چوار شه‌ممه‌ 10 ته‌مموز 2024

اخبار و گزارشات اعتراضی هفته گذشته در ایران

مريوان – اعتراض كارگران شهرداري مريوان
طبق خبر رسیده, کمبود بودجه شهرداری مریوان باعث شده است کارگران شهرداری با مشکلات مالی فراوانی مواجه شوند .آنها درشهرداري اين شهر در23 شهريور، اعتراض خودر اعلام كردنديكي ازآنها گفت اين وضعيت زندگي را براي ما غيرممكن كرده است.
==========================

تهران – اعتصاب كارگران شركت عمران گستر
روز دوشنبه 24 شهريور 93 كارگران شركت عمران گستر در تهران بعد از فهميدن تمديد نشدن بيمه هاي خود دست به اعتصاب دسته جمعي زده و از اجراي دستورات خوداري کردند. شرکت عمران گستر در 6 ماه اخير هيچکدام از کارگران را بيمه نکرده و از تمديد بيمه انان خوداري کرده است.
===================================
زنجان – اعتراض کارگران شهرداري زنجان
روز سه شنبه 25 شهريور 93 رفتگران زحمتكش شهرداري زنجان نسبت به تاخير در پرداخت حقوق و پايين بودن حقوق و بالا بردن ساعت کاري خود دست به اعتراض زدند. رفتگران زنجاني روزانه حداقل دو ساعت بيشتر از ساير شهرهاي ديگر ايران در اختيار شهرداري قرار دارند و حقوق انان نسبت به ديگر کارگران شهرداري پايين است.
===================================
زنجان – تجمع اعتراضي جمعي از کارگران کارخانه سيمان زنجان
روز سه شنبه 25 شهريور 93 جمعي از کارگران کارخانه سيمان زنجان که به عنوان روز مزدي براي اين کارخانه کار ميکنند مقابل دفتر مدير کارخانه تجمع کرده و خواستار درست کردن و تضمين کار کارگران روزمزدي شدند.
===================================
قزوين – تجمع اعتراضي کارگران شرکت پلاستيک البرز متوقف كردن توليد كارخانه
بعد از روز سه شنبه 25 شهريور 93 کارگران شرکت پلاستيک البرز در شهرک صنعتي البرز قزوين نسبت به پرداخت نشدن حقوق چندين ماهه خود از طرف اين شرکت دست به تجمع در مقابل اين کارخانه زدند. کارگران اعلام کردند که تا زماني که حقوق ماه هاي قبل را دريافت نکنند به اعتراضات خود ادامه خواهند داد.با اعتراضات اين کارگران چرخه کارخانه از کار افتاد و کارخانه توليد خود را متوقف کرد.
===================================
زنجان – تجمع اعتراضي کارگران شرکت قالي شويي و متوقف كردن كار شركت
روز سه شنبه 25 شهريور 93 کارگران شرکت قالي شويي زنجان در مقابل اين شركت نسبت به پرداخت نشدن حقوق دو ماهه خود تجمع کرده و از ورود و خروج براي تحويل بار مشتري جلوگيري کردند.
===================================
خرم آباد – اعتراض کارگران شیلات کهمان الشتر به نگرفتن حقوق
کارگران شیلات کهمان الشتر روز 25 شهريور در شیلات استان لرستان واقع در خیابان مصلای خرم آباد گرد آمدند و نسبت به این مشکل خود اعتراض کردند و خواستار حل این مسئله شدند که یا حقوق آنها داده شود یا در این شیلات بسته شود.
===================================
كرج – اعتصاب بخشي از کارکنان کارخانه درنا به اعتراض به پرداخت نشدن حقوقشان
صبح روز سه شنبه 25 شهريور 1393 کارکنان شيفت صبح کارخانه درنا واقع در بين آزاد راه تهران کرج و جاده مخصوص کرج، در اعتراض به پرداخت نشدن نزديک به 3 ماه حقوقشان دست به اعتصاب زدند.اين کارکنان 2 ماه است که حقوق دريافت نکرده اند و در حال حاضر در اواخر ماه سوم به سر مي برند و هنوز خبري از حقوق هاي عقب افتاده شان نيست.هنگام پايان وقت کاري، توسط معاونين مدير کارخانه به آن ها وعده داده شده که در پايان ماه بخشي از طلبشان را دريافت خواهند کرد.شايان ذکر است که شيفت ظهر اين کارخانه پس از دريافت وعده پرداخت حقوق، شروع به کار کرده اند.
===================================
تهران – مصدوميت دو مامور نيروي انتظامي در درگيري با جوانان در بوستان نهج البلاغه
شنبه شب 22 شهريور درگيري بين دو مامور نيروي انتظامي با 4 پسر جوان در بوستان نهج البلاغه منجر به مصدوميت دو مامور شد.اين درگيري شنبه شب ساعت 2300 اتفاق افتاد. در اين درگيري جوانان اسپري فلفل ماموران را برداشتند و عليه خودشان استفاده کردند که منجر به مصدوميت آنان شد.
===================================
تهران – تعطيلي مغازه هاي عمده فروشان لوازم التحرير
تعدادي از عمده فروشان لوازم التحريري واقع در بازار بزرگ تهران روز يکشنبه 23 شهريور مغازه هاي خود را به نشانه کاهش شديد فروششان بستند.
===================================
تهران – علت درگيري خانواده ها در ميدان انقلاب گراني لوازم التحرير بود
خبرهاي دريافتي حاکي از درگيري چند خانواده با مغازه داران لوازم التحريري در ميدان انقلاب مي باشد. در يکي از اين درگيري ها که غروب شنبه 22 شهريور رخ داد يک خانواده قشر ضعيف که از قيمت هاي سرسام آور عصبي شده بود با يک مغازه دار درگير شد. مغازه دار هم علت، را گران بودن خريد خودش مي دانست و او هم بنوبه خود معترض بود و ميگفت مسبب اين اوضاع ، وضعيت فاجعه بار اقتصادي و بازار است .اين درگيري منجر به شکستن سر مغازه دار شد.
===================================
تهران – درگيري ماموران راهور با يك موتور سوار در خيابان جمالزاده
ماموران کفي راهور صبح يکشنبه 23 شهريور با يک موتور سوار در خيابان جمالزاده درگير شدند. ماموران قصد توقيف موتور را داشتند که اين درگيري رخ داد و باعث مصدوميت موتور سوار شد.
===================================
تهران – اعتراض نيروهاي تعديل شده شرکت هاي ذيل ربط وزارت ارشاد به جنتي
جمعي از کارمندان و مديران برکنار شده از شرکت هاي منحل شده ذيربط وزارت ارشاد صبح روز سه شنبه 25 شهريور 1393، جمع شده و نامه اي اعتراضي را به علي جنتي نوشته اند.در اين نامه به منحل شدن شرکت هاي ذيربط وزارتخانه و در پي آن بيکار شدن عده ي زيادي از کارمندان و مديران و کارکنان اين ادارات اشاره شده و درخواست شده تا به اين موضوع رسيدگي گردد.شايان ذکر است که اين نامه توسط يکي از اعضا و کارمندان اين ادارات به اين وزارتخانه برده شده و پيش از آن، نامه به امضاي جمعي از مديران و نمايندگان کارکنان اين شرکت ها رسيده بوده است.پيش از اين در خبرها داشتيم که شرکت هاي ذيربط وزارت ارشاد، در پي صدور حکم از سوي علي جنتي از شاخه ارشاد خارج شده و پس از آن بخاطر هزينه ها و کمبود بودجه، اين شرکت ها منحل شده اند.
===================================
تهران – مسخره كردن حركت بسيجيها توسط جوانان در سبزه ميدان بازار
ساعت 13 ظهر روز سه شنبه 25 شهريور 1393 و در سبزه ميدان واقع در بازار تهران، عده اي از بسيجي ها براي شلوغ کردن صفوف نماز و تصويربرداري از آن، سانديس هاي تشويقي در نظر گرفته بودند كه توسط تعدادي ازجوانان مورد تمسخر قرار گرفتند واين حركت موجب تهاجم بسيجي ها به جوانان گرديد.درگيري مختصري هم ميان يكي از جوانان و بسيجي ها رخ داده و علت آن هم متلک پراني جوان به بسيجي ها و اين کارشان بوده است.طبق گفته شاهد عيني، اين بسيجي ها تعداد زيادي سانديس را در جعبه هايي از يخ آورده بودند و مردم رهگذر مي گفتند که نماز اول وقت فراموش نشود.کساني که مي ايستادند، بسيجي ها به آن ها مي گفتند که برويد و پس از اقامه نماز پذيرايي خواهيد شد.يكي از جوانان به آن ها گفته با پول ملت براي خودشان سانديس مي گيريد تا صف هايتان را پر کنيد، با اينکار مي خواهيد بازار را مذهبي نشان دهيد، کمي آن طرف تر مسجد هست، وقتي مسجد هست مردم ديوانه اند که بيايند صف هاي شما را پر کنند؟!!؟….پس از اين گفته هاي پسر، يکي از بسيجي ها قصد حمله به پسر را داشته که با ممانعت بقيه بسيجي ها روبرو شده، آن ها به وي گفته اند که جلو نرود، اين پسر از عاملان استکبار است، فريب خورده است، مي خواهد تشويش ايجاد کند.در نهايت پسر آنجا را ترک کرده و بسيجي ها هم به فريب دادن خود ادامه داده اند، اما با اين حال، استقبال زيادي از اينکار بسيجي ها نشده است.
===================================
تهران – اعتراض جمعي از ساکنان جنت اباد جنوبي در پارك بهارستان
روز سه شنبه 25 شهريور 93 جمعي از ساكنان جنت آباد جنوبي در پارك بهارستان در تهران در اعتراض به بريدن درختان اين پارك توسط ماموران شهرداري رژيم در اين پارك تجمع اعتراضي داشتند كه چندين ساعت به طول انجاميد.
===================================
تهران – تجمع اعتراضي معلمان و مربيان پيش دبستاني در مقابل اموزش و پرورش
روز سه شنبه 25 شهريور 93 معلمان و مربيان پيش دبستاني در مقابل اموزش و پرورش در تهران تجمع اعتراضي داشتند. اعتراض اين معلمان و مربيان بخاطر رسمي نشدن و استخدام نشدن توسط اين اداره بود. اعتراض کنندگان اعلام کردند که تا زمان رسيدن به خواستهاي خود به تجمع در مقابل اموزش پرورش ادامه خواهند داد. اين دومين باري است كه اين تجمع صورت گرفته است.
===================================
تهران – درگيري ميان مردم و مأموران انتظامي بخاطر دفاع از يك دستفروش در جاده تهران- کرج
ساعت 16 بعدازظهر روز سه شنبه 25 شهريور 1393 ، مردم در حال خريد گردو از يک گردو فروش در دو راهي جاده مخصوص کرج و جاده قديم کرج، ، بوده اند که ناگهان مأموران سر مي رسند و قصد ضبط گردوهاي فروشنده و دستگيري وي و پراکنده کردن مردم به شيوه ي تند و زننده را داشته اند كه با ممانعت مردم روبرو شده اند.در اين ميان درگيري ميان يک جوان که براي خريد گردو آمده بوده و سرباز همراه مأمور رخ داده است.وي به مأموران گفته آخه چرا شما در همه چيز دخالت مي کنيد؟، اين هم يک بنده خداست که براي فروش اجناسش به اينجا آمده، چون شما همين اجناسش را با قيمت پايين از وي مي خريد و با قيمت بسيار بالا به مردم ديگر مي فروشيد.در نهايت يكي از مردم ، جوان دستفروش با بخشي از گردوها را با خودروي خود از محل و چنگ مامورين نجات داده است.بخش ديگري از گردوهاي وي را نيز خودروي بعدي برده تا پس از دور شدن از مأموران، اجناس وي را در جاي ديگري به او بازگردانند و از او خريداري کنند.شايان ذکر است که مأموران نيز بخاطر درگيري با جوانان ديگر نتوانستند دنبال دستفروش بروند.
===================================
تهران – اعتراض و درگيري ميان فروشنده پوشاک در بازار بزرگ و مأموران لباس شخصي ارشاد
ساعت 17:30 بعدازظهر روز سه شنبه 25 شهريور 1393 ، عده اي از مأموران لباس شخصي ارشاد در داخل پاساژ فردوسي تهران براي يک مغازه ايجاد مزاحمت کردندكه موجب اعتراض و درگيري گرديد.علت حضور مأموران ارشاد در اين فروشگاه، فروش لباس هاي غير متعارف و به اصطلاح اصلي فروشگاه، بگي و جلوگيري از باصطلاح تهاجم فرهنگي بوده است.اما فروشنده اين فروشگاه نيز که يک جوان با همان پوشش بوده گفته چرا زماني که براي اخذ مجوز آمديد و اينجا را ملاحظه کرديد چيزي نگفتيد؟!!؟، مي دانيد چرا؟ چون آن زمان مبلغ زيادي را براي اخذ مجوز کسب، از پدر بنده دريافت کرديد.مأموران پس از اين گفته پسر حول شده بوده اند و در پاسخ به وي ابراز بي خبري کرده اند.مأموران در نهايت مغازه را تا بررسي اين موضوع در دادگاه، پلمپ کرده اند.اما طبق گفته صاحب فروشگاه، هر چند وقت يکبار و به خصوص در زمان شروع فصل ها، از اينگونه اتفاقات براي وي و ديگر فروشگاه هاي به اصطلاح مأموران غير متعارف، پيش مي آيد و چاره آن کمي جريمه نقدي است.
===================================
تهران – اعتراض و مقاومت موفقيت آميز دستفروشان کتاب با مأموران انتظامي
بنا به گزارش رسيده ساعت 18 بعدازظهر روز سه شنبه 25 شهريور 1393 در محدوده فردوسي تهران، چند تن از مأموران انتظامي با ورود به پياده روها که محل استقرار دستفروشان کتاب شده بود، براي عده اي از آن ها ايجاد مزاحمت کردند.مأموران سپس به سمت ديگر پياده رو رفته و قصد گرفتن کتاب هاي دستفروشان و جمع آوري آن ها را داشته اند که با اعتراض و مقاومت آن ها روبرو شده اند.دستفروشان کتاب حاضر در صحنه به شدت معترض بوده و طوري با مأموران صحبت مي کرده اند که مأموران را به ترس واداشته اند.در نهايت مأموران که از لحن صحبت کردنشان معلوم بوده که ترسيده اند، به دستفروشان گفته اند که اينجا محل عبور و مرور است لطفا به جاي ديگري برويد.
===================================
تهران – درگيري عده اي ازجوانان تهراني با بسيجي ها درميدان فتح
طبق خبردريافتي از تهران روز 25شهريور عده اي ازجوانان خشمگين با عده اي از بسيجي ها درميدان فتح وپارك نزديك به آن درگيرشدند.علت درگيري اين بود كه بسيجي ها مانع حضور جوانان درپارك بودند و ميگفتند چون اين محل به فرودگاه مشرف است نبايد دراين محل باشيد . اين خواسته ناموجه باعث خشم جوانان و درگيري آنها با بسيجي ها شد .جوانان دراعتراض به ممانعت شان دراستفاده از پارك وميدان تعدادي ازدرختان را به آتش كشيدند.
===================================
تهران – درگيري يك جوان با مامور انتظامي و تشويق مردمي
روز سه شنبه 25 شهريور ساعت 2 بعدازظهر ، در چهار راه طالقانی تهران پلیس راهنمایی و رانندگی با همکاری نیروی انتظامی موتورهای مردم را میگرفتند و به پارکینگ منتقل میکردند.آنها ابتدا موتور ها را متوقف میکردند و بعد سریع سوییچ موتور را میکشیدند.در این میان یک مامور ، جوان موتوری را نگه داشت تا موتورش را توقیف کند که جوان سریعاً مامور را هل داد و از صحنه فرار کرد تمام حضار در خیابان و صاحبان موتور های توقیف شده اين جوان را تشویق کردند.صاحبان موتورهای توقیف شده میگفتند که مامورين وقتی پولشان ته میکشد موتور های مردم را میگیرند تا به اين ترتيب پولی به جیب بزنند.
===================================
كرج – تجمع خودجوش اعتراضي كاركنان و ارباب رجوع اداره كار كرج
طبق خبر دريافتي از كرج در تاريخ 24 شهریور 93 در اداره کار کرج بین کارکنان و ارباب رجوع اين اداره يك درگيري بر اثر به تعويق انداختن هاي مستمر كارهاي مورد مراجعه به اين اداره و سردوانيدن ارباب رجوع بوقوع پيوست.استمرار اين اقدام ضد مردمي باعث خشم مردم حاضر درمحل عملاً منجربه يك تجمع خودجوش اعتراضي توسط آنان برعليه اين اداره كار شد .
