پێنج شه‌ممه‌ 23 تشرینی دووه‌م 2017
ماڵەوە / فارسی / یک فعال مدنی کرد به 3 سال زندان محکوم شد

یک فعال مدنی کرد به 3 سال زندان محکوم شد

یک فعال حقوق مدنی کُرد اهل مهاباد توسط دستگاه قضایی حکومت اسلامی ایران به سه سال زندان تعزیری محکوم گردید.

ببا به گزارش رسیده به “زاگرس پست” طی روزهای اخیر، خبات منگوری دبیر انجمن حفاظت محیط‌‌زیست مهاباد و یکی از فعالان مدنی و محیط‌ زیست کُردستان در مهاباد که یک‌ماه قبل توسط نیروهای وابسته به حفاظت اطلاعات سپاه بازداشت شده بود به سه سال زندان تعزیری محکوم شد.

خبات منگوری بدون حضور وکیل در دادگاه انقلاب مهاباد محاکمه و تاکنون این حکم رسماً به وی ابلاغ نشده است.

وی دارای ٣٠ ساله سن می‌باشد که به دلیل شرکت در تجمع اعتراضی در رابطه با اهانت و توهین مرکز صدا و سیمای مهاباد نسبت به حسن زیرک خواننده نامدار کُرد، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

خبات منگوری دبیر انجمن حفاظت محیط‌‌زیست مهاباد و یکی از فعالان مدنی و محیط‌زیست کُردستان در مهاباد

تاکنون دلیل بازداشت و اتهام این فعال کُرد به رسمی اعلام نشده، اما گفته می‌شود که وی به “اقدام علیه امنیت ملی” متهم شده است.

پیشتر نیز خبات منگوری به دلیل شرکت در تجمعات اعتراضی حمایت از مقاومت کوبانی به مدت ٢٤ ساعت در اداره اطلاعات مهاباد بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفته بود.

درپی نظرسنجی مرکز صدا و سیمای مهاباد نسبت به محبوبیت سه خواننده کُرد و فارس، فعالان مدنی و هنرمندان کُردستان نسبت به این نظرسنجی نارضایتی خود را اعلام و آن را توهین و بی‌حرمتی به خواننده کُرد عنوان کردند.

این نظر سنجی در رابطه با خواننده قدیمی و نامدار کُرد، حسن زیرک و دو خواننده جوان پاپ، محسن یگانه و مرتضی پاشایی صورت گرفته بود.

 

بابەتی هاوپۆل

انسانیت می تپد / آمانج صلواتی

زلزله کرمانشاه و اتحاد و همبستگی مردم برای کمک به مردم زلزله زده نشان از …