سێ شه‌ممه‌ 28 ئه‌یلول 2021
ماڵەوە / فارسی / دسیسه یا حقیقت / رزگار شیخ جگری

دسیسه یا حقیقت / رزگار شیخ جگری

این اقدام ارتش ترکیه(کودتا )برنامه ای از پیش طراحی شده و هوشمندانه بود . به چه دلایلی؟ .

۱- میت با ارتشیها همراه نبود.
۲- با شناختی که از سازمان جاسوسی میت میباشد ،چطور امکان دارد که از این اقدام ارتش مطلع نبوده باشد. (مطلع بوده و راه را با حفاظت باز گذاشته)
۳- کس یا کسانی که طراحی کودتا را انجام داده ، مگر امکان دارد که از مکان و زمان حضور اردوغان بی خبر بوده وگرنه در اولین اقدام میباید که برای پیروزی کودتا وی را اسیرکرده ویان کشته میشود.
۴- کدام عقل سلیم قبول میکند زمانیکه اردوغان در طی ۲ ماه گذشته مشغول یک دست کردن ارتش و کم کردن قدرت و نفوذ ارتشیون در درون دولت بوده است، دست به چنین اقدامی بزنند (کودتا).
۵ -دولت عدالت و توسعه و در راس ان اردوغان پس از شکست در سوریه و شکست های داخلی در ترکیه برای نمونه انتخابات پیشن ترکیه شکستی که در برابر هه دپه متحمل شد باعث تضعیف وی و دولتش در ارتباط با جنوب شرق ترکیه گردید. نیاز به زمان بیشتری دارد برای توجه جامعه جهانی نسبت به شخص خود و دولتش برای ادامه کاری بیشتر .
۶- برای قانونی کردن کشتار و فشار بر علیه روزنامه نگاران و فعالین سیاسی و مخالفین دولت عدالت و توسعه و کشتار مردم کرد به بهانه ی مهمی نیاز داشت ، چه بهانه و موقعیتی بهتر از این .
۷ – در سخرانی اخر ایشان به واضحی اعلام کرد که از نمایندگان و دولت میخواهم که که به دستگاهای و نیروهای امنیتی قدرتی بیشتر بدهند .
۹- این کودتا اگر موفق نیز میشود امکان پذیر نبود به این دلیل که دول امپریالست با از موجودیت دولت عدالت و توسعه چه مخفی و چه به شکل پنهان از موجودیتش دفاع میکند به این دلیل که نمایندگی نزام سرمایه داری را انجام میدهد .
۱۰- چرا کودتا فقط در استانبول و انکارا روی داد(پایتخت سیاسی و اقتصادی بهانه ای بیش است )
۱۱ – ایا کودتا چیان که ایدولوزیک اتاترک را قبول داشته همان طورکه در بیان نامه شان روشن بود ، جنوب شرق ترکیه(کردستان ) را در برنامه شان نداشته و فکر به خیابان ریختن مردم این منطقه نبوده اند و یان از اقدامات پ .ک . ک هراسی نداشتن. دیدم که هیچگونه حرکتی در این مناطق روی نداد که خود به نوبه خود جای سوال است ؟.
۱۲- این اقدام(کودتا ) اردوغان و دولتش را واکسناسیون کرد در برابر مخالفین داخلی و خارجی خود وی و دولتش
از فردا است که موج سرکوب و جنایت اردوغان و دولتش در قالب قانونی بودن اقدامت بر علیه مردم و اللخصوص مردم کرستان ترکیه به شیوه ای وحشیانه روی میدهد.

بابەتی هاوپۆل

بازداشت یک جاسوس جمهوری اسلامی در سوئد

کارمند ایرانی‌تبار پلیس امنیتی سوئد به اتهام جاسوسی برای جمھوری اسلامی بازداشت شد. رسانه‌های سوئدى …