===================================
كرج – ممانعت مردم از دستگيري يک جوان پخش کننده تبليغات در ايستگاه ماهدشت
بنا به گزارش رسيده، ظهر روز سه شنبه 25 شهريور 1393 ساعت 15:30 در داخل ايستگاه مترو ماهدشت(محمد شهر) کرج،يك جوان در حال پخش تراكتهاي تبليغاتي بوده كه با ماموران روبرو ميشود، مأموران قصد دستگيري وي را داشته اند، عده ايي از كاركنان ايستگاه مزبور در محل حضور ميابند و اذعان ميكنند كه جوان را ميشناسند.اما مأموران براي دستگيري وي پافشاري کرده اند.در نهايت با ممانعت مردم و کارکنان مترو، مأموران به ناچار جوان را رها کرده اند.
===================================
كرج – درگيري مغازه داران فروشگاه پروما در کرج با مأموران نظارتي و کنترل کيفيت
ساعت 11 صبح روز سه شنبه 25 شهريور 1393 در فروشگاه پروما واقع در محمد شهر کرج، درگيري ميان مغازه داران اين فروشگاه و مأموران نظارتي رخ داده است.مأموران کنترل و نظارت ابتدا به داخل مغازه ها رفته و بدون توجه به حضور خريدار و مشتري، شروع به کنترل اجناس مغازه مي کرده اند.پس از آن يکي از مغازه داران به اعتراض به اين موضوع به سمت مأموران رفته و مراتب نارضايتي خود را به صورت محترمانه به آن ها اعلام داشته است.اما مأموران با بي احترامي به وي پاسخ داده اند و احترام متقابل را در مورد وي رعايت نکرده اند و اين موضوع نه تنها باعث اعتراض او، بلکه باعث ناراحتي و اعتراض تمام مغازه داران شده و باعث شده تا همه نسبت به اين موضوع به مأموران اعتراض کنند.
===================================
كرج – اعتراض مراجعين بيمه پاسارگاد در كرج به دليل متوقف شدن كارها
روز دوشنبه 24 شهريور 93 بدنبال اعتصاب چند ساعت كاركنان بيمه پاسارگاد در كرج و متوقف شدن كليه كارها طي اين ساعات، مراجعين اين شركت كه طي اين ساعات منتظر بودند، دست به اعتراض زده و نسبت به وضعيت موجود در بيمه پاسارگاد كرج اعتراض كردند.
===================================
كرج – اقدام عده اي ازجوانان كرجي درمقابل ماموران گشت انتظامي
در 24شهریور ماه 93در یک خیابان کرج به اسم خيابان شهریاری ماموران گشت انتظامی به دوتا از ماشینهای مدل بالایی که پراز سرنشین دختر وپسر بودند گیر دادند و از جوانان خواستتند که پیاده بشنوند . جوانان كه ميدانستند منظورماموران سركوبگر اذيت كردن آنها به خاطر تركيب شان است نه تنها توقف نكردند بلكه با ماشين گازدادند و مامورين را بور كردند مامورين هركاري كردند نتوانستند به اين جوانان برسند ونهايتاً گم شان كردند.
===================================
كرج – بيرون انداخته شدن دوبسيجي ازكافي شاپ پاتوق توسط جوانان
در روز 24شهریور درگیری شدیدی بین عده اي ازمردم در کافی شاپ پاتوق در خیابان آزادگان کرج با دو مامور بسیجی رخ داد بسیجی ها به جوانان داخل اين کافی شاپ گیر دادند . عده اي ازجوانان شجاع داخل کافی شاب حسابی بسيجي هارا کتک زدند و آنها را ازكافي شاپ بیرون انداختند.
===================================
اردبيل – تجمع اعتراضي جمعي از معلمين و والدين دانش آموزان
روز سه شنبه 25 شهريور 93 جمعي از معلمين و والدين دانش آموزاني كه وارد كلاس اول دبستان مي شوند، در اعتراض به لغو كردن جشن براي اين دانش آموزان توسط آموزش و پرورش اردبيل، در مقابل مدرسه الزهرا تجمع اعتراضي داشتند. آنها در اعتراض خودشان خواستار لغو اين دستور آموزش و پرورش شدند.
===================================
تبريز – اعتراض جمعي از رانندهاي اژانسهاي مسافربري
روز سه شنبه 25 شهريور 93 جمعي از رانندگان آژانس هاي مسافربري در تبريز در اعتراض به پايين بودن سطح درآمد و گران بودن بنزين و کم بودن سهميه خود در مقابل شهرداري اين شهر تجمع کردند.
===================================
تبريز – اعتراض جوانان تبريزي به ممنوعيت ورود به بالكن لاله پارك تبريز
به گزارش رسيده نيروي انتظامي در تبريز ورود جوانان مجرد تبريزي را به بالكن اين پارك ممنوع اعلام كرد. بدنبال اين خبر جمعي از جوانان تبريزي روز سه شنبه 25 شهريور در اين پارك تجمع كرده و عليه اقدامات سركوبگرانه نيروي انتظامي شعار دادند.
===================================
تبريز – اعتراض و خشم جوانان تبريزي از ممنوعيت تردد جوانان مجرد به كافي شاپها
به گزارش دريافتي از تبريز؛ رژيم آخوندي در يك اقدام خودسرانه و ضد مردمي در تبريز ورود جوانان مجرد به كافي شاپ هاي بزرگ و پر رفت و آمد را ممنوع اعلام كرد.بدنبال اين اقدام ضد مردمي كه بعد از ممنوعيت تردد جوانان مجرد در پارك لاله تبريز اعلام شده ؛ جوانان تبريزي بشدت بخشم آمده و براي در هم شكستن اين ممنوعيت و محدوديت هاي ايجاد شده اين اقدام رژيم را به بازي گرفته و بيش از پيش به كافي شاپها مراجعه مي كنند.
===================================
اصفهان – تجمع كشاورزان در مقابل اداره آب و فاضلاب
به گزارش دريافتي از اصفهان ، صبح روز سه شنبه 25 شهريور ساعت 9.5 جمعي از کشاورزان شرق در پی نرسیدن به حق وحقوق خود ونگرفتن حق ابه در مقابل اداره آب وفاصلاب تجمع نموده وخواهان رسیدگی به خواسته خود شدند.
===================================
اصفهان – اعتراض و درگيري طلافروشان با اداره ارزش افزوده
به گزارش دريافتي روز سه شنبه 25 شهريور از اصفهان اعتراض و درگیری کسبه صنف طلا فروشی با اداره ارزش افزوده همچنان ادامه دارد وهنوز به هيچ توافقي دست نيافتند طلافروشان گفتند زير بار زور نمي رويم .
===================================
بندرعباس- تجمع عده اي از مردم بندرعباس عليه مامورين
به گزارش دريافتي از بندرعباس دوشنبه24شهريور ساعت 6:30 عصر عده ایی از مامورین راهنمایی رانندگی نظام با همراهي سربازان اقدام به دستگیری موتور سواران بدون گواهينامه و ایمنی بودند که یک موتورسوار به فرمان مامورين توجه نكرده و فرار کرد و در ادامه مامورين با با ضربه شديد باتوم تعادل جوان را برهم زده و به سختي وي را مجروح كردند . به گفته شاهدين اين جوان به صورت اتفاقي زنده ماند مردم محل با ديدن اين صحنه به خشم آمده و همراه با يك تجمع عليه مامورين نظام دست به اعتراض زدند و نهايتا مامورين در هراس از گسترش دامنه اعتراض ،جوانان و مردم معترض را متفرق کردند.
===================================
بندرعباس – اعتراض نزديك به 300 خانوار از مردم منطقه دوهزار دستگاه
به گزارش دريافتي از بندرعباس نزديك به 300 خانوار از مردم منطقه دوهزار دستگاه بندرعباس عليه تخريب خانه هاي خود اعتراض كردند ، اين افراد كه منازل آنها توسط مسكن مهر در محل غيراستاندارد و نامناسب ساخته شده اكنون در برنامه تخريب توسط ارگانهاي دولتي و معاونت شهرسازي قرار گرفته تا در آن محل فضاي سبز و سينما ساخته شود . در حاليكه منازل مسكوني سلمان فارس واقع در محله آبنما تا پاي كوه مربوط به تهيدست ترين و محروم ترين افراد ميباشد كه تازه پول ساخت و ساز آنها توسط مسكن مهر از مردم گرفته شده بود منازلي كه تخريب آنها در چشم انداز نزديك توسط معاونت شهرسازي قرار گرفته و اعتراض مردم را درپي داشت .
===================================
سوسنگرد -تجمع اعتراضي بازنشستگان شهرداري در مقابل فرمانداري
بعد از ظهر روز دوشنبه 24 شهريور 93 جمعي از بازنشستگان شهرداري سوسنگرد در اعتراض به عدم دريافت حق خدمات شان، در مقابل فرمانداري اين شهر تجمع اعتراضي داشتند.
پيش از آن نيز بازنشستگان شهرداري به همين منظور در شهرداري تجمع كرده بودند.
===================================
سوسنگرد -اعتراض جمعي از مردم به شهردار اين شهر
روز يكشنبه 23 شهريور 93 در شهر سوسنگرد، بدنبال افتادن يك پيرزن در فاضلاب، جمعي از مردم حاضر ، با ديدن اين صحنه، شروع به اعتراض به شهردار سوسنگرد كردند. مردمي كه شاهد صحنه بودند، اين موارد را ناشي از بي عملي شهرداري مي دانستند.
===================================
الشترلرستان – درگيري كاركنان قهوه خانه ای در منطقه هنام باماموران اماكن
در روز دوشنبه 24شهریور ماه ماموران اماکن دولتی شهرستان الشتر قصدداشتند مانع فروش قلیان قهوه خانه هنام الشترشوند .اين قهوه خانه که تقریباً فروش اصلی آن از قلیان است ، امتناع كرد و این موضوع باعث درگیری بین مسئولان قهوه خانه با ماموران اماکن شدند. آنها اجازه بردن قلیان ها را ندادند وايستادگي كردند ولی ماموران اصرار در بردن قلیان ها داشتند در آخر اجازه بردن قلیان ها به ماموران داده نشد ماموران مجبورشدند محل را ترك كنند .
===================================
الشترلرستان – گوشمالي دادن ماموري كه باج مي خواست
روز يكشنبه 23شهریور ماه در جاده خرم آباد الشتر باج خواهي يك مامور راهنمايي رانندگي نظام باعث اعتراض و درگیری بین مسافران ماشین مورد نظر و مامور مربوطه شد مامور مربوطه 20هزار تومان از راننده باج خواسته بود که مسافرين از راننده حمايت كردند ودرگيري شد و مامور مورد ضرب و شتم فرار گرفت و مجبورشد ازخواسته ناموجه خود دست بكشد.
===================================
رومشگان لرستان – تجمع اعتراضي اهالي روستاي لالوند
زرد شدن آب روستای لالوند درمنطقه رومشگان و غیر قابل شرب شدن این آب باعث شده این مردم عاجز شوند و نسبت به اداره آب فاضلاب چغابل اعتراض کنند آنها در روز 23شهریور ماه درمقابل این اداره دست به اعتراض تظاهرات گونه وتجمع زدند. Lal vand
===================================
پلدخترلرستان – اعتراض ودرگيري عده اي مردم به خاطر تعویق و ندادن وام ازدواج به آنها
روز دوشنبه 24شهریور ماه در این بانک این جوانان دست به اعتراض زدند و میگفتند روی این پول حساب کرده اند و واقعا در حق آنها ظلم شده است مدیر بانک از نگهبانان خواست که آنان را بیرون کنند که جوانان مقاومت کردند و با نگهبانان در گیر شدند که یکی از جوانان نیز زخمی شد.
===================================
خرم آباد – برخورداعتراضي و مقاومت سه پسر درمقابل بازداشت توسط ماموران
روز دوشنبه 24شهریور ماه تعدادي از جوانان در خیابان شهدا خرم آباد در حال عبور بودند که دو مامور لباس شخصی به آنها گیر داد .جوانان ضمن اعتراض به آنها گفتند شما چه کاره اید ما چه جرمی داریم ماموران هم گفتند به شما ربطی نداره ما جز کدام ارگانیم فقط ما شما را به پاسگاه مي بريم و آنجا می فهمید جوانان مقاومت كردند و مي گفتند شما حق این کار را ندارید . در نهایت چند مامور دیگر به كمك اين مامورين سركوبگر آمدند وجوانان را بازور به محل نامعلومي منتقل كردند .
===================================
تهران – تجمع اعتراضي دانشجويان دانشگاه پرندك به افزايش شهريه
جمع كثيري از دانشجويان دانشگاه پرندك روز سه شنبه 25 شهريور در اعتراض به افزايش 15 درصدي شهريه دانشگاه در سال جديد تحصيلي در مقابل ساختمان اداري اين دانشگاه تجمع كرده و اعتراض خود را اعلام كردند.به گزارش رسيده جو دانشگاه پرندك بدليل فشارمالي كه روي دانشجويان ايجاد كرده اند انفجاري است و دانشجويان در نظر دارند شنبه آينده نيز دست به تجمع اعتراض بزنند.

===================================

تهران – تجمع كارگران شهرداري منطقه 1 در مقابل شهرداري
تعدادي از کارگران خدمات شهري منطقه 1 تهران براي چندمين بار در ماه هاي اخير صبح سه شنبه 25 شهريور مقابل شهرداري منطقه تجمع کردند.خواسته آنان پرداخت مطالبات ماه هاي گذشته شان مي باشد.
=========================
اسلامشهر – اعتصاب كارگران شركت خليج فارس تهران
روز شنبه 22 شهريور 93 جمعي از كارگران شركت خليج فارس تهران در اسلامشهر در اعتراض به نگرفتن حقوق عقب مانده شان اعتصاب كردند. اين شركت در ميدان نماز در نزديك اسلامشهر قرار دارد.
=========================
زنجان – اعتصاب کارگران معدن سنگ زنجان
روز يكشنبه 23 شهريور 93 کارگران معدن سنگ زنجان دسته جمعي جلوي دفتر اين شرکت تجمع کرده و خواستار پرداخت حقوق خود شدند کارگران اين معدن بيش از دو ماه ميباشد که حقوق دريافت نکرده اند کارگران ساعت 8صبح تا 2 بعداز ظهر به تجمع خود در معدن ادامه دادند و اعلام كرده اند که تا زمان دريافت حقوق چندين ماهه خود دست از اعتصاب برنخواهند داشت.
=========================
شهركرد – محكوميت شركت برفاب توسط عبدالله رييسي رئيس خانه كارگر
عبدالله رئیسی رئیس خانه کارگراستان چهارمحال وبختیاری اقدام جدیدشرکت برفاب تولیدکننده انواع لوازم خانگی رامحکوم نموده بدور ازحقوق کارگری دانسته رئیسی گفت شرکت برفاب طی اقدام وبی سابقه درقرار داد نیروهای استخدامی جدید ذکرنموده که کارگران جدیدفصلی بوده وپس از 3ماه آنان راطبق اختیارشرکت اخراج خواهدنمود . رئیس خانه کارگراستان چهارمحال وبختیاری این حرکت جدید شرکت برفاب را بازگشت به گذشته و دور واستفاده از کارگران بعنوان برده تلقی می نماید و ازکارگران وجوانان خواست که قراردادهای این شکلی را امضاء ننمایند.گفتنی است طی چندروز گذشته شرکت برفاب 60نفر رابه این منوا استخدام نموده و درقرار دادآنان ذکرنموده که 3ماه آینده در این شرکت جایگاهی ندارند این درحالی است این شرکت هنوز حقوق عقب افتاده کارگران خودراپرداخت ننموده وبامشکل مواجه گردیده است.
=========================
شهركرد -تجمع كارگران كارخانه لامپ سازي نوژه مقابل درب كارخانه
حدود 70 تن از كارگران کارخانه لامپ سازی نوژه شهرکردتولید کننده انواع لامپهای خودرو و لامپهای کم مصرف خانگی روز دوشنبه 24شهريور با تجمع درمقابل این کارخانه اعلام کردند 4ماه است که شرکت همزمان حقوق وبیمه شان واريز نشده است. این کارگران ازمدیریت کارخانه خواستند که حقوق آنان را واریزنموده تا به سر کارخود بازگردند گفتنی است. کارخانه لامپ سازی نوژه شهرکرد در فاز یک شهرک صنعتی شهرکرد واقع بوده ویکی از صادرکنندگان لامپ کم مصرف به عراق میباشد.
=========================
لردگان- تجمع كارگران شركت گاز رساني تابان گاز مقابل دفتر شركت
کارگران شرکت گازرسانی تابان گاز لردگان روز دوشنبه24 شهريور با تجمع درمقابل دفتراین شرکت در لردگان اعلام کردند 3ماه است که کارکرده اند وحقوق خود را دریافت ننموده اند. این کارگران که تعداد آنان به 45نفر میرسید گفتند ما تمامی ایام حتی تعطیلات وجمعه هابه امیداینکه حقوق خود را دریافت نمائیم سرکارخود حاضربودیم اما اکنون 3ماه است که حقوقی دریافت نکرده ایم.
