پێنج شه‌ممه‌ 29 شوبات 2024

طی 9 ماه هزار مورد سرقت در استان”ایلام”

بجز دانشجویان، سربازان و زنان خانه دار است، 35 هزار نفر بیکار در استان “ایلام” وجود دارد و این مسئله باعث افزایش آمار دزدی در این استان شده است.

“حسن طایی” معاون وزیر کار گفته‌ است این تعداد جدا از دانشجویان، سربازان و زنان خانه دار است، زیرا از نظر دولت این افراد غیرفعال جامعه جزو بیکاران به حساب نمی آیند.
اعلام 35 هزار بیکار در استان ایلام آنهم بدون در نظر گرفتن افراد غیر فعال جامعه‌ درحالی است که‌ در 9 ماه گذشته‌ یک هزار سرقت در ايلام کشف شده‌ است.
فرمانده انتظامی استان ايلام با اشاره به کشف يک هزار مورد سرقت در 9 ماهه ابتدای امسال گفت: که‌ براساس آمارهای موجود کشف سرقت در استان بیش از ۳۵ درصد افزایش داشته است.
این مقام مسئول گفت: یکی از دغدغه های پلیس در شهرستان ها و مناطق روستایی و عشایر نشین سرقت احشام است که با تلاش های صورت گرفته تعداد ۷۰ مورد از این سرقت ها در نه ماهه ابتدای امسال کشف شده است.
از سوی دیگر مقامات دولتی و کارشناسان اجتماعی از رابطه‌ی تنگاتنگ بیکاری و سرقت سخن به‌ میان آورده‌ و می‌گوید بیکاری عاملی بیش از 70 درصد سرقت‌ها در ایران است.
چندی پیش سرهنگ مالک ولی زاده، فرمانده نیروی انتظامی ارومیه اعلام کرد که‌ 68درصد سارقان این استان را بیکاران تشکیل می‌دهند.
وی با اعلام اینکه‌ 75درصد سارقین دستگیر شده معتادهستند و 68 درصد آنهابیکاران جامعه را تشکیل می‌هند، گفته‌ بود 63درصد آنها بعد از آزادی از زندان به دلیل بی اعتمادی مردم دوباره به سرقت روی می‌آورند.

بابەتی هاوپۆل

ماموستا ابراهیم سلیمی به سه سال حبس محکوم شد

ماموستا ابراهیم سلیمی، امام جمعه مسجد “چهار یار نبی” پیرانشهر توسط دادگاه ویژه روحانیت ارومیه …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە .

ئەم ماڵپەڕە لە ئەکیسمێت بۆ کەمکردنەوەی هەرزە واڵە و سپام سوود دەگڕێ. فێربە چۆن زانیاری بۆچونەکانت ڕێکدەخرێت.