ماڵەوە / فارسی / جمهوری اسلامی یک واحد توپخانه ایی در استان “کُردستان”مستقر می کند

جمهوری اسلامی یک واحد توپخانه ایی در استان “کُردستان”مستقر می کند

فرمانده واحد 33 نیروی توپخانه ای جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: یک نیروی توپخانه ای در استان “کُردستان” و در مرز با عراق مستقر می کند.

سایت حکومتی ایرنا از جانب “محسن آذر افروز” فرمانده واحد 33 توپخانه ایی جمهوری اسلامی اعلام کرده است وظیفه این نیروها نظارت بر هر گونه تهدید منطقه ای در سنوورهای غربی ایران است.

وی همچنین افزوده است: بعد از نزدیک شدن نیروهای داعش به مرز ایران, واحد 33 توپخانه ایی در مرزهای عراق استقرار یافتند برای حفاظت از استان های “کرمانشاه, ایلام و کُردستان”.

این واحد توپخانه ایی جمهوری اسلامی بعد از اتمام جنگ 8 ساله مابین ایران و عراق در سال 1367 خورشیدی, در تهران مستقر شدند, اما به گفته “محسن آذر افروز” اکنون وضعیت به گونه ایست که باید این واحد را به کُردستان انتقال دهیم.

این فرمانده سپاه پاسداران همچنین می گوید: قبلا موصل برای ایران نقش خط ارتباط به سوریه بود, اما بعد از تصرف این شهر از طرف داعش, برای ما عیان شد که منظور از این حملات ایران است.

لازم به ذکر است: طی 36 سال حاکمیت جمهوری اسلامی در ایران, هر بار با یک بهانه کُردستان میلیتاریزه و امنیتی می شود و اصلی ترین دلیل انتقال نیروهای حکومتی به کُردستان مقابله با نیروهای مبارز و انقلابی کُردستان است و این بار نیز دور از انتظار نیست, که به بهانه حظور داعش در منطقه این واحد توپخانه ایی به کُردستان انتقال یابد.

 

بابەتی هاوپۆل

میلیتاریزه کردن آبیدر در وحشت از برگزاری مراسم روز زن

امروز جمعه 15 اسفند رژیم اسلامی ایران با وحشت از برگزاری مراسم 8 مارس (روزجهانی …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.