پێنج شه‌ممه‌ 20 حوزه‌یران 2019
ماڵەوە / پەرتۆک / زنان انقلابی

زنان انقلابی

نویسنده: آناهیتا اردوان

از نویسنده کتاب:

“کتاب زنان انقلابی” که در تاریخ خرداد ماه 1394 انتشار پیدا کرد با وجود استقبال عمومی از نسخه ی چاپ کاغذی آن به انگیزه روز تجدید میثاق با پیکار جهانی زنان زحمتکش علیه تبعیض جنسیتی و طبقاتی جهت مطالعه بطور رایگان در اختیار رفقا و دوستان بویژه “رفقا در میهن” و مخاطبان و پژوهندگان جنبش انقلابی، قرار می گیرد. لیکن، با مطالعۀ این کتاب،” این کتبیۀ خونبار”، بار دیگر بر این اعتقاد و ایمان خلل ناپذیر در برابر نظام شی واره ی سرمایه داری بویژه “جمهوری نکبت بار جهل و جنایت”، پای استوار می فشاریم که همانا خون رفیقان انقلابی و دختران طبقۀ کارگر در رگهایمان و آرمانشان در اندیشۀ ما- جاری است.

مضاف بر این، مطالعۀ این کتاب احتمالاً در کسانی که در گوشه و پستوی خود نسبت به ساحت شکوهمند پیکارگران جنبش انقلابی؛ دختران مان و هدف سترگشان بی حرمتی می کنند، احساس شرم را برمی انگیزد. آنانی که به گفته نیمای بزرگ، ” پر زاغی را به کف دارند و پندارند زیر چتر دم طاووس آرمیدستند”.

اینان با مطالعه همین کتاب که تنها بخشی از نبرد خونبار انقلابیون و دختران سوسیالیست است بایستی احساس شرم کنند و شمشیر زبان در نیام کام فرو کشند. بی تردید آینده ازآن آرمان جانباختگان ماست.”

zanan-enghelabi

zananaN1

 

 

بابەتی هاوپۆل

درخواست جمهوری اسلامی از ژاپن برای میانجی‌گری بر سر تحریم های نفتی

درخواست مقام‌های جمهوری اسلامی در سفر نخست‌ وزیر ژاپن به تهران، لغو تحریم‌های نفتی یا …