=========================
بروجن-تجمع كارگران شركت سيمين دشت مقابل درب كارخانه
کارگران شرکت سیمین دشت بروجن تولیدکننده انواع سنگهای زینتی ونمای ساختمانی 5ماه است که حق بیمه کارگران خود را واریز ننموده این مطلب را کارگران شرکت سیمین دشت بروجن روز دوشنبه 24 شهريور باتجمع درمقابل کارخانه اعلام کردند. این کارگران که 50نفربودند اعلام کردند زمانی متوجه شدیم که تعدادی از کارگران شرکت جهت تمدید وصدور دفترچه بیمه تامین اجتماعی خود به سازمان تامین اجتماعی شهرستان بروجن مراجعه نموده و رئیس این سازمان خطاب به کارگران گفته بیمه ای برای شماواریز نشده که دفاتربیمه شماراتمدیدنمائیم آنان از مدیریت شرکت خواستندحق بیمه کارگران راواریزنموده تابه محل کارخودبازگردند.
=========================
چهارمحال و بختياري- تجمع كارگران گروه صنعتي كوهرنگ در پشت درب شركت
گروه صنعتی فلات کوهرنگ تولیدکننده انواع فرآورده های لبنی بطور رسمی تعطیل و ورشکسته شد این مطلب را روز دوشنبه 24شهريور کارگران این شرکت با تجمع در پشت درب شرکت اعلام نمودند. گروه صنعتی فلات کوهرنگ پس از واگذاری به بخش خصوصی در سال 1386دچارمشکل گردید و درپرداخت حقوق کارگران و بدهی به طلبکاران ناتوان بود در دولتهای نهم و دهم از مدیریت این شرکت با توجه به اینکه از فامیل های محموداحمدی نژاد بود.حمایت مالی می شد. اما پس از روی کار آمدن حسن روحانی و روشن شدن دست حسین شفقی مدیرعامل این شرکت مبنی برسرمایه گذاری پولهای شرکت فلات کوهرنگ درجاهای دیگر از جمله واردات لب تاب و ساخت و سازهای وی در تهران از ایشان حمایت نشده و بانکها و طلبکاران اقدام به مطالبه خودنمودند. این شرکت سال گذشته نیز بمدت 9ماه تعطیل گردید اما استاندارچهارمحال وبختیاری با دادن زمان 6ماه مجدد و بازگشایی شرکت وکارآفرینی آنان را مساعدت نمود اما این شرکت نه تنها قصدکار نداشت بلکه زمان را از دست داد.کارگران شرکت روز دوشنبه 24شهريوراز استاندارچهارمحال وبختیاری خواستند هرچه سریعترنسبت به دریافت مطالبات آنان اقدام نماید.
=========================
تهران – اعتصاب عده اي از کارمندان اداره گمرک تهران
بنا به گزارش رسيده، ساعت 10صبح روز دوشنبه 24 شهريور 1393 ، جمعي از کارکنان اداره گمرک تهران در اعتراض به پرداخت نشدن حقوقشان دست به اعتصاب زدند. اين کارمندان که خيلي هم محافظه کار بوده اند، صبح روز دوشنبه به اعتراض به حقوق معوقه خود دست از کار کشيده اند.اين در حالي است که عده اي از مردم که در اين اداره براي ترخيص و يا کارهاي گمرکي آمده بودند، زمان زيادي را معطل شده و هر کدام از آن ها که درباره اين اعتصاب و يا علتش از اين کارمندان سوال مي کرده، هيچ پاسخي دريافت نمي کرده اند.اين اعتصاب تا ساعت 11 ادامه داشته و رأس ساعت 11، نماينده اين کارمندان از دفتر مديريت وعده پرداخت حقوق همراه با حقوق ما آتي را دريافت کرده است.
=========================
تهران -اعتراض و درگيري صاحب موتور توقيف شده با مأموران راهنمائي و رانندگي نظام
بنا به گزارش رسيده ساعت 11 صبح روز دوشنبه 24 شهريور 1393 در مقابل پارکينگ خليج فارس تهران، درگيري ميان صاحب موتور سيکلت هاي سنگين و مأموران راهنمائي و رانندگي رخ داده است.ماجرا اينگونه بوده که چند روز پيش، اجازه ترخيص چند موتور سيکلت سنگين براي يک نفر صادر شده است.پس از آن اداره راهنمائي و رانندگي اين حکم را غيرمنطقي خوانده و رد کرده و اعلام داشته که اين موتورها از ميزان سرعت مجاز بالاتر است و اجازه ترخيص از سوي گمرک نبايد صادر مي شده است.پس از آن اين موتورها در روز انتقال به صاحبش، به پارکينگ وسايل نقليه توقيفي خليج فارس منتقل شده.اما صبح روز دوشنبه 24 شهريور ماه 1393، صاحب اين موتورها براي ترخيص موتورهايش به اداره راهنمائي و رانندگي مراجعه کرده و پس از آن به خود پارکينگ مراجعه کرده تا از صحت و سلامت موتورها با خبر شود که مأموران، برگه مصادره موتورهايش را به وي داده اند.اين گزارش همچنين مي افزايد، اعتراض و درگيري شديد ميان مالک موتورها و مأموران راهنمائي و رانندگي نظام رخ داده است.مالک موتورها مأموران را مفت خور خوانده و به آن ها گفته “پدر همه تان را در مي آورم، يك مشت مفت خور تو اين حکومت جمع شده اند، دزدهاي بدبخت.
=========================
تهران – فرار يک نصاب ماهواره از چنگ مامورين نيروي انتظامي در ميدان گرگان(نامجو)
دوشنبه شب 24 شهريور 1393 ساعت 20:30 در ميدان گرگان(نامجو) تهران ابتداي خيابان شيخ صفي، يک نصاب ماهواره با کمک مردم موفق به فرار شده است.طبق گفته شاهد عيني، يک نصاب ماهواره که در حال بردن ديش ماهواره در ماشين خود بوده، ابتداي خيابان شيخ صفي واقع در ميدان گرگان تهران، با مأموران روبرو مي شود و اعتنايي به آن ها نکرده و از جلوي آن ها رد شده است…اما مأموران انتظامي براي گرفتن وي سريعا به داخل خودرو رفته تا دنبال او بروند که با چند خودرو از مردم روبرو شده اند.عده اي از مردم سوار بر خودرو جلوي راه مأموران را سد کرده و تظاهر به بي خبري کرده اند.مأموران هم دائما داد و فرياد مي زده اند که کنار برويد، سريعا کنار برويد، اما مردم اعتنايي به آن ها نکرده اند.در نهايت نصاب ماهواره موفق به فرار شده و مأموران ناکام مانده اند و جرأت درگيري با مردم را نيز نداشته اند.
=========================
تهران – درگيري يكي ازجوانان با ماموران ايست و بازرسي درفلكه اول شهران
براساس گزارش دريافتي از تهران نيروهاي بسیجي در تاریخ 20 شهریور و در ساعت 9 شب در فلکه اول شهران درتهران ایست بازرسی دايركرده وجلوي ماشينهايي راكه صدای ضبط صوت شان زیاد بود يا درداخل خودرو تركيب دختر و پسر بود را گرفته و به اذيت وآزارشان ميپرداختند . درساعت حدود 11 شب يكي ازجوانان در برابر شان مقاومت كرده و با بسيجي هاي مزدوردرگير شده و به دفاع ازخودش پرداخت اما به علت اينكه تعداد بسيجي ها زياد بود اين جوان را مورد ضرب و شتم قرارداده ، دستگيروبه پايگاه بسيج ميبرند.
=======================
تهران – مقاومت موتورسواران و درگيرشدن با نيروي انتظامي درپارك ارم
گزارش رسيده ازتهران حاكي ازمقاومت و درگيري مردم در پارك ارم تهران با ماموران سركوبگر ميباشد ، بنا به گفته يكي ازشاهدان عيني در تاریخ 21 شهریور در پارک ارم و نزدیکی ورودی پشتی اين پارك نيروي انتظامي ايست وبازرسي دايرنموده و موتورهاي موتورسواران را توقيف ميكرد، همين امرباعث شد تعدادي از موتورسوارها به مقاومت پرداخته و درگيرشده و تعدادي از موتورسواران توانستند موتورهايشان را ازدست مامورين خارج كرده وبروند ، مامورين كه صحنه را باخته بودند شماره پلاك موتورهارا برداشتند تابعد پيگيري كنند .
=========================
تهران – تجمع اعتراضي عده اي ازاعضاي تعاوني مسكن شهرك زيتون
درتاريخ 23 شهريور 93، تعدادی از اعضاي تعاوني مسكن شهرك زيتون (سرخه حصار تهرانپارس) در اعتراض به نامشخص بودن وضعيت زمينهايشان مقابل صدا و سيما (درب بلال) تجمع كردند. تجمع كنندگان پلاكاردهايي با مضامين «قاليباف خانه خودت در پارك است يا در بيابان-مگر ما چه كرديم- بار ديگر بي تقوايي» در دست داشتند.
=========================
تهران- تجمع اعتراضي عده اي ازاعضاي تعاوني مسكن قضات
عده اي از اعضاي تعاوني مسكن قضات استان تهران در اعتراض به عدم رسيدگي به پرونده كلاهبرداري در خصوص زمينهاي سيف آباد هشتگرد در مقابل دادگستري استان تهران واقع در ضلع جنوبي ميدان ارگ درتاريخ 23شهريور93 تجمع اعتراضي برگزار نموده وخواستار رسيدگي به مشکلات خود مي باشند.
=========================
تهران – اعتراض مسافرين در مقابل اتوبوسها در پايانه تجريش
ساعت 5 بعدازظهر دوشنبه 24 شهريور تعدادي از مسافرين در پايانه تجريش،با ايستادن مقابل اتوبوس ها، جلوي حرکت آنان را براي ساعاتي گرفتند.آنان به تعداد کم اتوبوس ها و تاخير در حرکت ها معترض بودند.اين اقدام باعث درگيري تعدادي از مسافرين با مدير پايانه شد.
=========================
تهران – ناسزاگويي يك خانم مسن به مامورين بخاطر بازداشت شدن سگش
ساعت 11 شب دوشنبه 24 شهريور ماموران يگان امداد يک خانم سن بالا که با سگش در شهر زيبا تهران در حال قدم زدن بود را متوقف و سگش را بردند.اين حرکت باعث شد اين خانم، پليس را زير باران فحش قرار دهد.
=========================
تهران – درگيري يك دختر با مزدوران انتظامي در ميدان صادقيه
ساعت 10 صبح سه شنبه 25 شهريور،عوامل گشت ارشاد در ميدان صادقيه حضور داشتند و با يک دختر که از سوار شدن بر خودروي ون امتناع مي کرد درگير شدند و او را به زور وارد خودرو کردند.اين حرکت باعث آسيب ديدن دختر جوان شد.
=========================
تهران – تجمع اعتراضي بيش از 100 از مردم در مقابل تاكسيراني تجريش
روز دوشنبه 24 شهريور 93 جمعي از مسافران در اعتراض به افزايش كرايه هاي تاكسي، در مقابل ايستگاه تاكسيراني تجريش در تهران تجمع اعتراضي داشتند. اين تجمع بسرعت به 100 نفر رسيد. ماموران رژيم از ترس گسترش اعتراض، وارد شده و تجمع كنندگان را به زور پراكنده كردند.
=========================
تهران – اعتراض جمعي از مردم به كمبود نان در شهرك وليعصر و تهاجم نيروي انتظامي
روز دوشنبه 24 شهريور 93 حوالي ساعت 7 شب جمع زيادي از مردم در اعتراض به نرسيدن نان در مقابل يك نانوايي در شهرك وليعصرتهران، شروع به اعتراض كردند. نيروي انتظامي از ترس گسترش اعتراض، به مردم حمله كرده و يك نفر را بازداشت كرد و با تهديد اعتراض كنندگان را پراكنده كرد.
=========================
تهران – اعتراض جمعي از سربازان و درجه داران پادگان جي
حوالي ساعت 1330 ظهر روز دوشنبه 24 شهريور 93 تعدادي از سربازان و درجه داران وظيفه در اين پادگان پشتيبان نيروهاي مسلح ايران دست به اعتراض زدند .اعتراض سربازان وظيف درمورد ناسزا گفتن و تنبيه غير انساني کادر اين پادگان نسبت به وظيفه هاي تازه وارد بود.در سال جاري اين سومين اعتراض آنان نيز ميباشد.
=========================
تهران – كتك زدن سه بسيجي در پارك لاله توسط جوانان
ساعت 4 بعدازظهر روز يكشنبه 23 شهريور 93 عده اي از بسيجي ها در پارك لاله در تهران به بهانه هاي واهي مثل نوع لباس يا مدل مو مزاحم يك جوان شده و او را مورد ضرب و شتم قرار دادند. جوانان و مردمي كه شاهد اين صحنه بودند به دفاع از جوان مزبور برخاستند و سه نفر بسيجي را حسابي كتك زدند.
=========================
تهران – تجمع اعتراضي اهالي محله سبزدشت در مقابل سازمان آب
روز دوشنبه 24 شهريور 93 اهالي محله سبزدشت تهران در اعتراض به كمبود آب و همچنين غيربهداشتي بودن آب در سازمان آب تجمع اعتراضي داشتند. مردم اين محله براي تهيه آب مجبورند كه خودشان از تانكرهاي كنار خيابان يا از فروشگاه ها آب قابل آشاميدن بخرند.
=========================
تهران – درگيري جوانان با مامورين بسيجي در توچال
ساعت حوالي 9 صبح روز شنبه 22 شهريور 93 عده اي از جوانان با مامورين بسيجي نظام در توچال تهران درگير شدند. علت درگيري جوانان با بسيجي ها گير دادن به بهانه تفكيك جنسيتي بود كه جوانان در مقابل آنها ايستادند و با آنها درگير شدند.
=========================
تهران – اعتراض مردمي به تخريب خانه ها توسط مامورين شهرداري منطقه ميرداماد
روز دوشنبه 24 شهريور جمعي از ساكنين منطقه ميرداماد تهران در اعتراض به تخريب بدون مجوز اماكن خود توسط مامورين شهرداري در مقابل شهرداري تهران تجمع كرده و اعتراض كردند.بنا به اين گزارش مقامات شهرداري هيچ اعتنايي به اعتراض تجمع كنندگان نكردند.
=========================
تهران – اعتصاب جمعي از مغازه داران در منطقه باب همايون
تعدادي از مغازه ها و فروشگاههاي لباس در منطقه باب همايون تهران روز يكشنبه 23 شهريور در اعتراض به بستن پايه ماليات هاي سنگين براي مغازه داران و انبارداران در اين منطقه از سوي اداره ماليات ؛ كركره هاي خود را پايين كشيده و بستند.
=========================
كرج – اعتراض چند ساعته کارکنان بيمه پاسارگاد کرج
روز دوشنبه 24 شهريور 93 كاركنان بيمه پاسارگارد كرج در اعتراض به عدم دريافت دو ماه حقوق خودشان و همچنين عدم تاييد اضافه كاريهاي چندين ماهه شان، دست از كار كشيدند و اعتصاب كردند.
=========================
كرج – اعتراض مردم بخاطر قطع چند ساعته برق منطقه مهرويلا
بنا به گزارش رسيده، صبح روز دوشنبه 24 شهريور 1393 ساعت 11 در منطقه مهر ويلا کرج، برق به مدت 5 الي 6 ساعت قطع بوده و اين امر باعث اعتراض مردم شد. حدود ساعت 11 صبح برق اين منطقه قطع شده و پس از گذشت يک ساعت، مردم با اداره برق کرج تماس گرفته و جوياي مشکل شده اند.اپراتورهاي اداره برق اعلام بي خبري کرده اند و گفته اند که براي کنترل تجهيزات منطقه اي و تقسيم برق منطقه، نيرو مي فرستند.اما اين اتفاق حدود 3 تا 4 ساعت طول کشيده و اين باعث اعتراض مردم اين محله شده.اين گزارش همچنين مي افزايد، عده اي از مردم دوباره با اداره برق تماس گرفته اند اما هر بار از اپراتورها يک جواب مي شنيده اند.حتي يکي از مردم خودش به شخصه به سمت اداره اين شهر حرکت کرده تا علت را جويا شود.در نهايت تکنسين ها برق به اين محل آمده اند و عده اي از مردم اين منطقه عليه مامورين برق دست به اعتراض زدند و اگر يکي دو تن از ريش سفيدان محل نبودند، تکنسين ها مورد ضرب و شتم شديدي قرار مي گرفتند.لازم به ذکر است که برق اين منطقه ساعت 16:30 وصل شده و البته تا دقايقي نوسان داشته است(يعني حدود 5 ساعت و 30 دقيقه بدون برق).
