یه‌ك شه‌ممه‌ 18 ئاب 2019
ماڵەوە / فارسی / یک روزنامه ترکیه ای آمار شهروندان ترک درون صفوف داعش را اعلام کرد

یک روزنامه ترکیه ای آمار شهروندان ترک درون صفوف داعش را اعلام کرد

روزنامه بوگون ترکیه امروز جمعه نوشت: طبق گزارش منابع رسمی دولت آنکارا یکهزار و 300 تبعه این کشور عضو گروه تروریستی داعش هستند.

این روزنامه ترکیه ای نوشت: در حالی که طرح تشکیل کمیسیون بررسی سازمان های تروریستی در ترکیه در مجلس این کشور رد شد، به گزارش مرکز هماهنگی دیپلماسی عمومی وابسته به نخست وزیری، 1300 تبعه ترکیه عضو داعش هستند.

روزنامه بوگون با یادآوری اینکه در طول یکسال گذشته یکهزار و 500 تبعه ترکیه نیز در صف نیروهای اتحادیه دمکراتیک کردستان سوریه جای گرفته اند، افزود: این مساله در گزارش تهیه شده از سوی مرکز هماهنگی دیپلماسی عمومی نخست وزیری ترکیه به استناد آمارهای وزارت کشور، شهربانی، ژاندارمری و ستاد ارتش ترکیه اعلام شده است.

به نوشته بوگون به نقل از گزارش یاد شده در 7 ماه نخست سالجاری 600 نفر به اتهام ارتباط با سازمان تروریستی داعش در ترکیه بازداشت و 100 نفر از آنان به اتهام عضویت در داعش در زندان بسر می برند.

به نوشته این روزنامه، در بازرسی از منازل اعضای داعش در ترکیه در 7 ماه اخیر علاوه بر دهها اسلحه ، بیش از 40 نارنجک، 268 کیلوگرم ماده منفجره تی.ان.تی، دهها جلیقه که در عملیات های انتحاری مورد استفاده قرار می گیرد و ملزومات مورد استفاده در ساخت بمب کشف و ضبط شده است.

این آمارها در حالی منتشر میشود، که طی یک هفته گذشته جنگنده های ترکیه به بهانه جنگ علیه تروریسم و داعش، چندین بار مواضع حزب کارگران کُردستان (پ ک ک) را مورد هدف قرار داده و این حملات از طرف جامعه جهانی و منجمله “سازمان ناتو، آمریکا و عربستان سعودی” مورد حمایت قرار گرفته است.

بابەتی هاوپۆل

زخمی شدن ٩ فعال مدنی در اتش سوزی پاوە 

دست کم ٩ شهروند در حین خاموش کردن اتش مراتع جنگلی “مشجر” در دامنه‌های جنوبی …