چوار شه‌ممه‌ 22 ئایار 2019
ماڵەوە / فارسی / حکم 15 روز انفرادی برای یک زندانی سیاسی به دلیل تماس با رسانه ها

حکم 15 روز انفرادی برای یک زندانی سیاسی به دلیل تماس با رسانه ها

“فخرالدین فرجی” زندانی سیاسی کُرد در زندان “طبس” به‌دلیل ارتباط با رسانه‌ها باید ۱۵ روز را در سلول انفرادی بگذراند.

گزارشات رسیده به ” زاگرُس پُست”، زندانی سیاسی کُرد “فخرالدین فرجی” طبق دستور شورای انضباطی زندان طبس باید ۱۵ روز را در سلول انفرادی بسر برد.

وی که در پی انتقالش بند قرنطینه بهداری که به بیماران عفونی (ایدز و هپاتیت) اختصاص دارد با رسانه‌های حقوق بشری تماس گرفته بود اکنون به بند زندانیان با جرایم مربوط به مواد مخدر منتقل شده است.

ایشان مدتی پیش قرار بود با تودیع وثیقه 200 میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شود، اما ضمن ندادن مرخسی به این زندانی سیاسی، به بند بیماران عفونی نیز انتقال داده شد.
فخرالدین فرجی(فردین) در خردادماه سال ۹۰ به همراه چنگیز قدم خیر، محمد حسین رضایی و ایوب اسدی به اتهام محاربه و درگیری با نیروهای سپاه پاسداران در یکی از روستاهای تابعه‌ سنندج بازداشت شدند.

این چهار تن به اتهام عضویت در “کومه له زحمتکشان کردستان” و درگیری با نیروهای سپاه پاسداران برای چندین ماه در بازداشت نیروهای اداره‌ اطلاعات سنندج و حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران بوده و بعدا به زندان مرکزی سنندج منتقل شدند .

سپس در تاریخ ۲۱ مردادماه سال ۹۱ در شعبه‌ یک دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی بابایی مورد محاکمه قرار گرفتند و روز چهار شنبه ۲۹ شهریورماه همان سال حکم این زندانیان در زندان به آنها ابلاغ شده که در حکم صادره محمد حسین رضایی به۴۵ سال زندان و تبعید به زندان میناب، چنگیز قدم خیر ۴۰ سال زندان و تبعید به زندان مسجد سلیمان، فردین فرجی به ۳۰ سال زندان و تبعید به زندان طبس و ایوب اسدی به ۲۰ سال زندان و تبعید به زندان کاشمر محکوم شدند.

 

بابەتی هاوپۆل

اخباروگزارشات کارگری 1 اسفند1397

– هفدهمین روز بیخبری از پروین محمدی – سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه: دومین روز تجمع …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.