=========================
كرج – اعتراض رانندگان تاكسي با مأموران نيروي انتظامي مقابل ايستگاه مترو گلشهر
بعد از ظهر روز دوشنبه 24 شهريور 1393 ساعت 17:30 در مقابل ايستگاه مترو گلشهر، درگيري ميان يک راننده مسافرکش و مأموران انتظامي رخ داده است…طبق گفته شاهد عيني، مأموران که در حال گشت و گذشتن از اين محدوده بوده اند، با يک خودرو روبرو مي شوند که در حال مسافرکشي در مقابل اين ايستگاه بوده است…پس از آن مأموران راننده را از خودرو پياده کرده و گفته اند که تو مگر مجوز اينکار را داري؟…راننده نيز در پاسخ به آن ها گفته که ماشين براي خودم نيست و به ناچار اينکار را مي کنم….پس از آن مأموران قصد اطلاع دادن به پليس راهنمائي و رانندگي را داشته اند تا خودروي وي را توقيف کند،که رانندگان تاکسي اين منطقه ضمن اعتراض عليه مامورين به حمايت از راننده مسافركش پرداخته و اجازه دستگيري را به مامورين ندادند.اين گزارش مي افزايد، درگيري لفظي ميان رانندگان تاکسي و مأموران رخ داده.راننده ها مي گفته اند که اين شخص را مي شناسيم، خودمان به وي گفتيم که بيايد و اينجا مسافر بزند، وي ناچار به اينکار است، بدهي دارد، اصلاً به شما چه ربطي دارد؟ و از مأموران خواسته اند که فورا آنجا را ترک کنند و مزاحم کار آنها نشوند…مأموران هم که در مقابل ديد مردم بودند و همه به چشم حقارت به آن ها نگاه مي کردند، آنجا را ترک کرده اند و به رانندگان گفته اند .ما بخاطر خودتان گفتيم تا شايد بيشتر مسافر داشته باشيد….راننده ها نيز در پاسخ به آن ها گفته اند .شما نيازي نيست به فکر ما باشيد.
=========================
كرج – برهم زدن مراسم بسيجي ها توسط چند جوان معترض در محدوده دهقان ويلا
بعد از ظهر روز دوشنبه 24 شهريور 1393 ساعت 19 در محدوده خيابان دهقان ويلا کرج، بسيجي هاي مسجد امام حسن مجتبي واقع در خيابان نياکي، مراسم دعا خواني براي سلامتي و بهبودي خامنه اي گرفته اند که باعث خشم اهالي محل شده است…حدود ساعت 19:15، چند جوان که از اين امر ناراضي بوده اند، به سمت جعبه برق مسجد که بر روي ديوار بيروني مسجد وصل بوده رفته و کابل هاي برق رسان به مسجد را قطع کرده اند.پس از آن عده اي از بسيجي ها و افرادي که در داخل مسجد بوده اند، بيرون آمده و جعبه برق را با سيم ها پاره شده ديده اند و در صحنه اي خنده آور، چند تن از آن ها شروع به گريه کرده اند.بسيجي ها با مأموران تماس گرفته اند تا براي تعمير کابل ها بيايند.تا حدود ساعت 20، برق اين محدوده قطع بوده است.
=========================
كاشان-تمسخر مامورين توسط جوانان و مردم در مقابله با مأموران نيروي انتظامي
ساعت 22 يکشنبه شب 23 شهريور 1393 در ميدان کمال الملک کاشان و چند خيابان ديگر مثل خيابان اميرکبير، مردم به خيابان ها آمده و به شادماني براي برد واليبال ايران و سعودي به مرحله بعد پرداختند.جمعي از جوانان و مردم دوستدار واليبال و تيم ملي، در ميدان کمال الملک کاشان که محل زادگاه امير غفور بازيکن خوب تيم ملي واليبال ايران مي باشد، جمع شده و به شادماني و رقص و پايکوبي پرداختند.اما مأموران انتظامي نيز که گويا از شادي بدشان مي آيد، براي جوانان و مردم ايجاد مزاحمت کرده و قصد پراکنده کردن مردم را داشته اند که با اعتراض همچنين تمسخر و بي اعتنايي مردم مواجه شده اند.عده اي از مردم حتي به سمت خودروهاي مأموران رفته و آنجا شروع به شادماني کرده اند و مأموران در مقابل جمعيت کثير مردم، کاري از دستشان بر نمي آمده و فقط آن ها را مناظره مي کرده اند.شايان ذکر است که طبق گفته شاهد عيني، خانواده اين بازيکن خوب کشور نيز در بين جمعيت بوده اند و مورد لطف و احترام مردم قرار گرفته اند.
=========================
كاشان -اعتراض جمعي از مردم نسبت به بهداشت در مقابل شهرداري
ظهر روز دوشنبه 24 شهريور 1393 ساعت 12:30، جمعي از اهالي خيابان کشاورز کاشان، واقع در نزديکي ميدان جهاد، در اعتراض به مشکلات بهداشتي ايجاد شده بر اثر خراب بودن خودروهاي انتقال زباله، مقابل شهرداري کاشان واقع در نزديکي ميدان دروازه دولت، دست به تجمع زدند.اين مردم که حدود 50 تن بودند و عده اي از کارکنان مرکز مخابرات مطهري را نيز در بر مي گرفتند، تا حدود 1 ساعت آنجا بوده اند و پس از آن يک برگه استشهادي که توسط يک نفر از مردم به نمايندگي از بقيه تهيه شده بود و به امضاي همه رسيده بود را به داخل شهرداري برده و به دست مسئولين رسانده اند.شايان ذکر است که طبق گفته مردم، چند وقتي مي شود که خودروهاي حمل زباله شهرداري که دچار نقص شده اند، در محل زباله مي ريزند و خيابان را کثيف مي کنند.البته اهالي اين خيابان و چند خيابان ديگر نيز با شهرداري تماس گرفته اند، اما اقدامي از سوي آن ها صورت نگرفته است.
=========================
اصفهان – تجمع عده اي از كسبه در اعتراض به ناعادلانه بودن ماليات در مقابل اداره مركزي دارايي
روز دوشنبه 24 شهريور بيش از 250 نفر از كسبه درمقابل اداره مرکزی دارایی اصفهان در اعتراض به ناعادلانه بودن مالیات محاسبه شده دست به تجمع زدند. لازم به ذكر است كه محل اين تجمع درمقابل اداره مركزي دارايي واقع در خیابان سپه بود.
=========================
شهركرد – تجمع اعتراضي صدها دامدار هنگام ورود معاون وزیر
روز دوشنبه 24 شهريور ماه حدود 250 دامدار و مرغدار از استان چهار محال مقابل جهاد کشاورزی در شهركرد تجمع کردند تا همزمان با سفر معاون وزیر به استان اعتراض خود را نشان دهند .این دامداران و مرغداران که بر اثر سیاست های غلط این وزارت خانه ضررهای هنگفت داده و در آستانه ورشکستگی هستند و یا ورشکست شده اند و حالا با مشکلات زيادي دست و پنجه نرم می کنند این افراد با در دست داشتن پلاکاردهایی سیاست های غلط دولت احمدی نژاد و دولت روحانی را زیر سوال بردند. همچنین تعداد زیادی کتابچه کوچک آماده شده بود و به مردم داده میشد در این کتابچه ها توضیح مبسوطی در مورد چگونگی نابود شدن صنعت دامداری و مرغداری در استان داده شده بود به گفته شاهدان عینی در حین این برنامه اعتراضی پنج نفر از افراد لیدر این تجمع بازداشت شدند.
=========================
شهركرد – تجمع والدين دانش آموزان نسبت به شهريه ثبت نام در مقابل مدارس
بيش از 150 نفر از والدين دانش آموزان روز دوشنبه 24 شهريور ماه در مقابل اداره آموزش و پرورش شهركرد در اعتراض به اخاذي مدارس از آنها تجمع كردند . با نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی و ثبت نام دانش آموزان علیرغم وعده های دولت و وزارت آموزش و پرورش ، بسیاری از مدارس دولتی اقدام به دریافت مبالغ کلان از والدین میکنند این مبالغ به بهانه کلاس های فوق العاده و یا برنامه های آموزشی فرا برنامه دریافت میشود و در اصل به نوعی دور زدن قانون رژيم است . در همين رابطه اداره آموزش و پرورش هم دست این افراد را برای اخذ این مبالغ و اخاذي از والدين باز گذاشته است به همین دلیل بيش از 150 نفر از والدین دانش آموزان در مقابل ورودی اداره آموزش و پرورش جمع شده و به این روش در شهرکرد اعتراض نمودند .
=========================
لردگان چهارمحال – تجمع مردم بعلت عدم امنیت جانی در منطقه
صبح روز دوشنبه 24 شهریور سال 93 بيش از 100 نفر از مردم شهر لردگان و روستاهای اطراف آن مقابل پاسگاه مرکزی این شهر تجمع کردند و نسبت به چشم پوشي عامدانه نیروی انتظامی در تامین امنیت مالی و جانی خود معترض بودند به گفته شاهدان عینی ظرف هفته گذشته ده ها مورد سرقت و سه موررد قتل صورت گرفته است يك شهروند گفت اينها فقط بلدندحقوق سياسي ، اجتماعي و فرهنگي شهروندان را سركوب كنند وكاري به امنيت واقعي مردم ندارند. خودشان با مخل هاي امنيت همكاري دارند.
=========================
شهرستان طارم زنجان – ادامه اعتراض كشاوزران شهرستان طارم براي سومين روز متوالي
كشاوزران شهرستان طارم (از استان زنجان) روز 23 شهريور 93 براي سومين روز متوالي به تجمع اعتراضي خودشان ادامه دادند. آنها چندين ساعت روبروي اداره كشاورزي شهرستان طارم تجمع كردند. لازم به توضيح است كه کشاورزان شهرستان طارم اعتراض خود را به دليل عملي نشدن وعده هاي اداره كشاورزي رژيم از روز جمعه 21 شهريور با تراکتورها و ادوات کشاورزي خود شروع كرده اند.
=========================
زنجان – تجمع اعتراضي اتحاديه نانواچيان در مقابل قلعه آرد استان
روز دوشنبه 24 شهريور 93 اعضاي اتحاديه نانواچيان استان زنجان براي کم بودن سهميه ارد براي پخت نان روزانه شهرستانهاي مختلف اين استان ساعتها در مقابل درب ورودي قلعه آرد استان زنجان تجمع كردند.
=========================
مريوان – گوشمالي چند بسيجي توسط جوانان در مريوان
روز يكشنبه 23 شهريور 93 در خيابان شهدا در شهر مريوان جوانان با عده اي از بسيجي ها درگير شده و آنها را گوشمالي دادند. بسيجي ها قصد درگيري به بهانه هاي واهي با جوانان را داشتند. بهانه هايي مثل نوع لباس و مدل مو.
=========================
سنندج – تجمع اعتراضي عده اي ازمردم درمقابل اتحاديه صنف خبازان
در روز دوشنبه 24شهریور عده اي از مردم سنندج در اعتراض نسبت به كيفيت نامرغوب پخت نان درمقابل اتحاديه صنف خبازان يك تجمع اعتراضي برگزار كردند. آنها بر علیه مقامات این صنف شعار دادند.
=========================
سنندج – تجمع اعتراضي مردم روستاي گيلانه مقابل سازمان آب
کمبود آب و قطع مكرر آن باعث شده است مردم روستای گیلانه سنندج در روز 24 شهريور ساعت10صبح مقابل سازمان آب و فاضلاب تجمع اعتراضي كنند . آنها نسبت به مشکلات خود درخصوص قطع مداوم آب اعتراض داشتند وخواستار رسیدگی به این مشکل اساسی شدند،آنها به مسموم بودن و بی کیفیت بودن آب نیز اعتراض کردند.
=========================
آشوراده تركمن صحرا در آتش سوخت
گلستان-روزنامه حکومتی شهروند از یک فاجعه زیست محیطی در شمال کشور خبر داد و نوشت: آشوراده دود شد و به هوا رفت. هشتاد درصد پوشش گیاهی این جزیره در آتش سوخت.
=========================
تهران – تجمع دانشجويان دانشگاه آزاد واحد علوم نسبت به افزايش شهريه
صبح سه شنبه 25 شهريور دانشجويان دانشگاه آزاد واحد علوم تحقيقات در تهران ، نسبت به افزايش شهريه دانشگاه و هم چنين برداشته شدن يارانه غذاي دانشجويان که باعث افزايش قيمت ها شده است مقابل اتاق رياست تجمع کردند.
=========================
تهران – اعتراض دانشجويان علم و صنعت به بستن نشريه دانشجويي اين دانشگاه
روز يكشنبه 23 شهريور جمعي از دانشجويان علم و صنعت در اعتراض به ممنوعيت انتشار نشريه دانشجويي اين دانشگاه در دفتر مديريت دانشگاه تجمع كرده و نسبت به اقدام ضد دانشجويي مديريت دانشگاه آن هم در آغاز سال تحصيلي اعتراض كردند.
=========================
سنندج – عده اي ازدختران دانشجوي دانشگاه ملي به مسئول خوابگاهها
عده اي ازدانشجو يان دختر در روز24شهریورکه ازشهرکرد برای مراحل ثبت نام وخوابگاه به سنندج آمده بودند ولی با بی محلی مسئولان دانشگاه ملی کردستان روبرو شدند. این مسئله موجب خشم آنها شد و آنها به مسئول خوابگاه دانشگاه ملی اعتراض کردند و خواهان رفع مشكل خود شدند . قابل توجه اين كه درآستانه گشایش دانشگاه ها ومدارس خیابان های شهر سنندج شلوغ شده است و به ويژه دختران دانشجويي كه ازساير شهرها دردانشگاه هاي اين شهرقبول شده اند مشكالات متعددي دارند .
=========================
تفرش – تجمع اعتراضي دانشجويان دانشگاه آزاد تفرش
روز يكشنبه 23 شهريور 93 دانشجويان دانشگاه آزاد تفرش در اعتراض به افزايش شهريه ها در مقابل ساختمان محل كار رئيس دانشگاه آزاد تفرش تجمع كردند.
=========================
كرج – لباس شخصي ها و انصار حزب الله را قرق كرده اند
به گفته يكي از شهروندان در كرج، بسيجي ها و لباس شخصي ها كليه مناطق اين شهر و خيابانهاي آن را اشغال كرده اند.به گفته اين شهروند اين درگيري دروني رژيم است چون روحاني به لحاظ بين المللي اعتبار خودش را از دست داده و در داخل، اينها با هم سرشاخ شده اند حتي در جلسات شعر خواني نيز از ناسزاگويي به كساني كه مذاكرات اتمي را پيش ميبرند ،پرهيزنميكنند.

=========================

ابراز نگرانی سازمان گزارشگران بدون مرز از وضعیت دراویش زندانی در ایران
سازمان گزارشگران بدون مرز با انتشار بیانیه‌یی از وضعیت دراویش گنابادی زندانی در ایران ابراز نگرانی کرد. این دراویش از روز نهم شهریور دست به اعتصاب‌غذا زده‌اند.در بیانیه سازمان گزارشگران بدون مرز آمده است: «وضعیت سلامتی برخی از دراویش زندانی وخیم است و عدم دسترسی این افراد به امکانات پزشکی و درمانی لازم، جان آنان را تهدید می‌کند».9تن از دراویش گنابادی در شکنجه‌گاههای اوین و شیراز در اعتراض به شرایط غیرانسانی زندان و نقض حقوق دراویش اعتصاب‌غذا کردند.
====================
تهران – ادامه اعتصاب غذاي دراويش زنداني
9 نفر از دراويش زنداني در اوين و زندان نظام شيراز روز دوشنبه 24 شهريور، يازدهمين روز اعتصاب غذاي خود را پشت سر ميگذارند.بعضي از اين زندانيان بيش از دو هفته است كه در حال اعتصاب هستند، چرا كه بعضاً اعتصاب غذاي اعتراضي خود را از روز نهم شهريور آغاز كرده اند.دراويش نعمت اللهي گنابادي، آقايان حمیدرضا مرادی سروستانی، افشین کرم‌پور، فرشید یداللهی، رضا انتصاری، امیراسلامی، امید بهروزی، مصطفی دانشجو و مصطفی عبدی، در زندان اوين و آقاي کسری نوری در زندان نظام شيراز محبوس ميباشند.
==========================
تهران -تجمع اعتراضي خانوادههاي وكلاي زنداني در زندان اوين
روز يكشنبه 23 شهريور تعدادي از اعضاي خانواده هاي دراويش زنداني، اقدام به تحصن اعتراضي در مقابل اوين نموده و خواستار پيگيري وضعيت زندانيان گرديدند. اين نفرات از صبح يكشنبه 23 شهريور تا ساعت 16 مقابل اوين بودند تا اينكه نهايتاً سركرده زندان بنام مؤمني براي پاسخگويي و سردواندن آنان به جمع آنها رفت. مؤمني در صحبت با خانواده ها خودش را در رابطه با جابجايي زندانيان و شرايطي كه براي آنان ايجاد شده بي تقصير جلوه داد و گفت كه او نقشي در اين رابطه نداشته و ندارد.همسر مصطفي دانشجو، يكي از دراويش اعتصابي وضعيت وي را بحراني توصيف كرد. او گفت كه هم اكنون آقاي دانشجو از ضعف شديد جسمي رنج ميبرد و مشكل آسم دارد وي هم اكنون اقدام به اعتصاب دارو نيز نموده است و از دارو نيز استفاده نميكند.آقاي مصطفي دانشجو، با توجه به شرايط خاص بيماري و اعتصاب غذا، دچار مقدار زيادي كاهش وزن گرديده است.خانم دانشجو، گفتند كه وي هيچ ارتباطي با خانواده اش ندارد و از طريق ساير زندانيان شرايط اين درويش زنداني را به خانواده اش رسانده اند.
