پێنج شه‌ممه‌ 7 كانونی یه‌كه‌م 2023

فرمانداران احتمالی کردستان معرفی شدند

گزینه‌های احتمالی برای تصدی فرمانداری شهرهای استان کردستان حاکی از تمایل استانداری به استخدام نیروهای سابق و متمایل به اصلاحطلبان است.بنا به گزارشی که جدیدا منتشر شده، جایگزین اکثر فرمانداریا مشخص شده و استاندار کردستان هم‌اکنون در مذاکرده برای اقناع ورارت کشور است تا افراد جدید جایگزین شوند.

 بنا به این گزارش ‘صمدی و اسدبیگی’ که  در دوران خاتمی فرمانداری شهرهای مهاباد و بانه بوده‌اند، منتظر اعلام نظر نهادهای امنیتی و نظارتی هستند.

 گزینه معرفی شده به وزارت کشور از سوی استانداری کردستان برای فرمانداری بانه، ‘راشد عذیری‘ است.

گزینه پیشنهاد شده از سوی استانداری کردستان برای فرمانداری سنندج دکتر ‘ابراهیم زارعی’ است. در زمان اصلاحات مدیرکل میراث فرهنگی استان بوده و به لحاظ سیاسی به اصلاح طلبان گرایش دارد. زارعی در مورد شهر سنندج هم تالیفات و تحقیقاتی مرتبط با رشته خود منتشر کرده است.

 برای فرمانداری قروه ‘دکتر شریف بیانی‘ گزینه مورد نظر استانداری است. وی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی است و سابقه معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد سنندج را در کارنامه خود دارد.

 ‘محمد فلاحی‘  نیز قرار است به عنوان فرماندار مریوان معرفی شود. وی در دوران اصلاحات معاون فرماندار در این شهر. خبرها حاکی از توافق بر سر نامبرده میباشد با معاون سیاس استان (آشناگر).

 در کامیاران هم ‘مسعود روحانی’، معاون آموزش و پرورش این شهر و از فعالین ستادهای موسوی و روحانی برای فرمانداری معرفی شده است.

برای دهگلان، ‘یحیی نظری‘مطرح ترین گزینه است. وی بخشدار این شهر در دوران اصلاحات بوده و به لحاظ سیاسی به اصلاح طلبان متمایل است.

 وضعیت سقز و بیجار تا اکنون نامشخص است.

طرفهای مورد توافق برای انتخاب گزینه‌ها، وزارت کشور، نمایندگان شهرها در مجلس، شوراهای شهر و دفاتر نمایندگی ولایت فقیه هستند.

بابەتی هاوپۆل

بازداشت حکیم محمدپوری، فعال زیست‌محیطی عضو انجمن پاژین بانە

در ادامە بازداشت فعالان کورد در کوردستان ایران، یکی از اعضای فعال انجمن زیست‌محیطی “پاژین” …

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە .

ئەم ماڵپەڕە لە ئەکیسمێت بۆ کەمکردنەوەی هەرزە واڵە و سپام سوود دەگڕێ. فێربە چۆن زانیاری بۆچونەکانت ڕێکدەخرێت.