریوان و حضور نیروهای امنیتی و نظامی این تجمع برگزار نشد.

گفته می وشد: نیروهای لباس شخصی از شهروندان درخواست کارت شناسایی و اقدام به متفرق کردن در اطراف دریاچه زریبار می‌کردند و تاکنون چندین درگیری میان شهروندان و نیروهای امنیتی روی داده است و در همین رابطه یک شهروند مریوانی به نام “جلال خویشکار” ٢٩ ساله توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت شده است.

گفتنیست: روز دوشنبه 6 بهمن ماه و بعد از انتشار خبر آزادی شهر کوبانی از طریق خبرگزاریها، مردم در هر 4 بخش کُردستان و علل خصوص شهرهای گوناگوناگون 4 استان “ایلام، کرمانشاه، سنندج و آذربایجان غربی” این پیروزی را سرفرآزانه قلمداد کرده و به همین مناسبت دست به شادی و پایکوبی و پخش شیرینی زده اند.

 

بابەتی هاوپۆل

هژار عباسی با تودیع قرار وثیقه از زندان بوکان آزاد شد

هژار عباسی، شهروند اهل شهرستان میاندوآب، با تودیع وثیقه از زندان بوکان آزاد شد. او …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.