==========================
تهران- اعتصاب كارگران باشگاه هاي بدنسازي و بيليارد درخيابان جمهوري
روزيكشنبه 23 شهريور 93 جمعي از كارگران باشگاه هاي بدنسازي و بيليارد در خيابان جمهوري در تهران دست به اعتصاب زدند. آنها علت اعتصاب خودشان را نگرفتن حقوق دو ماه خودشان اعلام كردند.
==========================
تهران -اعتراض جمعي ازکارکنان بازنشسته شرکت بيمه تامين اجتماعي
ساعت 1030 صبح روز يكشنبه 23 شهريور 93 جمعي از کارکنان بازنشسته شرکت بيمه تامين اجتماعي تهران در اعتراض به تاخير در پرداخت حقوق بازنشستگي خودشان، جلوي دفتر مرکزي اين سازمان تجمع کردند. اين بازنشستگان جزء بازنشستگان جديد هستند که بعداز سه ماه هنوز سنوات و حقوق بازنشستگي خود را دريافت نکرده اند.
==========================
اصفهان – اعتراض مديران كارخانه هاي سنگبري به هزينه هاي نجومي قبض برق
به گزارش دريافتي از اصفهان روز شنبه 23 شهريور تعدادي کارخانه های سنگبری منطقه دولت آباد اصفهان مدیران كارخانه ها به ميزان هزینه های نجومی قبوض ماهانه اعتراض كردند و با ارایه در خواست کتبی خواستار قطع انشعاب برق خود شدند.
==========================
تهران – گوشمالي دو بسيجي توسط مردم و رانندگان تاکسي در ميدان ونک
ساعت 20:30 يکشنبه شب 23 شهريور 1393 در ميدان ونک تهران، 2 بسيجي و يک راننده تاکسي بخاطر زورگويي بسيجي باهم درگير شدند که در ادامه مردم و ديگر راننده ها از راننده تاکسي حمايت كرده و بسيجي ها را حسابي گوشمالي داده و مجروح كردند.اين دعوا زماني رخ داده که بسيجي ها به سمت راننده رفته اند و خواستار در بست بودن راننده را داشته اند و در واقع مي خواستند که وي آن ها را به عنوان در بست ببرد و مسافر ديگري را سوار نكند.راننده در پاسخ به آن ها گفته که “من اصلاً شما را نمي برم، حالا چه به عنوان مسافر و چه به عنوان در بست.پس از آن درگيري لفظي ميان بسيجي ها و راننده رخ داده که به دعوا ميان آن ها انجاميد.در همين بين مردم و ديگر راننده ها به کمک وي رفته اند و يکي از بسيجي ها به شدت کتک خوردهدر نهايت 2 بسيجي آنجا را ترک کرده اند و زمان رفتن به راننده جمله اي گفته اند که باعث خنده دسته جمعي مردم شده است آن ها به وي گفته اند ” به خميني واگذارت کرديم، اميدوارم سر پل صراط گريبان گيرت شود.
==========================
تهران – فراري دادن يک فروشنده از چنگ مأموران انتظامي توسط مردمي در ميدان آزادي
بنا به گزارش رسيده، ظهر روز يکشنبه 23 شهريور 1393 ساعت 14:30 در ميدان آزادي تهران، مأموران انتظامي اقدام به دستگيري يک فروشنده غذاي خانگي کرده بودند. فروشنده پس از ديدن مأموران، ترسيده و به سرعت شروع به دويدن کرده و هنگام فرار تعدادي از غذاهاي وي به زمين ريخته است.چند تن از مأموران انتظامي ظهر روز يکشنبه، پس از رويت يک فروشنده غذاي خانگي در ميدان آزادي و در بين رانندگان تاکسي و اتوبوس و مغازه هاي اطراف،فروشنده را تعقيب كرده و اقدام به دستگيري وي نموده اند که با دخالت مردم و تاکسي داران، ناکام مانده اند. چون برا ي مامورين مانع ايجاد كردند و با بند آوردن مسير آنها تلاش در متوقف کردن مأموران داشتند و به اين ترتيب عملا فروشنده مواد غذايي را از چنگ مامورين نيروي انتظامي فراري دادند.لازم به ذكر است كه مردم پس از ديدن اين صحنه، غذاهاي دستفروش را برداشته و به دنبال وي رفته اند تا به او بازگردانند در نهايت يک راننده تاکسي، فروشنده را سوار کرده و کمي جلوتر مردم نيز غذاهاي وي را به او بازگردانده اند و تاکسي به سرعت از آنجا دور شده و دستفروش را از صحنه خارج كرد.
==========================
تهران – حضور گشت ارشاد مقابل بازار موبايل ايران و درگيري 2 خانم با مأموران
ظهر روز يکشنبه 23 شهريور 1393 ساعت 13 در مقابل بازار موبايل ايران واقع در خيابان حافظ، بعد از بورس تهران، 2 خانم عليه مأموران ارشاد دست به اعتراض زده و درگير شدند.اين مأموران حدود ساعت 12 به اين محدوده آمده اند و پس از دقايقي گشت زدن، مقابل اين فروشگاه بزرگ و معروف توقف کرده اند.حدود ساعت 13 و در حالي که عده اي از اتباع خارجي نيز براي ديدن از اين فروشگاه مقابل درب ورودي ايستاده بوده اند، مأموران به سمت 2 خانم ميانسال رفته و براي آن ها مزاحمت ايجاد کرده اندكه منجر به درگيري ميان اين خانم ها و مأموران گرديد.مأموران قصد انتقال آن ها به ون گشت ارشاد را داشته اند، اما اين خانم ها با مقاومت و اعتراض از رفتن به سمت خودروي ون خودداري کرده اند.پس از آن مترجم يکي از اتباع خارجي که از کره آمده بوده، به همراه يکي از مأموران حراست فروشگاه، به سمت ارشادي ها رفته و از آن ها خواسته اند تا به اين غائله خاتمه دهند.مترجم به مأموران گفته “اين کار شما جلوي اين همه تبعه خارجي، زشت تلقي مي شود و باعث خراب شدن وجهه ايراني پيش روي آن ها خواهد شد.مأموران هم پس از ديدن مقاومت خانم ها و همچنين گفته ها مترجم و ديدگان مردم و اتباع خارجي، در حالي که خجالت زده شده بودند، آنجا را ترک کرده اند.لازم به ذکر است که مأمور خانم همراه اين مأموران نبوده است.
==========================
تهران – اعتراص نمايشگاه داران خودرو عليه مأموران نيروي انتظامي در خيابان بهشتي
صبح روز يکشنبه 23 شهريور 1393 ساعت 11 در خيابان بهشتي تهران، عده اي از نمايشگاه داران خودرو با مأموران نيروي انتظامي و راهنمائي و رانندگي، دچار درگيري شده انداين درگيري زماني رخ داده که مأموران به بهانه سد معبر، شروع به بردن تعدادي از خودروهاي نمايشگاه داران در کنار خيابان، کرده اند و آن ها نيز نسبت به اين موضوع اعتراض كردند.يکي از نمايشگاهيان به مأموران گفته “شما که ماليات استفاده از خيابان را از ما گرفتيد، اين ديگر چه کاري است، يک بار ديگر هم آمديد ما را يک هفته در ادارات اسير کرديد تا در نهايت خودروها را از پارکينگ خارج کنيم، حالا دوباره آمديد تا ما را درگير کنيد”، يکي ديگر از نمايشگاهيان هم گفته “گويا اين پول برايشان مزه کرده و باز هم پول مي خواهند.”شايان ذکر است که اين مأموران، چند وقت پيش هم به اين محدوده رفته بودند و تعدادي خودرو را به پارکينگ راهنمائي و رانندگي منتقل کرده اند و جريمه هايي را از صاحبان نمايشگاه ها گرفته بوده اند.البته برخي از اين نمايشگاه ها، ماليات استفاده از خيابان را به شهرداري مي پردازند.
==========================
تهران -درگيري جوانان با مامورين رژيم در سعادت آباد و فراري دادن آنها
روز جمعه 21 شهريور 93 مامورين رژيم به يك كافي شاپ درسعادت آباد (به اسم كافي شاپ تيامو) در تهران، حمله كرده و قصد جدا كردن پسرها و دخترها در اين كافي شاپ را داشتند. اما با مقاومت جوانان مواجه شدند. جوانان حاضر در كافي شاپ با آنها درگير شده و مامورين مجبور به فرار شدند.تيامو = tiamo
==========================
تهران- تجمع اعتراضي مردم شهرك صالح آباد نسبت به نصب دكل پارازيت
نزديك به 10روزقبل گروهي ازمردم وخانواده هاي مقيم شهرك صالح آباد درشرق تهران دراعتراض به نصب دكل رايكل ( پارازيت ) كه دراين شهرك نصب شده درمقابل بخشداري تجمع اعتراضي كردند و با يادآوري تهديدات جدي امواج پارازيت كه سرطان زاست خواهان جمع كردن اين دكل شدند كه ايادي رژيم هم آنها را به فرمانداري احاله دادند واقدامي نكردند.
==========================
تهران -تجمع اعتراضي مردم شهرك صالح آباد نسبت به بي آبي وپايين بودن سطح بهداشت
روز شنبه 15 شهريور گروهي ازمردم شهرك صالح آباد دراعتراض به نبودن آب آشاميدني وپايين بودن سطح بهداشت درمقابل بخشداري اين شهرك تجمع اعتراضي داشتند وخواهان حل اين مشكل شدند به گفته اهالي شهرك درحال حاضر بدليل كمبود آب وپايين بودن سطح بهداشت انواع بيماريها بين مردم اين منطقه شيوع پيدا كرده وهمچنين مگس وساير حشرات بصورت خيلي زيادي موجب اذيت وآزار خانواده ها شده است وكسي هم نيست كه به اين وضعيت ومشكلات مردم رسيدگي بكند.
==========================
تهران – درگيري دست فروشان بازار تهران با ماموران شهرداري
روز يكشنبه 23 شهريور؛ ماموران شهرداري در منطقه سبزه ميدان بازار تهران براي برهم زدن بساط دست فروشان در اين منطقه به آنان هجوم برده و بساط دست فروشان را بهم ريختند. در اين هجوم چندين مامور سركوبگر نيروي انتظامي نيز حضورداشتند و به پايمال كردن اجناس دست فروشان مشغول شده و بي احترامي مي كردند.اين اقدام ماموران سركوبگر با اعتراض دست فروشان و مردم حاضر در صحنه و از جمله مغازه داران در سبزه ميدان روبرو شد و مغازه داران حاضر با ماموران شهرداري درگير و دست به يقه شدند.
==========================
تهران – درگير شدن جوانان با بسيجي ها در پارك لاله
روز شنبه 22 شهريور هنگامي كه جمعي از جوانان دانشجوي دختر و پسر در پارك لاله جمع شده و مشغول صحبت و بازي بودند؛ با 4 بسيجي كه به آنها گير داده و از آنها سين جين مي كردند درگير شده و بسيجي هاي مزدور را وادار به فرار از صحنه كردند.
==========================
اصفهان – اعتصاب ناوگان تاكسيراني در مقابل اداره تاكسيراني
به گزارش دريافتي از اصفهان روز دوشنبه 24 شهريور ناوگان تاکسیرانی با بيش از 300 خورودي تاكسي پس از چند روز فعالیت دوباره از فعالیت باز ایستاد در مقابل اداره تاكسيراني دست به اعتصاب زدند.
==========================
اصفهان -تجمع بيش از 200 نفر از بازنشستگان در مقابل كانون بازنشستگان ذوب آهن
به گزارش دريافتي از اصفهان روز شنبه 23 شهريور بيش از 200 نفر از بازنشستگان در مفابل کانون باز نشستگان ذوب اهن اصفهان بخاطر مطالبات معوقه خود دست به تجمع و اعتراض زدند.
==========================
تبريز- اعتراض و درگيري مسافران اتوبوس با ماموران سركوبگر نيروي انتظامي
روز جمعه 21 شهريور بعد از مسابقه فوتبال بين تيم هاي تراكتور سازي تبريز و راه اهن تهران در ورزشگاه سهند تبريز؛ تماشاگران فوتبال در خيابان با شادي و پايكوبي پرداختند. نيروي انتظامي از وحشت از دست دادن كنترل جمعيت حاضر به ضرب و شتم تماشاگران پرداخت . ازجمله اتوبوسي كه در آن شهروندان معمولي تبريزي بودند هنگام پياده شدن مسافرانش با هجوم ماموران نيروي انتظامي روبرو شد و ماموران يك به يك مسافران را تفتيش و بازرسي بدني مي كردند. مسافران اتوبوس به شدت از اين اقدام نيروي انتظامي به خشم امده و اعتراض كردند. از جمله چند جوان با يكي ازماموران نيروي انتظامي كه به مسافران بي احترامي مي كردند درگير شدند. كه با حمايت مسافران حاضر در صحنه روبرو شدند. ماموران نيروي انتظامي مجبور شدند از تفتيش بقيه مسافران صرفنظر كنند.
==========================
تهران – درگيري جوانان با دو بسيجي در پارك جمشيديه
روز جمعه 21 شهريور 93 وقتي دو بسيجي به يك زوج كه در پارك جمشيديه در تهران بودند، گير داده و آنها را مورد آزار قرار دادند، مردمي كه در اين پارك شاهد صحنه بودند، اعتراض كرده و بلافاصله اعتراض شديد آنها تبديل به درگيري با دو بسيجي شد.
==========================
تهران – تجمع جمعي از ساكنين منطقه گيشا در اداره آب
روز شنبه 22 شهريور 93 جمعي از مردم منطقه گيشا در تهران در اعتراض به كاهش زياد فشار آب در اين منطقه در اداره آب در اين منطقه تجمع كردند. علاوه بر اين موارد قطعي آب نيز زياد است.
==========================
تهران – اعتصاب مغازه هاي بوتيك در فرحزاد
مطابق خبر دريافتي از تهران، روز شنبه 22 شهريور 93 جمعي از بوتيك ها در منطقه فرحزاد در اعتراض به افزايش بي رويه ماليات ها، همچنين بالا بودن اجاره مغازه ها اعتصاب كردند.
==========================
شهر ري-تجمع جمعي از مردم در مقابل اداره آب
روز شنبه 22 شهريور 93 جمعي از مردم شهرري با تجمع در اداره آب شهرري دست به اعتراض زدند. علت اعتراض آنها كمبود آب و پايين بودن بسيار پايين كيفيت آب، از جمله جرم داشتن آب در شهرري بود.
==========================
تهران- تجمع اعتراضي جمعي از بازاريانِ بازار امام حسين
عصر روز شنبه 22 شهريور 93 جمعي از بازاريانِ بازار امام حسين تهران، در اعتراض به بالا رفتن ماليات و بالا رفتن اجاره مغازه ها براي چندين ساعت در ميدان امام حسين دست به تجمع اعتراضي زدند.
==========================
تهران -اعتراض رانندگان در مقابل سازمان اتحاديه تهران
ساعت 16 بعد از روز يكشنبه 23 شهريور 93 جمعي از رانندگان تاكسيراني و عضو اتحاديه تاكسيراني در مقابل سازمان اتحاديه تهران تجمع اعتراضي برگزار كردند. آنها در اين تجمع اعتراضي، خواستار قانون حق انتقال دانش آموزان و غيرقانوني بودن اينكار براي ساير خودروها شدند. آنها نگران اجرا نشدن اين طرح، مثل سال گذشته هستند.
==========================
تهران-مدارس منطقه 5 تماماً غيرانتفاعي و هيات امنايي شده اند
يكي از والدين دانش آموزان گفت شهريه مدارس غيرانتفاعي سال گذشته دوميليون و هفتصدهزارتومان با سرويس به چهارميليون بود. امسال فرزند من كلاس هشتم به شش ميليون تومان رسيده است.ناچاراً فرزندم را در يك مدرسه غيرانتفاعي نزديك منزل ثبت نام كردم كه يك ميليون هزينه شد. يك مدرسه انتفاعي يك كيلومتري منزل قولنامه نوشتم يك ميليون تومان خرج كردم كه به مدرسه دولتي برود.براي پسر كوچكترم امسال كلاس اول دبستان دو ميليون و هفصتصد هشتاد هزارتومان در مدرسه سينا جنت شمالي منطقه5 ثبت نام كرده ام.مدارس دولتي منطقه 5 همه شون صفر شده اند هيات امنايي ، يا غيرانتفاعي شده اند . هيات امنايي و يك نمونه دولتي درست شده همه اش شهريه اي هستند اما شهريه شان كم و زياد است .
