چوار شه‌ممه‌ 17 تشرینی یه‌كه‌م 2018
ماڵەوە / فارسی / پنتاگون: نیروهای پیشمرگه 700 کیلومتر مربع را از چنگ داعش آزاد کردند

پنتاگون: نیروهای پیشمرگه 700 کیلومتر مربع را از چنگ داعش آزاد کردند

وزارت دفاع ایالات متحده می‌گوید، از زمان آغاز حملات هوایی ائتلاف به رهبری آن کشور و حملات زمینی نیروهای نظامی عراقی، طی پنج ماه گذشته، گروه «حکومت اسلامی» تنها یک درصد از مناطقی را که اشغال کرده بود از دست داده است و آن هم از طرف نیروهای پیشمرگه کُردستان آزاد شده است.

جان کیربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، در یک کنفرانس خبری اعلام کرد: طی زمانی که حملات هوایی و زمینی آغاز شده و شدت گرفته است، پیشمرگه‌های کُرد ۷۰۰ کیلومتر مربع از مناطق -عمدتا در شمال- را از کنترل نیروهای حکومت اسلامی خارج کرده‌اند.

بنا بر آمار نیروهای ائتلاف جهانی نزدیک به ۲ هزار حمله هوایی در عراق و سوریه علیه (داعش) انجام داده‌اند که ۱۶۰۰ حمله به دست نیروهای آمریکایی انجام شده است.

کیربی همچنین گفت: داعش اکنون دارای 20 تا 30 هزار نیرو می باشد و در آینده نیز 12 گُردان به ارتش عراق افزوده می شود و در این میان 2 گُردان سهم نیروهای کُرد می باشد.

وی همچنین می افزاید: اکنون ۵۵ هزار کیلومتر مربع از خاک عراق همچنان در دست این گروه است و دولت مرکزی تنها ۷۷ هزار و پیش‌مرگه‌های کُرد هم۵۶ هزار کیلومتر مربع را تحت کنترل دارند.

لازم به ذکر است: طی درگیریهای 2 روز گذشته حداقل 50 تن از نیروهای داعش گشته شده و 15 تن از نیروهای پیشمرگ نیز جانباخته اند.

 

بابەتی هاوپۆل

ابعاد اعتصاب و ادامه کسادی بازار در شهرهای مختلف ایران

در ادامه اعتراض‌ها به وضعیت نامساعد اقتصادی ، تنش در بازار ارز و نبود چشم‌انداز …