هه‌ینی 19 تشرینی یه‌كه‌م 2018
ماڵەوە / فارسی / بازداشت 5 شهروند کُرد دیگر توسط نیروهای جمهوری اسلامی

بازداشت 5 شهروند کُرد دیگر توسط نیروهای جمهوری اسلامی

به مدت 12 روز است اداره اطلاعات رژیم ایران در شهرستان جوانرود از توابع استان کرمانشاه, به دلایلی نامعلوم و بدون دلایل قانونی 5 شهروند کرد را بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل کرده‌ است.

بنا به سایت فرات نیوز 12 روز پیش مأموران اداره اطلاعات رژیم ایران در شهرستان جوانرود از توابع استان کرمانشاه به دلایلی نامعلوم و غیرقانونی, 5 تن از شهروندان کُرد را بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل کرده‌اند.

تاکنون اداره اطلاعات در مورد سرنوشت آن شهروندان پاسخی شفاف به خانواده‌های آنها نداده است وخانواده‌های آنها بدنبال پیگیری وضعیت فرزندان خود هستند.

گفته می شود: نام دو تن از شهروندان بازداشت‌شده «امیر سبحانی», هنرمند و خواننده کرد و «وهاب چراغی» اهل شهر جوانرود است, اما به اسامی سه شهروند بازداشتی دیگر که اهل روستای «تازآباد» از توابع جوانرود هستند, اشاره نشده است.

لازم به یادآوریست: روز جمعه 26 دیماه نیز 12 تن از شهروندان اهل شهر “مهاباد” بدون هیچ دلیل خاصی از طرف نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و ضمن پیگری خانواده آنان برای آزاد کردنشان, همچنان در بازداشت بسر می برند.

گفتنیست: طی چند ماه اخیر و در موج جدید بازداشت ها در کُردستان حداقل 50 تن از شهروندان و فعالین عرصه های گوناگون در کُردستان از طرف نیورهای امنیتی و انتظامی جمهوری اسلامی احضار و بازداشت شده و تاکنون از سرنوشت تعدادی از آنان هیچ خبری در دسترس نمی باشد.

 

بابەتی هاوپۆل

ابعاد اعتصاب و ادامه کسادی بازار در شهرهای مختلف ایران

در ادامه اعتراض‌ها به وضعیت نامساعد اقتصادی ، تنش در بازار ارز و نبود چشم‌انداز …