==========================
تهران – تجمع اعتراضي اهالي روستاي ثمرين اردبيل در اداره گاز بخشداري
روز شنبه 22 شهريور 93 اهالي روستاي ثمرين اردبيل در اعتراض به كمبود گاز دست به اعتراض زده و در اداره گاز بخشداري خودشان تجمع كردند. مردم اين روستا به دليل كمبود گاز از كپسول هاي گاز استفاده مي كنند. وقتي همين كپسول هاي گاز هم كم شد و مردم با مشكل مواجه شدند، تجمع كردند.ثمرين = samrin
==========================
شهرري – درگيري دانشجويان با مامورين انتظامات نظام در دانشگاه آزاد
حوالي ساعت 0830 صبح روز شنبه 22 شهريور 93 در دانشگاه آزاد شهرري عده اي از مامورين انتظامات اين دانشگاه به بهانه بدحجابي به نوع پوشش دانشجويان دختر گير داده و آنها را مورد اذيت و آزار قرار دادند. دانشجويان پسر كه تعدادشان زياد بود با ديدن اين صحنه دست به اعتراض شديد زده و با مامورين درگير شدند.
==========================
كرج -اعتصاب کارکنان پمپ بنزين حافظيه البرز و همچنين رانندگان انتقال سوخت
ظهر روز يکشنبه 23 شهريور 1393 ساعت 15، جمعي از کارکنان جايگاه سوخت حافظيه واقع در جاده ملارد کرج، به اعتراض به پرداخت نشدن 3 ماه حقوق دست از کار کشيدند اين گزارش مي افزايد، کارکنان اين جايگاه در شيفت ظهر دست از کار کشيده و به اعتصاب نشسته اند.ضمن اينکه طبق گفته يکي از کارکنان همين جايگاه، رانندگان بخش سوخت رساني به اين جايگاه نيز بخاطر پرداخت نشدن حق العمل 2 ماه اخيرشان، اعتصاب کرده انداين در حالي است که قبل از اين اتفاقات نيز، يک گروه از رانندگان که قبل از اين رانندگان جديد اقدام به سوخت رساني به اين بخش مي کرده اند، بخاطر اعتراض به موضوع پرداخت حقوق، تعديل شده و اين گروه فعلي جايگزين آن ها شده اند.
==========================
كرج – دو جوان تحت تعقيب خودروي مأموران انتظامي را واژگون و فراركردند
بنا به گزارش رسيده، ظهر روز يکشنبه 23 شهريور 1393 ساعت 14 و در ابتداي جاده ملارد کرج، مأموران انتظامي اقدام به دستگيري 2 جوان که با سرعت زياد در حال حرکت بوده اند کردند مأموران پس از يک تعقيب و گريز، در نزديکي سرحدآباد با خودرو سد راه خودروي اين جوانان شده اند و قسمت جلويي خودروي جوانان به پشت خودروي نيروي انتظامي برخورد سطحي داشته است.اما همين برخورد باعث شده تا کنترل خودرو از دست مأموران خارج شود و خودرو آن ها دچار واژگوني و در نتيجه پنچري در چرخ جلويي شود.در نهايت جوانان موفق به فرار شده اند و مأموران از ادامه راه باز مانده و با بيسيم به مرکز نيروي انتظامي خبر داده تا خودرو را متوقف کنند.شايان ذکر است که در حين اين اتفاق و پس از آن، هيچکس از مردم به مأموران کمک نکرده و آن ها به ناچار منتظر امداد مامورين ديگر ماندند.
==========================
كرج – تجمع اعتراضي ساكنين ساختمان سينا درشهرك لبنيات مقابل شهرداري
صبح روز شنبه 23شهریور ساعت 10 صبح اعتراض شدید عده اي از ساكنين ساختمان سینا واقع در شهرک لبنیات کرج درمقابل شهرداري تجمع اعتراضي برگزار كردند بخاطر اینکه ماموران شهرداری اشغالهای این ساختمان را نمي برند . اين درحالي است كه اهالي چند روز پیش هم یك نامه اعتراضي به شهرداری داده بودند.
==========================
كرج – برخورد اعتراضي يك جوان با گشت ارشاد در بازار قزوينيهاي
روز شنبه 22 شهریور93 ساعت 10 صبح در بازار قزوینی های کرج ماموران گشت ارشاد به يك پسرجوان گيردادند.بهانه شان نقش و نگار تيشرتي بود كه اين جوان پوشيده بود . اين جوان ازبازجويي خياباني گشت درباره لباسش و آرمي كه داشت به خشم آمد وبا اعتراض گفت مشکل این شهر فقط تیشرت من است .ماموران ازاين حرف او بيشتر به او گيردادند اين باعث درگيري بين او و مامورين شد.
==========================
كرج- سر دواندن جوانان براي دادن برگه معافيت سربازي
يك نفر كه دوران سربازي خودش را درشاهرود گذرانده بود براي گرفتن معافيت سربازي 6بار ازكرج به شاهرود رفته است تا معافي بگيرد اما به اوجواب درستي داده نميشود وميگويند تو معاف نيستي.اين فرد ميگويد:” بخاطر اين مسئله همه زندگي من مختل شده و بسيارتحت فشارهستم هيچ كاري نميتوانم بكنم .من يك معترض هستم نه تنها من بلكه همه مردم درخانواده ودرهرجاكه فكرش را بكني.”
==========================
زنجان -تجمع اعتراضي گروهي از کارگران شرکت ترانسفور
روز يكشنبه 23 شهريور 93 اعتراض گروهي از کارگران شرکت ترانسفور زنجان براي پرداخت نشدن حقوق خود دست به اعتصاب زده و از کارکردن خوداري کردند. اين کارگران جزء کارگران قراردادي اين شرکت ميباشند که از چندين ماه پيش بيمه انان نيز تمديد نشده است. آنها نسبت به پرداخت نشدن دو ماهه حقوق خود دست به اعتصاب گروهي زده و از شروع کردن کار خوداري کرده و جلوي دفتر مدير عامل اين شركت تجمع کردند. تجمع اين گروه اعتراضي براي چندين ساعت به طول انجاميد.
==========================
زنجان – تجمع اهالي منطقه هنرستان در مقابل شهرداري
روز يكشنبه 23 شهريور 93 جمعي از اهالي منطقه هنرستان زنجان در مقابل شهرداري تجمع كرده و نسبت به قطعي تلفن و برق و آب اين منطقه طي شبانه روز، اعتراض كردند.
==========================
زنجان – ادامه اعتراض كشاوزران شهرستان طارم براي دومين روز متوالي
كشاوزران شهرستان طارم روز 22 شهريور 93 همچنان به تجمع اعتراضي خودشان ادامه دادند. آنها چندين ساعت روبروي اداره كشاورزي شهرستان طارم تجمع كردند.کشاورزان شهرستان طارم اعتراض خود را به دليل عملي نشدن وعده هاي اداره كشاورزي رژيم از روز جمعه 21 شهريور با تراکتورها و ادوات کشاورزي خود شروع كرده اند.
==========================
همدان -اعتراضي اهالي روستاي باشقوطاران نسبت به كمبود نفت و گاز
روز شنبه 22 شهريور 93 اهالي روستاي باشقو طاران در همدان در اعتراض به كمبود نفت دست به اعتراض زدند. اهالي اين روستا به دليل كمبود گاز به نفت روي آورده اند. اما الان با كمبود نفت مواجه هستند. از اين رو اهالي به شرت گاز مربوط به روستاي خودشان در همدان رفته و با تجمع در آنجا دست به اعتراض زدند.
==========================
سنندج – تجمع اعتراضي مقابل اداره تعزيرات دراعتراض به گراني كالاها
گرانی مواد غذایی درشهر سنندج باعث شده است بسیاری ازاین مردم نسبت به این گرانی قیمت وعدم نظارت معترض باشند .همين موضوع در روز23شهریورساعت 10صبح باعث اعتراض عده ای ازمردم شد.این افراد در مقابل اداره تعزیرات حکومتی شهر گرد آمدند و اعتراض خود را اعلام کردند.
==========================
سنندج – اعتراض به گشت ارشاد در سنندج
گشت ارشاد روز 23شهریور درسنندج به دخترجوانی که حجاب مورد نظر را نداشت گیردادند، اين دختر به اعتراض پرداخت به طوري كه مردم گرد او جمع شدند موقعي كه گشت ارشاد قصد به همراه بردن اين دختر را داشت مردم حاضر درمحل در حمایت از دختر به پا خواستند و به ماموران اعتراض کردند.
==========================
سنندج – اعتراض يك خانواده سنندجي در پارك ملت سنندج با مامورين نيروي انتظامي
روز 22شهریور در پارک ملت ستتدج زورگيران عليرغم سروصدا و مددخواهي يك دختر طلاها وکیف پول وگوشی او را دزدیدند،اين در حالی بود که ماموران نیروی انتظامی در صد متری صحنه بودند، پس از اطلاع دادن دختر به خانواده اش خانواده او به محل رفتند و نسبت به ماموران معترض شدنديك شهروند گفت كه اكثرا اين ها با زورگيران هم دست هستند .
==========================
سنندج – يك راننده دراعتراض به اتهامي كه ماموران به او بستند يك مامور را زيرگرفت
در روز23شهریور93 يك راننده را با اين عنوان كه به يك مامور راهنمايي رانندگي نظام توهين كرده است درخيابان فردوسي سنندج تحت فشار قرارگرفت و ميخواستند او را دستگيركنند. او كه اين كار را نكرده بود به خشم آمد و مامور مربوطه را زير گرفت.
==========================
خرم آباد – اعتراض جمعی از اهالی الشتر در استانداری لرستان
در روز 23شهریور ماه ساعت 11صبح در استانداری لرستان عده اي از اهالي الشتر كه ازاين شهر به خرم آباد آمده بود تجمع اعتراضي برگزاركردند اعتراض آنها به خاطر ندادن مجوز ساخت پروش ماهی بود آنها اعتقاد داشتند که در حق آنها جفا شده است . این تجمع حدود 2ساعت طول کشید.
==========================
خرم آباد – اعتراض جمعی از اهالی آباد نسبت به خرابي برخي خطوط تلفن
عده اي ازاهالي خرم آباد لرستان در روز 23شهریور ماه در مقابل اداره مخابرات جمع شدند و به خرابی خط های ثابت اعتراض کردند. لازم به ذکر است چند روزی است که برخي خط های ثابت خرم آباد خراب شده است،مسئولان مخابرات بدون اين كه اقدامي بكنند فقط میگويند به 2525زنگ بزنید که اين موجبات خشم مردم را فراهم آورد .همين باعث شد که به مسئولان مخابرات اعتراض کنند و علیه مدیریت آن شعار بدهند.
==========================
خرم آباد – مجروح شدن يك مامور بهداشت توسط يك قصاب در پشته حسين آباد
در روز 23شهریور ماه در یک قصابی در پشته حسن یک مامور به اصطلاح بهداشت به يك قصاب دراين محل به منظوراخاذي گير داده بود این موضوع باعث خشم اين قصاب شد با ساطور مامور را دنبال کرد و این قضیه موجب زخمی شدن این مامور گرديد .
==========================
خرم آباد – درگيري در بيمارستان دولتي عشاير خرم آباد
در روز 22شهریور ماه ساعت 12شب در بیمارستان‌ عشایر خرم آباد ،چند نفر یک فرد تصادفي شدید را به اين بیمارستان‌ براي رسيدگي آوردند ولی با بی اعتنايي کادر اين بیمارستان روبرو شدند .این موضوع باعث اعتراض همراهان اين فرد تصادفي درگیری آنها با کادر پزشکی بیمارستان شد.
==========================
كرج -تجمع دانشجويان رشته مترجمي زبان انگليسي دانشگاه دولتي
دانشجويان رشته مترجمي زبان انگليسي دانشگاه دولتي كرج در روز 23 شهريور يك تجمع اعتراضي درمقابل دفتررياست اين دانشگاه داشتند . علت اين بود كه در دانشگاه دولتی کرج برای انتخاب واحد که رفته بودند کل سایت بسته بوده و کار نمیکرد بعد به دانشجويان گفته شد مهلت تمام شده در صورتی که هیچ یک از این دانشجویان به علت خرابی سایت ثبت نام نکرده بودند این کار باعث شد که دانشجويان در مقابل دفتر ریاست جمع شوند و اعتراض کنند.
==========================
زنجان -تجمع جمعي از دانشجويان دانشگاه آزاد در مقابل دفتر محيط زيست استان
ساعت 11 صبح روز يكشنبه 23 شهريور 93 جمعي از دانشجويان دانشگاه آزاد زنجان در مقابل دفتر محيط زيست استان زنجان تجمع كرده و خواستار تعطيل كردن كارخانه سرب زنجان شدند.يكي از دانشجويان اطلاع داد كه نيروي انتظامي آنها را تهديد كرده است كه ديگر در مورد کارخانه سرب زنجان اعتراض نکنند وگرنه همه انان بازداشت خواهند شد.
==========================
زنجان – حكومت نظامي اعلام نشده بدنبال اعتراضات و درگيري هاي چند روزه در اين شهر
مطابق خبر دريافتي از زنجان روز دوشنبه 24 شهريور 93 بدنبال شلوغي هاي چند روز گذشته و اعتراضات و درگيري ها در زنجان (در اعتراض به كارخانه سرب زنجان)، اين شهر همچنان در التهاب بسر مي برد. يكي از شهروندان زنجاني اطلاع داد كه در كل 24 نفر طي چند روز گذشته توسط رژيم بازداشت شده اند كه همه آنها را به تهران منتقل كرده اند.وي اضافه كرد كه رژيم در زنجان وضعيت شهر را امنيتي و هرگونه تجمع را ممنوع اعلام كرده است. رژيم آنقدر در خيابان هاي زنجان مامور ريخته كه كسي نمي تواند به خاطر كارخانه سرب تجمع كرده و دست به اعتراض بزند.
==========================
تهران – افزايش قيمت مواد لبني در تهران
يكي از شهروندان تهراني در گفتگويي گفت از روز يكشنبه 23شهريور كه ا علام شد به مواد لبني يارانه تعلق نميگيرد با نرخ آزاد خواهد بود قيمت ماست از3500تومان به 4500تومان افزايش پيدا كرد.
==========================
مازندران-اعتصاب کارگران نکا سفال
کارگران کارخانه “نکا سفال” از 15 شهریورماه، در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای معوقه خود دست به اعتصاب زده اند.اعتصاب 70 نفر از کارگران کارخانه نکا سفال که یکی از کارخانجات بزرگ شرق مازندران در تولید سفال می باشد در اعتراض به عدم دریافت دستمزد ماههای تیر، مرداد و بخشی از معوقات خردادماه سال جاری صورت گرفته است. لازم به ذکر است این دومین اعتصاب در میان کارخانجات و کارگاههای اطراف نکا در شهریور ماه سال جاری است.
==========================
مريوان-عدم پرداخت دستمزد کارگران شهرداری مریوان
گزارش منتشره از عدم پرداخت دستمزد و مزایای کارگران شهرداری مریوان حکایت دارد.
برپایه این گزارش در نتیجه عدم پرداخت دستمزد و اضافەکاری کارگران شهرداری مریوان فشار زیادی بر این افراد از لحاظ معیشتی وارد آمده است. شایان ذکر است این کارگران حتی از میزان دستمزد ماهیانه خود مطلع نیستند.
==========================
اصفهان-کارگران فولاد مبارکه و ذوب آهن در معرض بیماریهای پوستی
یک عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اذعان نمود: «کارگران فولاد مبارکه و ذوب آهن بیشتر از سایر افراد این استان در معرض ابتلا به بیماری پوستی قارچ “کاندیدا” قرار دارند.»نامبرده با بیان اینکه بیماری قارچ انگشتان پا به دو نوع “کاندیدا” و “کچلی” بروز می کند، افزود: «قارچ کاندیدا بیشتر روی پوست پا و در کسانی که در اکثر ساعات روز پای خود را در پوتین های گرم و مرطوب نگهداری می کنند بروز می کند. علایم این بیماری بروز دانه های قرمز روی پوست و سفیدک زدن اطراف این دانه هاست که با خارش همراه است. در صورتیکه به این بیماری توجه نشود فرد دچار عفونت ثانویه می شود و این بیماری در تمام سطح پا رشد می کند.»
