چوار شه‌ممه‌ 25 تشرینی دووه‌م 2020
ماڵەوە / ئێران / وضعیت اعتصاب کنندگان زندانیان سیاسی اوین رو بە وخامت گذاشتە

وضعیت اعتصاب کنندگان زندانیان سیاسی اوین رو بە وخامت گذاشتە

بنابه گزارشات رسیده از زندان اوین: وضعیت جسمی زندانیان سیاسی اعتصاب کننده در بند ۸ زندان اوین رو به وخامت گرایید است.
بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » از زندان اوین:با ادامه اعتصاب غذا وضعیت جسمی زندانیان سیاسی اعتصاب کننده در زندان اوین روبه وخامت میرود . فشار خون زندانی سیاسی امید علی شناس در ششمین روز اعتصاب غذا شدیدا افت کرده است به حدی که امروز فشار خون وی ۸ روی ۵ بوده است و از سردرد و سرگیجه شدیدا رنج می برد.
همچنین زندانی سیاسی دهه ۶۰ علی معزی در سومین روز اعتصاب غذا دچارسرگیجه، افت شدید فشارخون شده و ضربان قلب وی نامنظم شده است و خطر جدی جان او را تهدید می کند. امروز شرایط او به حدی حاد شد که به بهداری اوین منتقل و پس از مدت کوتاهی به بند ۸ بازگردانده شد.
همچنین پوریا ابراهیمی، زندانی سیاسی محبوس در بند هشت زندان اوین پس از گذشت سه روز از اعتصاب غذای خود به دلیل افت فشار و تشنج به بهداری زندان منتقل شد. لازم به ذکر است که ابراهیمی از بیماری آسم رنج برده از اسپری استفاده می‌کند.
از طرفی دیگر روز پنجشنبه ۵ آذر ماه زندانی سیاسی محسن شجاع از دستگیر شدگان اخیر در اعتراض به یورش وحشیانه ، ضرب و شتم ، دستگیری و انتقال وی به زندان اوین دست به اعتصاب غذا زد .
آنها اعلام کرده اند تا زمانیکه خانواده های دستگیر شده و حامیان آنها از زندان آزاد نشوند به اعتصاب غذای خود ادامه می دهند.

بابەتی هاوپۆل

هاووڵاتییەکی خەڵکی بانە دەستگیر کرا

رۆژی شەممە ١ی سەرماوەز، هاووڵاتییەک بە ناوی “واحید عەباس‌زادە” تەمەن ٣٥ ساڵ کوڕی عوسمان خەڵکی …