دوو شه‌ممه‌ 20 ئایار 2019
ماڵەوە / فارسی / ایران پنج تن از رهبران القاعده را آزاد کرد

ایران پنج تن از رهبران القاعده را آزاد کرد

جمهوری اسلامی ایران پنج مسئول بلندپایه القاعده را از زندان آزاد کرده است که گفته می شود در آینده ای نزدیک خود را به صفوف گروههای افراطی می رسانند.

به گزارش منابع اطلاعاتی آمریکا, جمهوری اسلامی ایران پنج تن از اعضای بلندپایه القاعده را آزاد کرده است که 3 تن از آنها اعضای “شورای رهبری” این گروه می باشند. این حرکت در راستای آزاد کردن یک دیپلمات ایرانی می باشد که پیشتر توسط شاخه القاعده در یمن ربوده شده بود.

به گزارش خبرگزاری حکومتی سکای نیوز, آزاد کردن این گروه در حالی می باشد که اتلاف علیه داعش به رهبری آمریکا, در حملات هوایی خود تعدادی از رهبران القعده شاخه سوریه را کشتند که در پی تعرض به منافع غرب بوند.

یکی از کشته شدگان در حمله اتلاف فردی به نام “محسن الفضلی” بوده است که پیشتر از یکی از زندانهای ایران آزاد شده بود.

منابع اطلاعاتی آمریکا می گویند: حکومت شیعه ایران در تئوری دشمن القاعده سنی هستند, اما در واقع روابطی نیز با هم دارند برای از بین نبردن یکدیگر. به گفته این منبع, این اتلاف به منظور یورش به دشمن مشترک آنها می باشد.

گزارش اسکای نیوز می افزاید: یکی از آزاد شدگان, فردی به نام “ابوخیر المصری” می باشد که مسئول امور خارجه القاعده می باشد و به عنوان یکی از معاونین اسامه بن لادن محسوب می شود. “سیف العادل” یکی دیگر از آزاد شدگان است که به عنوان شخص سوم القاعده از او یاد می شود.

این گزارش می افزاید: آزاد کردن این رهبران القاعده “خطر بزرگی” برای امنیت جهان قلمداد می شود.

بابەتی هاوپۆل

اخباروگزارشات کارگری 1 اسفند1397

– هفدهمین روز بیخبری از پروین محمدی – سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه: دومین روز تجمع …