==========================
بوكان-اعتصاب غذاي افسانه بایزیدی،دختر دانشجوی بدست نهادهای امنیتی
شامگاه یکشنبه بیست و سوم شهریورماه افسانه بایزیدی که ١٩ روز است دست به اعتصاب زده، وضعیت جسمانی وی وخیم شده و نیروهای امنیتی وی را به بیمارستان انتقال داده‌اند.نیروهای امنیتی مخفیانه افسانه را به بیمارستان انتقال داده، اما افسانه از سوی مردم شناخته شده و به خانواده وی اطلاع دادند و علی‌رغم اینکه بستگان این دختر دانشجو به بیمارستان رفتند، اما این نیروها اجازه ملاقات را به آنها نداده‌اند.این دختر دانشجو که از دانشگاه پیام‌نور بوکان به دانشگاه پیام‌نور مراغه انتقال یافت به دلیل درگیری لفظی با “خواهران زینب” در دانشگاه از سوی نیروهای اطلاعاتی در شهر بوکان بازداشت گردید.
==========================
گيلان-تجمع کارگران سیمان لوشان مقابل بنیاد مستضعفان
جمعی از کارگران قراردادی سیمان لوشان در استان گیلان، صبح امروز (۲۴ شهریور) با سفر به تهران در اعتراض به بلاتکلیفی ۵۵ نفر از همکارانشان در نتیجه تعطیلی این واحد تولیدی، مقابل ساختمان بنیاد مستضعفان تجمع کردند.یکی از کارگران معترض که در این تجمع اعتراضی حضور یافته، به ایلنا گفت: مشکلات کارگران سیمان لوشان از مرداد ماه سال ۹۲ زمانی آغاز شد که دولت وقت به بهانه‌های مختلف این واحد صنعتی را تعطیل اعلام کرد.او با بیان اینکه ۱۸۰ نفر از کارگران کارخانه سیمان لوشان قبل و بعد از تعطیلی کارخانه (مردادماه۹۲) طی چند مرحله اخراج شده‌اند؛ افزود: از مجموع کارگران بیکار شده کارخانه سیمان لوشان هم اکنون ۵۵ کارگر پیمانی و ۱۷ کارگر رسمی با سوابق ۱۰ تا ۱۸ سال باقی مانده‌اند که همچنان بلاتکلیف بوده و منتظر بازگشایی مجدد کارخانه و بازگشت بکار خود هستند.کارگران برای باز گشایی کارخانه و بازگشت به کار، تجمعات متعددی را در مقابل نهادهای مختلف دولتی در استان گیلان برگزار کرده‌اند که تا به امروز نتیجه‌ای نداشته است.

==========================

كاشان – ادامه اعتراض کارگران کارخانه زغال سازي در شهرک صنعتي جعفر آباد
ساعت 10 صبح روز شنبه 22 شهريور 1393 در کارخانه توليد زغال واقع در شهرک صنعتي جعفر آباد کاشان، کارگران اين کارخانه دوباره دست به اعتراض زدند.جمعي از کارگران اين کارخانه که 2 ماه است که حقوق نگرفته اند، در اين کارخانه و مقابل دفتر مديريت کارخانه دست به اعتراض زدند.اين کارگران، روز چهارشنبه 19 شهريور نيز دست به اعتصاب زده بودند و در پايان وعده گرفته بودند که صبح روز شنبه، حقوقشان پرداخت خواهد شد.اما صبح روز شنبه 22 شهريور يک نماينده از طرف کارگران به دفتر مديريت رفته و پيگير حقوقشان شده که وي به آن ها وعده روز ديگري را داده است.شايان ذکر است که بيمه اين کارگران نيز هنوز تمديد نشده و تقريباً وضعيت اين کارگران معلق مانده است.
============================
كاشان – تجمع جمعي از کارگران شاغل در شهرکهاي صنعتي در مقابل سازمان آب و فاضلاب
ساعت 11:30 صبح روز شنبه 22 شهريور 1393 طبق هماهنگي قبلي، جمعي از کارگران شاغل در شهرک هاي صنعتي کاشان که از ابتداي تابستان تا به حال با کمبود آب مواجه هستند، در مقابل سازمان آب و فاضلاب کاشان واقع در خيابان افضل دست به اعتراض زدند. حدود ساعت 12 يک نماينده از سازمان، بيرون آمده و گفته که اين يک طرح و قانون است که به ما اعلام شده و ما طبق اين قانون بايد آب لوله کشي شهرک هاي صنعتي و مشترکين پرمصرف را قطع کنيم.تعداد اين کارگران که تا ساعت 12:30 در مقابل اين سازمان بوده اند، حدود 100 تن گزارش شده که از تمام شهرک هاي صنعتي و به نمايندگي از ديگر کارگران آمده بوده اند.شايان ذکر است که آب اين شهرک ها از ابتداي تابستان، يا قطع بوده و يا از فشار کمي برخوردار بوده است.
============================
كرج – تجمع اعتراضي کارگران کارخانه توليد لوازم آشپزخانه آگرين در مقابل دفتر مرکزي كارخانه
ساعت 11صبح روز شنبه 22 شهريور 1393 ، حدود 30 تن از کارگران کارخانه توليد لوازم آشپزخانه صنعتي واقع در قزل حصار کرج، در اعتراض به عدم پرداخت 3 ماه حقوق خود در مقابل دفتر مرکزي اين کارخانه واقع در شاهين ويلا کرج دست به اعتراض زدند.ميان يکي از کارمندان شرکت آگرين و کارگران بر اثر درخواست يك كارمند كه خواستار بازگشت كارگران به كارخانه بوده است، يك درگيري رخ داده و کارگران نيز گفته اند که تا با مدير شرکت گفت و گو نکنند و به درخواستشان رسيدگي نشود، آنجا را ترک نخواهند کرد.اين اعتراض تا ساعت 13 ادامه داشته و در اين ساعت کارگران وعده پرداخت بخشي از طلبشان را در هفته آينده گرفته اند.شايان ذکر است که اين کارگران موفق به ديدن مدير شرکت نشده اند.
============================
سوسنگرد- ششمين روز اعتصاب كاركنان و كارگران شهرداري
روز شنبه 22 شهريور 93 كاركنان و كارگران شهرداري سوسنگرد براي ششمين روز متوالي به اعتصاب خودشان ادامه دادند.آنها اعتصاب خودشان را از روز دوشنبه 17 شهريور 93 در اعتراض به عدم دريافت حقوق معوقه شان اعتصاب كرده و در مركز شهرداري سوسنگرد كرده اند.
============================
تهران – شكستن شيشه هاي اتوبوس توسط تماشاچيان فوتبال
جمعه شب 21 شهريور پس از پايان بازي پرسپوليس و نفت مسجد سليمان تماشاچيان عصبي پرسپوليس شيشه هاي 2 اتوبوس را شکستند.آنان نسبت به نحوه مديريت و ناکاميهاي اخير تيمشان معترض بودند.
============================
تهران – درگيري ميان هواداران پرسپوليس و مأموران امنيتي در ورزشگاه درفشي فر
بنا به گزارش رسيده، ظهر روز شنبه 22 شهريور 1393 حدود ساعت 15 در ورزشگاه درفشي فر واقع در جنت آباد جنوبي، درگيري ميان جمعي از هوادان پرسپوليس و مأموران امنيتي رخ داده است.اين هواداران که از ناکامي هاي تيمشان ناراضي بوده اند، به ورزشگاه محل تمرين پرسپوليس يعني ورزشگاه 2000 نفري درفشي فر رفته و شروع به دادن شعارهايي عليه مسئولين باشگاه و مسئولين فدراسيون فوتبال کرده اند.
تدارکات باشگاه پس از ديدن اين هواداران و شنيدن شعارهاي آن ها، مأموران امنيتي را خبر کرده اند و پس از دقايقي اين مأموران براي پراکنده کردن هواداران از اطراف ورزشگاه آمده اند.درگيري ميان هواداران و مأموران رخ داده که باعث دستگيري 2 تن از اين هواداران شده است.
============================
تهران – درگيري بين دستفروشان متروي صادقيه با مامورين شهرداري
ساعت 10 صبح شنبه 22 شهريور ، ماموران شهرداري به دستفروشان بيرون مترو صادقيه حمله کردند.در اين درگيري كه بين دستفروشان و مامورين پيش آمد يک زن دستفروش بر اثر لگد زدن يکي از مامورين شهرداري به شدت آسيب ديد.
============================
تهران – گوشمالي يك مامور راهور توسط رانندگان تاكسي
ساعت 11 جمعه شب 21 شهريور ، مامورين راهور واقع در فلکه آريا شهر با راننده يک خودرو سمند تاکسي درگير شدند.علت اين درگيري توقيف خودرو سمند بدون دليل بوده است. همکاران اين راننده تاکسي به کمک راننده آمدند و يک مامور را حسابي کتک زدند.
============================
تهران – اعتراض مردم به مامورين راهنمايي رانندگي در صحنه تصادف
روز شنبه 22 شهريور ساعت 14:30 دقیقه بعد ازظهر در چهار راه طالقانی تصادفی بین یک موتورسیکلت و اتوبوس رخ داد . که بلافاصله چند مامور راهنمایی و رانندگی خود را به محل حادثه رساندند و بدون توجه به وضعیت جسمی سرنشین موتور که تقاضای زنگ زدن به اورژانس را داشت موتور سیکلت موتور وی را به پارکینگ منتقل کردند . این در حالی بود که چند شهروند نیز به خاطر بي توجهي مامورين راهنمايي رانندگي و نرساندن سریع راننده موتور به بیمارستان اعتراض میکردند که سریعا ماموران راهنمایی و رانندگی محل را ترک كرده و از آنجا رفتند.
============================
كرج – اعتراض و مقابله مردم با بسيجيها در پارک طالقاني
حدود ساعت 21 روز شنبه 22 شهريور ماه، عده اي از بسيجي ها به پارک طالقاني کرج واقع در نزديکي ميدان طالقاني آمده اند و اقدام به ايجاد مزاحمت براي چند جوان کرده اند.آنها نخست در ابتداي پارک با 2 جوان روبرو شده و مزاحمت ايجاد کردند و پس از آن به داخل پارک رفته و براي يک دختر و پسر ايجاد مزاحمت کرده اند.عده اي از مردم به خصوص 2 مرد ميانسال که داخل پارک بودند به سمت آن ها رفته و به مقابله با آن ها پرداخته اند.بسيجي ها ابتدا به آن ها گفته اند که اين موضوع به شما مربوط نميشود و خواستار ترک محل از آن ها بوده اند، که مردم ممانعت کرده و جلوي بسيجي ها ايستاده اند.يکي از بسيجي هاي قصد بردن پسر جوان را داشته که يکي از مردم به سمت وي حمله ور شده و قصد کتک زدن وي را داشته است.در نهايت مردم به دختر و پسر گفته اند که از آنجا بروند و تا رفتن آن ها، اجازه رفتن به بسيجي ها نداده اند و بنا به گفته شاهد عيني، مردم بسيجي ها را گرفته بودند تا آن دختر و پسر بتوانند بدون مزاحمت آنجا را ترک کنند و پس از آنکه جوان ها سوار بر خودرو خود شده و آنجا را ترک کردند، مردم بسيجي ها را رها کرده اند.پس از آن بسيجي ها به سرعت منطقه را ترک کرده و به دنبال آن دختر و پسر رفته اند، اما موفق به پيدا کردن آن ها نشده اند.
============================
كرج – درگيري يك دخترشجاع با زنان گشت ارشاد در بازار آزادگان
در روز 21شهریور ماه در بازار آزادگان کرج زنان مامور گشت ارشاد به دختری که چادر سرش نبود گيردادند . ماموران سركوبگر جلواين دختر را و قصد توهين به او را داشتند.دخترشجاع كرجي هم با برگردانيدن فحشي كه به او داده بودند به خودشان با یکی از ماموران درگیر شد . زنان معاويه از پس اين دختركرجي برنيامدند دراين حين دو مرد لباس شخصی مزدور به كمك شان آمدند و روي سراين دختر ريختند و او را گرفتند و با خود بردند.
============================
كرج – دفاع عده اي ازمردم ازمردم ازيك فروشنده وسايل عتيقه
جمعه شب 21 شهريور در خيابان موسوم به چمران كرج مامورین به ماشینی که جعبه عقبش پر از اجناس خارجی و لوازم خانگی بود به بهانه خارجي بودن و نداشتن مجوز قصد جلوگيري از فروش اجناس او به مردم را داشتند كه فروشنده گفت همه کارهاي شما درست است فقط به من گیر دادید و زير بار نرفت. دراين زمان مردم که تجمع كرده بودند به حمايت از فروشنده پرداختند و دسته جمعی به ماموران اجازه ندادند جنس هاي اين فروشنده را ببرند و او را رها كردند.
============================
كرج – درگيري عده اي جوانان درپارك لاله با مامورين نيروي انتظامي
ساعت 10 صبح پنجشنبه20 شهريور 93 مامورين نیروی انتظامی به عده اي پسران جوان كه درداخل پارك لاله كرج مشغول تفريح وشادماني بودند گيردادند وبا آنها درگيرشدند .يكي ازجوانان باچاقويي كه داشت به جان مامورين افتاد . ماموران با زدن اسپري توي صورت اين جوان او را دستگير كردند و با خود بردند.
============================
كرج – اعتراض كاركنان و درگيري مديريت رستوران با ورود غير مجاز عوامل حكومتي
ساعت 14ظهر روز شنبه 22 شهريور 1393 ، چند تن از مأموران وزارت بهداشت براي کنترل يک رستوران معروف واقع در ميدان نبوت کرج تقاطع بلوار ملاصدرا ، به طور سر زده وارد آشپزخانه شدند و شروع به کنترل کيفي لوازم آشپرخانه اين رستوران و همچنين مواد غذايي آن ها شدند.مديريت رستوران بعلت ممنوعيت ورود اشخاص غيرخودي بدليل رعايت مسائل بهداشتي سريعاً به سمت مأموران رفته و همراه با پرسنل دست به اعتراض زده و و برخورد شديدي با آن ها کرده است.وي مامورين را تهديد به ارائه شكايت از آنها و پيگيري قانوني موضوع كرده است.
============================
كرج – اعتراض و درگيري مردم با مأموران انتظامي بخاطر دستگيري کودکان کار
ساعت 17 بعدازظهر روز شنبه 22 شهريور 1393در بلوار مطهري کرج، مأموران انتظامي در طرح جمع آوري متکديان، اقدام به دستگيري کودکان کار نمودند اين موضوع باعث رنجش مردم شده است. درگيري ميان مردم و مأموران انتظامي، بخاطر دستگيري کودکان کار رخ داده است.مردم از اينکار مأموران ناراضي بوده و دقايقي را با آن ها صحبت کرده اند و عده اي از مردم هم از در اعتراض وارد شده اند و دقايقي با مأموران دچار درگيري لفظي شده اند.اما در نهايت مأموران اين کودکان را که حدود 5 تن بوده اند، با خود برده اند.
============================
اصفهان – تجمع 300 نفر از بازنشستگان در مقابل استانداري
روز شنبه 22 شهريور حدود300 نفر از بازنشستگان که حقوق آنها به تعویق افتاده بود، دست به تجمع زده ومنتظر پاسخگویی از طرف مسئولان مربوطه شدند. لازم به يادآوري است كه تعداد زيادي از نیروهای امنیتی بازنشستگان معترض را تحت كنترل خود گرفته بودند و ازگرفتن هر عكس و فيلم ممانعت ميكردند.
============================
كاشان – اعتراض و درگيري مردم با مامورين نيروي انتظامي در خانه تاريخي بروجرديها
ساعت 10 صبح روز جمعه 21 شهريور 1393 در خانه تاريخي بروجردي کاشان واقع در خيابان علوي، درگيري ميان مردم و مأمور نيروي انتظامي رخ داده است.يک جوان که در حال عکاسي در اين عمارت تاريخي بوده، با يک مأمور انتظامي روبرو مي شود که البته پليس افراطي اي نيز بوده است. اين مأمور به پسر مي گويد که براي چه تصويربرداري مي کني؟ مجوز داري؟ عکس ها را براي چي مي خواهي؟ براي فيسبوک؟پس از آن مأمور دوربين پسر را به زور گرفته و در همين بين دوربين از دست مأمور رها شده و به زمين افتاده و صدمه ديده است.عده اي از مردم که در اين عمارت تاريخي بوده اند به سمت آن ها رفته اند و به مامورين اعتراض كردند و دوربين جوان را گرفته و به وي دادند.
============================
بندرعباس – تجمع اعتراضي در مقابل اداره مخابرات بخاطر سرقت حجم اينترنتي كاربران
به گزارش دريافتي از بندرعباس روز چهارشنبه 19شهريور عده ایی از جوانان در اعتراض به حذف شدن و سرقت شدن حجم اينترنت خريداري شده خود به شرکت مخابرات رفته و اعتراض کردند. اما جواب مسئول مربوطه این بود شما حجم خریداری شده را استفاده کرده اید و برای استفاده دوباره باید حجم خریداری کنید.یکي از آن جوانان معترض گفت من یک هفته نمی شود که حجم 20 مگابايت را خریداری کرده ام و جالبتر اینکه از 12 شب به بعد دانلود من مجانی بوده و من حساب کردم اگر شبانه روز دانلود هم می کردم نباید به این زودی تموم می شد که مطرح شدن این مسئله با اعتراضات بیشتری توسط همه جوانان همراه گرديد اما كارگزاران مربوطه بي محلي كردند.
