پێنج شه‌ممه‌ 22 شوبات 2024

زندانیان سیاسی مهاباد در وضعیت بحرانی به سر میبرند

سه‌ تن از زندانیان سیاسی زندان مرکزی مهاباد در وضعیت بحرانی به سر میبرند و با وجود تلاش وکلا و خانوده‌هایش برای اخذ مرخصی اتتعلاجی مدیریت زندان اجازه مداوای خارج از زندان را به آنها نمیدهد.

بنا به گزارشات رسیده به زاگرس پست وضعیت سه تن از زندانیان سیاسی زندان مهاباد بحرانی اعلام شده و گفته شده با وجود تلاشهای مکرر جهت مداوای خارج از زندان اما جواب مسئولین تا کنون منفی بوده است.

به نقل از این گزارش هر یک از زندانیان عمر پیرنیا، مصطفی فقیه و جمال قادرنژاد از بیماریهای سختی در درون زندان رجن میبرند و بهداری زندان به هیچ وجه توانایی مداوای آنها را نداره.

عمر پیرنیا اهل پیرانشهر متاهل ودارای فرزند ی 5 ساله میباشد. این زندانی از نظر مالی در وضعیتی ضعیف قرار دارد و گفته میشود همسرش قادر به رسیدگی فرزندشان نمی باشد. در این باره با توجه به وضعیت او مسولین زندان با در خواست مرخصی‌اش مخالفت کرده‌اند و نامبرده نیزاعلام کرده در اعتراض به این تبعیض اعتصاب غذا خواهد کرد.

زندانی دیگر مصطفی فقیه 53 ساله با بیماری قند خون روبروست و خوانواده ایشان نیز در وضعیتی مشابه بسر میبرند. اخیرا با موافقت مرخصی استعلاجی برای مداوای بیماری از سوی مسولین زندان، اما دادگاه انقلاب مخالفت کرده و این زندانی نیز نتوانسته برای مداوای خود اقدام نماید.

جمال قادر نژاد زندانی 38 ساله زندانی سیاسی دیگر در زندان مهاباد است که در زیر شکنجه ماموران امنیتی دچار کمردرد شدید و دیسک کمرشده است. گزارش می افزاید این زندانی برای انجام امور شخصی خود نیز دچار مشکل میشود و موئولین زندان با ارائه مرخصی جهت مداوای او به شدت مخاالفت کرده‌اند.

 

بابەتی هاوپۆل

بیان فرج‌اللهی، شهرووند اهل سنندج به شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر احضار شد.

به گفته یک منبع مطلع، این فعال زن به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به شعبه …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە .

ئەم ماڵپەڕە لە ئەکیسمێت بۆ کەمکردنەوەی هەرزە واڵە و سپام سوود دەگڕێ. فێربە چۆن زانیاری بۆچونەکانت ڕێکدەخرێت.