چوار شه‌ممه‌ 1 كانونی یه‌كه‌م 2021
ماڵەوە / سیاسی / تفهیم اتهام دو شھروند کرد در دادگاه انقلاب ارومیه

تفهیم اتهام دو شھروند کرد در دادگاه انقلاب ارومیه

انور چالشی و کامل جباروند شهروندان کرد اھل شھر ارومیه روز دوشنبه ۲۰ بهمن در شعبه ۶ بازپرسی دادگاه انقلاب ارومیه مورد تفهیم اتهام قرار گرفتند.

این شهروندان در تاریخ ۱۲ آذرماه توسط ماموران امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه “المهدی” سپاه پاسداران در ارومیه منتقل شدند. نهایتا موسی آلوسی دیگر هم‌پرونده این شهروندان با تودیع قرار وثیقه آزاد و انور چالشی و کامل جباروند به زندان ارومیه منتقل شدند.

روز دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹، انور چالشی و کامل جباروند شهروندان اهل شهر ارومیه در دادگاه انقلاب این شهر مورد تفهیم اتهام قرار گرفتند.

در جریان این جلسه که در شعبه ۶ بازپرسی دادگاه انقلاب ارومیه برگزار شد، اتهاماتی از جمله عضویت در یکی از احزاب کردستانی مخالف رژیم به این شهروندان تفهیم شد.

انور چالشی، موسی آلوسی و کامل جباروند به همراه برادر خود شکر جباروند در تاریخ ۱۲ آذرماه امسال توسط ماموران امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه “المهدی” سپاه پاسداران در ارومیه منتقل شدند. از میان این افراد موسی آلوسی پیشتر با تودیع قرار وثیقه از بازداشتگاه المهدی ارومیه آزاد شد. انور چالشی و کامل جباروند نیز به ترتیب در تاریخ ۱۹ و ۱۸ دیماه با پایان مراحل بازجویی به زندان این شهر منتقل شدند.

انور چالشی نهایتا در تاریخ ۲۵ دیماه از بند قرنطینه به بند سیاسی این زندان منتقل شد.

انور چالشی و کامل جباروند به ترتیب اهل روستاهای لورزینی و چریک آباد دهستان مرگور ارومیه هستند و موسی آلوسی نیز ساکن روستای ولینده علیا، از توابع بخش مرکزی شهر ارومیه است.

بابەتی هاوپۆل

کشتە و زخمی شدن ٣ کولبر در مرز بانە

در پی شلیک نیروھای رژیم اسلامی ایران بە کولبران کرد، ٣ کولبر کشتە و زخمی …