سێ شه‌ممه‌ 2 ئازار 2021
ماڵەوە / فارسی / ۴۰ کارگر دائمی معدن طلای آق دره تکاب اخراج شدند

۴۰ کارگر دائمی معدن طلای آق دره تکاب اخراج شدند

بدنبال تعدیل ۳۵۰ نفر از کارگران فصلی معدن طلای آق شهر تکاب دره در «دی» ماه، روزپیش (یکم بهمن ماه) نیز شرکت پیمانکاری «پویا زرکان» از ورود۴۰ نفر دیگر از کارگر دائمی این واحد معدنی ممانعت کرد.

۴۰ کارگر پیمانی معدن «طلای آق‌دره» واقع در استان آذربایجان غربی دیروز (یکم بهمن) به دلیل «عدم نیاز کارفرما به کار آنان» اخراج شدند.

بنا به گزارش سایت حکومتی ایلنا در معدن طلای آق‌دره امروز به ایلنا گفته‌اند پس از بیکاری ۳۵۰ نفر از کارگران فصلی معدن طلای آق دره در دی ماه که به اعتراض کارگران منجر شد، روز یکم بهمن ماه شرکت پیمانکاری «پویا زرکان» از ورود ۴۰ کارگر دائمی به این واحد معدنی جلوگیری کرده است.

بنا بر اظهارات کارگران، اخراج بی‌سابقه این تعداد نیروی کار دائمی در معدن طلای آق دره با حضور تعدادی از مدیران رده بالای معدن انجام شده است.

منابع خبری ما با اشاره به تفاوت نوع کار 40 کارگری که دیروز اخراج شده‌اند با 350 کارگر فصلی این معدن که ماه گذشته اخراج شده بودند توضیح دادند: پس از خروج کارگران فصلی از معدن، حدود ۲۵۰ نفر از کارگران که عموما کارگران فنی، نگهبانان و رانندگان ماشین‌های راه سازی همانند لودر وبولدزر هستند در فصل سرما باقی می‌مانند و به کار آماده‌سازی معدن برای سال آینده و زمان بازگشت به کار کارگران فصلی مشغول می‌شوند. کارگرانی که دیروز اخراج شده‌اند از همین نیروهای دائمی بودند. اخراج شدگان از هشت تا ۱۲ سال سابقه کار داشته‌اند.

کارفرما به کارگران دائمی اخراجی گفته است همچون کارگران فصلی با آغاز فصل بهار (۱۵ فروردین) دوباره به کارشان باز می‌گردند اما هیچ تضمینی برای بازگشت به کار آنان از سوی پیمانکار وجود ندارد.

بابەتی هاوپۆل

بازداشت ۶ شهروند کُرد در شهر مریوان

چهار شهروند کُرد در مریوان توسط نهادهای امنیتی رژیم جمهوری اسلامی ایران بازداشت شدند. دیروز …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.