چوار شه‌ممه‌ 27 كانونی دووه‌م 2021
ماڵەوە / فارسی / بیانیه جمعی از فعالین اجتماعی و کارگری شمال استان خوزستان

بیانیه جمعی از فعالین اجتماعی و کارگری شمال استان خوزستان

بیانیه جمعی از فعالین اجتماعی و کارگری شمال استان خوزستان

✍️هم میهنان گرامی!
نیروهای مترقی وآزادی خواه.
سال ۱۳۹۵ در شرایطی به پایان خود نزدیک میشود و جای خود را به سال ۱۳۹۶ میدهد که رژیم غرقه در بحرانهای مختلف سیاسی اجتماعی و اقتصادی در بن بست قرار گرفته است از جام زهر اتمی تا گیرکردن در باتلاق سوریه عراق و یمن تا بی اثر شدن هرچه بیشتر اعدام و زندان و روبرو شدن با مقاومت روز افزون مردم مثل پاسارگاد و چهارشنبه سوری و روزانه ۲۰ تا ۳۰ تجمع اعتراضی که خود فرماندهان نیروی انتظامی حاکمیت به آن اعتراف کرده است و اکنون این نظام راهی به پیش و پس ندارد.
البته قیمت سنگین این بحرانها را تا جایی که توانسته از گرده مردم ستمدیده و سرکوب شده مان کشیده است بصورتی که فروش کلیه و کبد و فرزند و دختران میهنمان به تجارتی رایج تبدیل شده است و فقر،رکود،بیکاری،اوجگیری ناهنجاری‌های اجتماعی از قتل، سرقت واعتیاد گرفته تاطلاق ومتلاشی شدن بنیاد خانواده ها به مسائل عادی در جامعه ایران بدل گشته است .
حال سوالی که میشود پرسید این است :
مردم ایران در مقابل این شرایط چه کاری میتوانند انجام دهند ؟
تنها راه چاره ایجاد یک جمهوری آزاد و برابری است با مشارکت همگانی
همه مردم باید بدانند که برای دستیابی به‌یک جمهوری آزاد و برابر، نه وقوع معجزه‌یی متصور است و نه شانس و تصادفی به‌سود ما در کار خواهد بود . پس همه چیز را باید از دست‌ها و اراده‌های خودمان انتظار داشته باشیم. بنابراین در هرکجا و هر زمان باید مقاومت سازمانیافته را تشکیل بدهیم تا بتوانیم تغییرات بنیادین را به وجود آوریم. پس، با وام گرفتن از سروده برتولت برشت باید بگوییم: ای آن که در تبعیدی مقاومت کن ـ ای آن که در زندانی مقاومت کن ـ ای زنی که در خانه‌ نشسته‌ای، مقاومت کن ـ ای آن که بی‌خانمانی، ای آن که از سرما می‌لرزی و ای آن که گرسنگی می‌کشی، مقاومت کن، تو باید رهبری را به‌دست بگیری.
پیش به سوی ایجادتشکلهای مدنی سازمان یافته در سراسر میهن عزیزمان.

جمعی از فعالین اجتماعی و کارگری شمال استان خوزستان

بابەتی هاوپۆل

مصدومیت یک کولبر بر اثر سقوط از ارتفاع در ارتفاعات مرزی بانه

یک کولبر بر اثر سقوط از ارتفاعات مرزی روستای برویشکانی شهرستان بانه واقع در استان …