چوار شه‌ممه‌ 24 نیسان 2024

بیانیه جمعی از فعالین اجتماعی و کارگری شمال استان خوزستان

بیانیه جمعی از فعالین اجتماعی و کارگری شمال استان خوزستان

✍️هم میهنان گرامی!
نیروهای مترقی وآزادی خواه.
سال ۱۳۹۵ در شرایطی به پایان خود نزدیک میشود و جای خود را به سال ۱۳۹۶ میدهد که رژیم غرقه در بحرانهای مختلف سیاسی اجتماعی و اقتصادی در بن بست قرار گرفته است از جام زهر اتمی تا گیرکردن در باتلاق سوریه عراق و یمن تا بی اثر شدن هرچه بیشتر اعدام و زندان و روبرو شدن با مقاومت روز افزون مردم مثل پاسارگاد و چهارشنبه سوری و روزانه ۲۰ تا ۳۰ تجمع اعتراضی که خود فرماندهان نیروی انتظامی حاکمیت به آن اعتراف کرده است و اکنون این نظام راهی به پیش و پس ندارد.
البته قیمت سنگین این بحرانها را تا جایی که توانسته از گرده مردم ستمدیده و سرکوب شده مان کشیده است بصورتی که فروش کلیه و کبد و فرزند و دختران میهنمان به تجارتی رایج تبدیل شده است و فقر،رکود،بیکاری،اوجگیری ناهنجاری‌های اجتماعی از قتل، سرقت واعتیاد گرفته تاطلاق ومتلاشی شدن بنیاد خانواده ها به مسائل عادی در جامعه ایران بدل گشته است .
حال سوالی که میشود پرسید این است :
مردم ایران در مقابل این شرایط چه کاری میتوانند انجام دهند ؟
تنها راه چاره ایجاد یک جمهوری آزاد و برابری است با مشارکت همگانی
همه مردم باید بدانند که برای دستیابی به‌یک جمهوری آزاد و برابر، نه وقوع معجزه‌یی متصور است و نه شانس و تصادفی به‌سود ما در کار خواهد بود . پس همه چیز را باید از دست‌ها و اراده‌های خودمان انتظار داشته باشیم. بنابراین در هرکجا و هر زمان باید مقاومت سازمانیافته را تشکیل بدهیم تا بتوانیم تغییرات بنیادین را به وجود آوریم. پس، با وام گرفتن از سروده برتولت برشت باید بگوییم: ای آن که در تبعیدی مقاومت کن ـ ای آن که در زندانی مقاومت کن ـ ای زنی که در خانه‌ نشسته‌ای، مقاومت کن ـ ای آن که بی‌خانمانی، ای آن که از سرما می‌لرزی و ای آن که گرسنگی می‌کشی، مقاومت کن، تو باید رهبری را به‌دست بگیری.
پیش به سوی ایجادتشکلهای مدنی سازمان یافته در سراسر میهن عزیزمان.

جمعی از فعالین اجتماعی و کارگری شمال استان خوزستان

بابەتی هاوپۆل

ماموستا ابراهیم سلیمی به سه سال حبس محکوم شد

ماموستا ابراهیم سلیمی، امام جمعه مسجد “چهار یار نبی” پیرانشهر توسط دادگاه ویژه روحانیت ارومیه …