یه‌ك شه‌ممه‌ 16 ئایار 2021
ماڵەوە / ئێران / بیانیە شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

بیانیە شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در بیانەایی خواستار آزادی بدون قید و شرط معلمان بازداشت شدە شد.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران از در این بیانە مسولین رژیم ایران خواستە که بازداشت معلمان را متوقف کنند و همچنین اعلام کرده است، فعالین صنفی و فرهنگیانی کە همچنان در زندان‌ هستند، بازداشت آنها را متوقف کنید.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران خواستار آزادی محمد حبیبی، محمود بهشتی، اسماعیل عبدی، امید شاه‌محمدی و محمدرضا رمضان‌زاده شده است.
شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان لزوم رعایت قانون در برخورد با فعالین صنفی و مدنی را به مقامات رژیم یاداوری می کند و از مسولان کشور می خواهد که به بازداشت فعالان صنفی پایان دهند و به تلاش های عدالت خواهانه ی آن ها به دیده ی احترام بنگرند، سخن حق شان را بشنوند و به حقوق طبیعی آن ها تمکین کنند و نهادهای زیر مجموعه ی خود را به پاسخگو بودن در قبال این شیوه های دستگیری ملزم کند امید است تدبیر مسولان و تمکین آنها به قانون، آبی بر آتش التهابات جامعه ی فرهنگیان کشور باشد.
پس از تحصن سراسری معلمان، شماری از فرهنگیان در کردستان و ایران توسط نهادهای اطلاعاتی رژیم احضار و بازداشت شدند.
طی روزهای ٢٢ و ٢٣ آبان‌ماه یک ماه پس از اعتصاب مهرماه، فرهنگیان در کردستان و ایران بنا به فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در اعتراض به عدم تحقق خواسته‌هایشان تحصن کردند.

بابەتی هاوپۆل

احضار آنیسا جعفری‌مهر و داریوش مرادی به دادگاه انقلاب شاباد

آنیسا جعفری‌مهر و داریوش مرادی، دو فعال فرهنگی شاباد (اسلام‌آبادغرب) به دادگاه انقلاب این شهر …