پێنج شه‌ممه‌ 18 ته‌مموز 2024

نامه اعتراضی چند عضو کومه‌له در پی موج اخراجها از جانب رهبری حزب کومه‌له کردستان ایران

در پی اخراج چند تن ازاعضای قدیمی و سابق رهبری کومه‌له از جانب حزب کومه‌له کردستان ایران نارضایتیهایی صفوف اعضا و هوادارن این حزب را فرا گرفته است. در جدیدترین این اعتراضها چند تن نامه‌ای را در نارضایتی به موج اخراجها در حزب کومه‌له کردستان ایران منتشر کرده‌اند که متن آن در زیر آمده است.

بە: کمیتە مرکزی کومەلە رونوشت:

همە اعضا کومەلە رفقا با سلام اطلاع پیدا کردەایم کە کمیتە مرکزی کومەلە یکبار دیگر اقدام بە تصفیە تشکیلاتی کردە و جمع دیگری از کادرهای کومەلە کە اعضا سابق رهبری جریان ما بحساب می‌آیند مشمول تصفیە تشکیلاتی این بار کمیتە مرکزی قرار گرفتەاند. چند ماە پیش نیز دو تن از کادرهای با سابقە کومەلە بدلیل انتقاد از سیاستهای رهبری کومەلە و شخص دبیر کل با چنین احکامی کە در کومەلە بی‌سابقە هستند روبرو شدند.‌

کمیتە مرکزی کومەلە در آنزمان هم بە اعتراضات شمار زیادی از اعضا حزب کە خواهان لغو این احکام بودند توجە نکرد و بنظر می‌رسد بی‌توجهی بە سنتهای کومەلە و بی‌احترامی بە نظر اعضا تشکیلات بە یک روش رهبری فعلی کومەلە تبدیل شدەاست.

رفقا! شما در زمانی بە چنین اقدامات ناشایست و بدور از سنتهای کومەلە دست می‌زنید کە کوردستان بطور یکپارچە در مقابل خطراتی کە حیات مردم را تهدید می‌کند بپا خاستە است. مگر نمی‌بینید و نمی‌شنوید کە چگونە مردم شهرهای کوردستان ایران برای کمک بە کردهای سوریە و عراق بسیج شدەاند و در این راە خطرات جمهوری اسلامی را بە هیچ گرفتەاند؟ شما بجای پرداختن بە این موضوع مهم و بجای سازماندهی و جهت دادن بە این حرکت مردمی با ایجاد بحران و دودستگی انرژی و توان تشکیلات را این چنین نا‌مسئولانە بهدر می‌دهید.

شما با تصفیە تعدادی از رفقا و همرزمان قدیمی ما با افراد و کسانی دست دوستی می‌دهید و بە کسانی اتکا می کنید کە قبلا دبیر کل کومەلە در رسانەهای عمومی و خارجی آنهارا تبهکار و قابل تعقیب قانونی معرفی کردە بود. این نوع بازیها و اظهار نظرهای دور از شان کومەلە بە شدت بە اعتبار جریان ما لطمە زدەاست. ما امضا کنندگان زیر این تصفیەهای تشکیلاتی را بی‌اعتبار می‌دانیم و آنرا محکوم می‌کنیم.

ما این رفقا را همچنان همرزمان و اعضا حزب می‌دانیم، ما خواهان لغو این احکام بی‌پایە و اساس در اسرع وقت هستیم.

آزاد کریمی

شیوا ساعدی

کیوان فرجی

وریا ربابی

آزاد سیرجانی

سوران قارعی

بابەتی هاوپۆل

بیان فرج‌اللهی، شهرووند اهل سنندج به شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر احضار شد.

به گفته یک منبع مطلع، این فعال زن به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به شعبه …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلیکترۆنییەکەت بڵاوناکرێتەوە. خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *

ئەم ماڵپەڕە لە ئەکیسمێت بۆ کەمکردنەوەی هەرزە واڵە و سپام سوود دەگڕێ. فێربە چۆن زانیاری بۆچونەکانت ڕێکدەخرێت.