یه‌ك شه‌ممه‌ 17 تشرینی یه‌كه‌م 2021
ماڵەوە / فارسی / اعتراض دامداران و فروشندگان دام به تعطیلی میدان دواب ارومیه

اعتراض دامداران و فروشندگان دام به تعطیلی میدان دواب ارومیه

با ابلاغ تعطیلی و انتقال مکان میدان داب ارومیە بە مکان جدیدش تعدادی از دامداران و فروشندگان دام با تجمع در مقابل استانداری و شهرداری ارومیە اعتراض خود را بە بی توجهی بە وضعیت معیشتی خود نشان دادند.

 

امروز صبح جمعی از فعالین ، دامداران و فروشندگان دام در میدان دواب ارومیه جلوی استانداری آذربایجان غربی تجمع کردند و اعتراض خود را نسبت به تعطیلی این میدان به گوش مسئولین رساندند.

 

بحث انتقال، جابجایی و در نهایت تعطیلی میدان دواب فعلی سالهای سال است که مطرح و شهرداری ارومیه و سازمانهای مربوطه آن را پیگیری می کنند. این طرح علیرغم مزیتهایی که از لحاظ بهداشتی و ساماندهی فروش و ذبح دام دارد اما بزرگترین ایراد و عیب آن نادیده گرفتن قشر فقیری است که با اندک درآمد خویش از این بازار روزگار می گذرانند.

 

چرا دام فروشان و سایر کسانی که از میدان دواب فعلی امرار معاش می کنند قدرت اقتصادی لازم را برای انتقال مکان و استقرار در محل پیش بینی شده جدید را ندارند و از طرفی دیگر شهرداری و سرمایه گذار فعلی نیز قصد برگشت از تصمیم خویش ندارند.

بابەتی هاوپۆل

ئامادەبوونی هێزە ئەمنییەکان لەگردبوونەوەی مامۆستایانی مەریوان؛ وتووێژ لەگەڵ شەعبان محەمەدی

ڕۆژی پێنج‌شەمە ٢٢ی ڕەزبەری١٤٠٠، دوای بانگەوازی “شوورای هەماهەنگیی ڕێکخراوە پیشەییەکانی فەرهەنگیانی ئێران”، مامۆستایانی شاغڵ و خانەنشین‌کراو لە …