چوار شه‌ممه‌ 10 ته‌مموز 2024

بازداشت دو شھروند در مھاباد و دیواندرە

حسین حسن ‌خانی، معلم بازنشسته در شهر مهاباد توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. او پیشتر توسط دادگاه انقلاب مهاباد به ۳ ماه حبس تعزیری محکوم و این حکم در مرحله تجدیدنظر نیز عینا تائید شده بود. همچنین روز پنجشنبه ۱۷ تیرماه، یک شهروند دیگر به نام احمد صادقی در شهر دیواندره پس از احضار به اداره اطلاعات سنندج بازداشت شد.

روز پنجشنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۰، یک شهروند به نام احمد صادقی، اهل روستای شاقلا در شهر دیواندره، پس از احضار به اداره اطلاعات سنندج بازداشت شد.

احمد صادقی توسط نیروهای امنیتی احضار و به اتهام همکاری با یکی از احزاب کردستانی مخالف رژیم اسلامی ایران بازداشت شده است.

این شهروند طی مدت بازداشت از دسترسی به وکیل و ملاقات با خانواده محروم بوده است.
در خبری دیگر امروز شنبه ۱۹ تیرماه، حسین حسن ‌خانی، معلم بازنشسته، توسط نیروهای امنیتی در شهر مهاباد بازداشت شد.

حسین حسن خانی در تاریخ ۱ مردادماه ۹۹، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات مهاباد منتقل شد. وی اواخر اسفندماه سال گذشته توسط دادگاه انقلاب مهاباد به ۳ ماه حبس محکوم شد. در ابلاغیه شعبه یک دادگاه انقلاب مهاباد آمده است: بدنبال پیگیری حقوق پایمال شده فرهنگیان و شرکت در تحصن های معلمان آن شهر در جلوی ساختمان اداره آموزش و پرورش مهاباد و همچنین بالا بردن پلاکاردی با مضمون “جای معلم آزاده در زندان نیست، در کلاس درس است، معلمان زندانی را آزاد کنید”، حسین حسن خانی با استناد به ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به حکم قاضی جواد غلامی رئیس شعبه یک دادگاه انقلاب مهاباد به ۳ ماه زندان محکوم شده است و حکم صادره علیە او در مرحله تجدید نظر نیز عینا تائید شده است.

بابەتی هاوپۆل

بیان فرج‌اللهی، شهرووند اهل سنندج به شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر احضار شد.

به گفته یک منبع مطلع، این فعال زن به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به شعبه …