============================
زنجان – تجمع مردمي در اعتراض به فعاليت كارخانه سرب
روز پنجشنبه 20 شهريور 93 جمع زيادي از مردم زنجان بيش از چند بار به خيابانها امده و اعتراض خود را نسبت به فعاليت کارخانه سرب زنجان که هواي شهر را به شدت الوده کرده است، اعتراض كردند. در چند مورد اعتراض که بصورت دسته جمعي اتفاق افتاد تعدادي از مردم به دست نيروهاي امنيتي بازداشت شدند.
============================
زنجان – تجمع اعتراضي مردم براي آزادي دستگيرشدگان در مقابل استانداري
روز جمعه 21 شهريور 93 جمعي از مردم زنجان در اعتراض به دستگيري تعدادي از شهروندان زنجان كه روز پنجشنبه 20 شهريور 93 توسط نيروهاي رژيم دستگير شده بودند، در مقابل استانداري اين شهر تجمع كردند.
============================
زنجان – ترك نماز جمعه توسط مردم و راه اندازي تظاهرات
بعد از پايان نماز جمعه روز جمعه 21 شهريور 93 در زنجان ، امام جمعه از اعتراضات تعدادي از فتنه گران ياد کرد و از مردم خواست به اعتراض کنندگان نپيوندند و از فرزندان خود بخواهند که در گناه شرکت نکنند. اما حتي مردم حاضر در همين نماز جمعه، با شنيدن اين حرف امام جمعه وسط صحبت هايش مسجد را ترك كرده و در خيابان شروع به سر دادن شعار براي متوقف كردن كارخانه سرب كردند.
============================
زنجان – به آتش كشيدن ماشينهاي نظامي در ميدان سعدي
بدنبال اعتراضات شديد چند روزه مردم زنجان نسبت به فعاليت كارخانه سرب زنجان، نيروهاي امنيتي در سطح شهر بصورت آماده باش درآمده اند. روز جمعه 22 شهريور ساعت 3 بعد از ظهر يک مورد پرتاب شيشه بنزين به طرف ماشين نظامي و اتش گرفتن ان در ميدان سعدي تعداد نيروهاي اين ميدان را به دو برابر افزايش داد. همچنين در ساعت 4 بعد از ظهر با دومين مورد پرتاب شيشه بنزين به طرف ماشين نظامي و اتش گرفتن ان در سعدي جنوبي اعتراضات مردم ادامه يافت. اين درحالي بود كه ساعتي قبل از آن نيروي انتظامي رژيم اعلام كرده بود كه مهاجمين با شيشه بنزين به خودروي نظامي رژيم را دستگير كرده است.
============================
قزوين – اعتراض کارگران نساجي قزوين
روز شنبه 22 شهريور 93 اعتصاب کارگران نساجي قزوين براي يك ساعت چرخه اين توليدي را براي چندين ساعت از کار انداخت. اعتراض کارگران بخاطر پرداخت نشدن بيمه و حقوق پرداخت نشده دوماه اخير خود بود.
============================
عسلويه – تجمع اعتراضي كارگران خوابگاه كمپ 2 بيدخون
روز شنبه 22 شهريور 93 كارگران خوابگاه كمپ 2 بيدخون، نسبت به بازرسي بدون اجازه اتاق هاي كارگران و كاركنان فازهاي 17 و 18 به خشم آمده و دست به تجمع عظيم بيش از هزار نفري زدند.
كمپ 2 بيدخون يكي از خوابگاه هاي بزرگ پارس جنوبي مي باشد كه با ظرفيت چندين هزار نفري در انتهاي بيدون و عسلويه واقع شده است. دليل بازرسي هنوز اعلام نکرده اند ولي از چند وقت پيش شايعه شده است که اطلاعات محرمانه چندين شرکت سرقت شده است و چندين بار خوابگاه هاي مجاور اين خوابگاه نيزمخفيانه بازرسي شده است.
============================
اسلامشهر – تجمع اعتراضي مردم مقابل مسجد جامع نسبت به افزايش قيمت لوازم التحرير
روز جمعه 21 شهريور 93 جمعي از مردم اسلامشهر در اعتراض به افزايش بي رويه لوازم التحرير آن هم در آستانه بازگشايي مدارس و دانشگاه ها كه ده درصد افزايش يافته است، در جلوي مسجد جامع اسلامشهر تجمع اعتراضي داشتند. تجمع كنندگان همچنين به افزايش ده درصدي قيمت انواع لباس نيز اعتراض داشتند. قابل توجه اينكه اين تجمع بعد از پايان نماز جمعه در اسلامشهر در مسجد جامع اسلامشهر صورت گرفت. به اين صورت كه با پايان نماز جمع زيادي از مردم در جلوي مسجد متوقف شده و مطابق قرار قبلي كه با هم داشتند، شروع به اعتراض به گراني ها كردند.
============================
مريوان – اعتراض اهالي بدليل کمبود امكانات تفريحي
بيش از 30 نفر از اهالي مريوان در روز پنجشنبه 20شهريور در اعتراض به کمبودهای تفريحي در مقابل شهرداری دست به تجمع زده و اعتراض خود را به نداشتن پارک و شهر بازی مناسب برگزار نمودند.لازم به ذكر است كه اين چندمين بار است كه اهالي نسبت به اين موضوع اعتراض خود را اعلام ميكنند.
============================
سنندج -اعتراض عده اي از رانندگان با ماموران راهنمايي رانندگي
تصادف دوماشین یک دستگاه پراید ویک دستگاه پژو در روز پنجشنبه 20شهريور ساعت14عصردرسه راه شالمان موجب ترافیک سنگین دراین خیابان شد .اين ترافيك اعتراض برخی از رانندگان را در بر داشت ،با دیر آمدن ماموران راهنمایی و رانندگی مردم از این تاخیر خشمگين شده بودند وقتي كه ماموران رسيدند رانندگان به آنان اعتراض كردند و وضع طوري شده بود كه ماموران راهنمايي رانندگي نظام جرات پاسخ دادن نداشتند.
============================
سنندج – اعتراض جمعي از جوانان مقابل دفتر نماينده مجلس
بیکاری جوانان سنندج باعث اعتراض برخی ازجوانان این شهر شده است که همچنان با بیکاری و نبودکاردست وپنجه نرم میکنند وخواستارحل این مشکل اساسی هستند،این جوانان در روز پنجشنبه 20شهريور در مقابل دفتر نماینده سنندج در مجلس دراين شهرگرد آمدند و اعتراض خود را از ساعت 11تا 13اعلام کردند، آنها خواستار ایجاد فرصت های شغلی بودند.
============================
سنندج – درگيري درپارك ملت توسط عده اي ازمردم بانيروي انتظامي
روز جمعه 21شهریورساعت20درپارک ملت سنندج 2 مامور نیروی انتظامی به یک خانواده که زنان شان حجاب مورد نظر رژيم را نداشتند وحشیانه حمله کردند و مردهای خانواده هم واکنش نشان دادند و با آنها در گیر شدند و مردم هم از آنها حمایت کردند و ماموران را تاراندند.
============================
سنندج – اعتراض قصابها به عدم مرغوبیت گوشت کشتار گاه مرکزی
عدم مرغوبیت گوشت کشتارگاه مرکزی سنندج باعث اعتراض عده اي از قصابان اين شهرشد. آنها اعتقاد داشتند آنها گوشت بزهای مریض را به خورد مردم میدهند و تهدید کردند تا این مشکل حل نشود گوشت نمیخرند. قابل توجه اين كه این موضوع در شهر سندج موجب بیماری عده ای ازمردم این شهر شده است که با اعتراض مردم همراه بوده است.
============================
بانه – گوشمالي يافتن چند بسيجی در جاده بدليل تهمت به جوانان
طبق خبردريافتي ازكردستان درشب پنجشنبه 20شهريور عده اي از بسيجي ها به چند نفراز جوانان كه درمسير بانه در حركت بودند قصد بازرسي وسايل خودروي آنها را داشتند كه چيزي پيدا نكردند. سپس قصد زدن تهمت مشروب خواري به آنها را داشتند كه باعث خشم جوانان شد و پياده شدند و بسيجي هارا كتك زدند و محل را ترك كردند .
============================
خرم آباد – اعتراض عده اي از مردم در مقابل دفتر نمایندگی شهر
عده اي از مردم خرم آباد در روز پنجشنبه 20شهريور درمقابل دفتر نمایندگی مجلس اين شهر از مجلس تجمع اعتراضي برگزار كردند . اعتراض اين عده از مردم بلاتكليف گذاشتن و سردانيده شدن و عدم پاسخ دهي اين نماينده به مشكلاتي بود كه مطرح كرده بودند.
============================
الشتر لرستان – اعتراض جمعي از قهوه خانه دارها در منطقه تفریحی کهمان به شهرداری
روز پنجشنبه 20شهريور ماه عده اي از قهوه خانه دارها در منطقه تفریحی کهمان الشتر به شهرداری الشتر رفته و تجمع اعتراضي داشتند. علت اعتراض این قهوه داران پلمپ قهوه خانه هاشان بود، شهرداری بخاطر نداشتن سند ملک درب آنها را پلمپ کرده بود در صورتی که آنها ادعا داشتند که این زمین ها زمین آبا و اجدادی آنها می باشد و حق دارند در آنجا باشند . قهوه خانه دارها تهديد كردند اگر درب قهوه خانه هايشان فك پلمپ نشود،خودشان درب را باز می‌کنند.
============================
الشتر لرستان – اعتراض دانشجویان رشته پرستاری دانشگاه ملی الشتر
روز شنبه 22شهریور ماه 93 دانشجویان رشته پرستاری دانشگاه ملی الشتر زیر شاخه دانشگاه لرستان به مشخص نبودن وضعیت سه درس خود اعتراض كردند .آنها با تجمع درمقابل دفتر ریاست دانشگاه اعتراض خود را اعلام کردند و خواستار مشخص شدن وضعیت خود شدند.
============================
الشتر لرستان – درگیری میوه فروشان ابتدای خیابان انقلاب با مامورين شهرداري
روز پنجشنبه 20شهريور ماه عده اي ازميوه فروشان الشتر كه درابتداي خيابان انقلاب الشترمستقر بودند با مامورين شهرداری اين شهر درگير شدند .ماموران شهرداری تحت عنوان جريمه از چند مغازه دار رشوه مي خواستند و گفته بود اگراين كار را بكنيد.يك مغازه دار گفت:”من رشوه به تو نمیدهم.” و با هم درگیر شدند شاگرد اين میوه فروش به مامور رشوه خوار حمله کرد و او را کتک زدند.
============================
الشتر لرستان – اعتراض کشاوزان منطقه کهمان الشتر
روز شنبه 22شهریور در ساعت 10صبح در مقابل فرمانداری این شهر برگزارشد اعتراض آنها به کانال ها و لوله های که آب سراب کهمان را از چنگ کشاورزان بیرون آورده و باعث کم ابی زمین های آنها شده است بود آنها اعتقاد داشتند که نباید آب سراب توسط این لوله های شرکت آب فاضلاب از آنها گرفته شود قابل توجه اين كه در برخی از جا ها مردم این لوله ها را قطع یا سوراخ كرده اند .
============================
گيلان – كتك زدن نيروهاي پليس توسط مردم معترض رحيم آباد
دراستان گيلان ، شهر رحيم آباد از توابع شهرستان رودسر پليس راهنمايي رانندگي در حال گشت زني بودند كه يك موتور سوار با نفري كه درترك موتور نشسته بود را دنبال مي كنند كه موتور با سرعت زياد فرار مي كند وپليس هم همچنان آنها را تا 4 كيلومتر دنبال ميكند كه در نتيجه اين تعقيب موتور با يك پرايد تصادف مي كند، راننده در جا مي ميرد ونفري كه ترك موتور نشسته بود الان در كماست ، مردم آن اطراف هم كه متوجه ماجرا مي شوند پليس ها را تا سر حد مرگ كتك مي زنند.
============================
تهران – تجمع اعتراضي دانشجويان دانشگاه آزاد واحد جنوب تهران
جمعي از دانشجويان دانشگاه آزاد واحد جنوب تهران روز شنبه 22 شهريور در اعتراض به افزايش شهريه دانشگاه در مقابل دفترمديريت اين دانشگاه تجمع كردند.دانشجويان به افزايش 30 درصدي شهريه دانشگاه به اعتراض پرداختند و خواستار بازگرداندن شهريه به نرخ سال قبل شدند.
============================
دلگان بلوچستان – كشته شدن يك شهروند ديگر توسط نيروي سركوبگر انتظامي
شامگاه شنبه 22 شهريور، يكي از شهروندان شهرستان دلگان بنام عبدالنبي جمال زهي بدون هيچ دليلي مورد هدف نيروهاي سركوبگر انتظامي موسوم به يگان امداد انتظامي قرار گرفت و در جا كشته شد.عبدالنبي جمال زهي براي خريد نان از منزل خارج شده و بعد از غروب آفتاب به نانوايي ميرود كه در مسير برگشت به منزل از ناحيه سر مورد اصابت گلوله مأموران قرار ميگيرد.مأموران بعد از شليك به وي صحنه را ترك ميكنند.عبدالنبي جمال زهي،كارمند اداره برق شهرستان دلگانِ بلوچستان، متأهل و داراي يك فرزند ميباشد. قابل ذكر است كه اين ششمين شهروند بلوچ است كه در اثر شليك نيروهاي جنايتكار انتظامي كشته يا زخمي ميشوند.قبل از اين در روز چهارشنبه 19 شهريور، عبدالله مراد زهي بر اثر شليك مأموران جان باخت و همسر و فرزند دو ساله اش بشدت زخمي شدند. همچنين در روز پنجشنبه دو نفر ديگر از طايفه كهرازهي در مسير خاش زاهدان بر اثر شليك مأموران جنايتكار انتظامي به قتل رسيدند.
==================================
كرج – عدم رسيدگي و درمان زنداني سياسي ماشالله حائري در زندان گوهر دشت كرج
زنداني سياسي ماشالله حائري در زندان از عواقب و تبعات ناشي از خونريزي از دهان و بيني همچنان در رنج و عذاب بسر مي برد براي درمان وي اقدامي صورت نگرفته است. لازم يادآوري است كه آقاي حائري كه اواسط خرداد ماه به کما رفته بود به دليل وضعيت وخيم به صورت اورژانس به خارج از زندان منتقل گرديد از آنجا كه اين زنداني سياسي پروسه درمان طي نكرده به بند و زندان باز گردادنده شده بودمجدداً دچار مشكل شده است.
==================================
كرج – محروم كردن زندانيان سياسي محبوس در زندان گوهردشت از امكانات سرمايشي
براساس گزارشي از كرج روز چهارشنبه 19شهريور دست اندركاران زندان با توجه به گرماي تابستان زندانيان سياسي محبوس در زندان گوهر دشت كرج را از داشتن امكانات سرمايشي مناسب محروم كرده اند و بدين طريق زندانيان را تحت فشار غير انساني قرار داده اند.
==================================
تهران – بيخبري از آرش صادقي و گلرخ ابراهيمي
طي روزهاي اخير، خانواده آرش صادقي و همسرش گلرخ، براي تعيين تكليف وضعيت وي به مراجع مختلف اوين و دادستاني مراجعه كرده و خواستار ديدار با وي شده اند. مأموران اطلاعات و دادستاني به آنان گفته اند كه فعلاً وضعيت آنان را پيگيري نكنيد. تا اينكه خودشان با شما تماس خواهند گرفت. مأموران دادستاني و اوين هيچ مسئوليتي در رابطه با حضور وي در زندانهاي حكومتي را نپذيرفته اند و پدر آرش و ساير اعضاي هر دو خانواده را در ابهام و سردرگمي نگهداشته اند .
===========================
تهران – پيوستن يكي از هم بنديان دراويش به اعتصا ب غذا
رسول هويدا، يكي از زندانيان عادي كه در بند مالي زندان اوين محبوس ميباشد، به حمايت از زندانيان درويش و در اعتراض به اعمال فشارهايي كه بر عليه آنان صورت ميگيرد. با نوشتن نامه حمايت به اعتصابيون درويش پيوسته است. وي در نامه اش بعنوان آخرين كلام به مسبين جور و ستم نوشته است اگر در زندگي دنياييتان دين نداريد، لااقل آزاده باشيد.

بابەتی هاوپۆل

بیان فرج‌اللهی، شهرووند اهل سنندج به شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر احضار شد.

به گفته یک منبع مطلع، این فعال زن به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به شعبه …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلیکترۆنییەکەت بڵاوناکرێتەوە. خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *

ئەم ماڵپەڕە لە ئەکیسمێت بۆ کەمکردنەوەی هەرزە واڵە و سپام سوود دەگڕێ. فێربە چۆن زانیاری بۆچونەکانت ڕێکدەخرێت.