سێ شه‌ممه‌ 16 نیسان 2024

بعد از چھاردە سال زندان حبیب‌الله لطیفی از زندان سنندج به مرخصی اعزام شد

حبیب‌الله لطیفی زندانی سیاسی محکوم به حبس ابد، روز چهارشنبه ۲۴ آذرماه، در چهاردهمین سال تحمل حبس خود، با تودیع قرار وثیقه از زندان سنندج به مرخصی استعلاجی اعزام شد.

روز چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۰، حبیب الله لطیفی زندانی سیاسی محکوم به حبس ابد، در چهاردهمین سال تحمل حبس خود از زندان سنندج به مرخصی اعزام شد.

اعزام به مرخصی وی با تودیع قرار وثیقه و به صورت استعلاجی صورت گرفته است.

عدم موافقت نهادهای امنیتی و قضائی با مرخصی استعلاجی این زندانی سیاسی طی سال‌های اخیر باعث تشدید بیماری‌های او شده است. پس از پیگیری‌های پی در پی خانواده و وکیل این زندانی سیاسی، دادگاه انقلاب سنندج با مرخصی استعلاجی وی موافقت کرده است.

حبیب الله لطیفی دانشجوی سال آخر رشته مهندسی صنایع در دانشگاه ایلام، روز اول آبان سال ۱۳۸۶ بازداشت شد و پس از تحمل بیش از سه ماه انفرادی و تحمل بدرفتاری و ضرب و شتم، از سوی شعبهٔ اول دادگاه انقلاب اسلامی سنندج به ریاست قاضی حسن بابایی به اتهام محاربه و فساد فی الارض به اعدام محکوم شد که این حکم عینا به تایید دادگاه تجدیدنظر رسید. حکم او با اعتراض مجدد وکلا برای تجدیدنظر نهایی به دیوان عالی کشور ارجاع و در آنجا نیز به تایید رسید.

سرانجام در سال ۹۴ و در هشتمین سال حبس بدون مرخصی وی اعلام شد با پیگیری مردم و بخشنامه موسوم به “عفو خامنەای” حکم اعدام وی متوقف شده است، پس از دوسال بلاتکلیفی در بهمن ماه ۹۶ دادگاه انقلاب سنندج حکم نهایی را ابلاغ و حبیب الله لطیفی را به حبس ابد محکوم کرد.

بابەتی هاوپۆل

بیان فرج‌اللهی، شهرووند اهل سنندج به شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر احضار شد.

به گفته یک منبع مطلع، این فعال زن به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به شعبه …