دوو شه‌ممه‌ 11 كانونی یه‌كه‌م 2023

سه زندانی سیاسی از زندان دیزل آباد کرمانشاه به مرخصی اعزام شدند

نبی‌الله محمدی و هدایت سیدزاده، زندانیان سیاسی محبوس در زندان دیزل آباد کرمانشاه به مرخصی اعزام شدند. این شهروندان خردادماه ۹۴ بازداشت و هر یک نهایتا به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

طی روزهای اخیر اسماعیل مریدی، نبی‌الله محمدی و هدایت سیدزاده از زندان دیزل آباد کرمانشاه به مرخصی اعزام شدند.

اوایل بهمن ماه سال گذشته دستگاه قضایی استان کرمانشاه با آزادی مشروط این زندانیان سیاسی، مخالفت کرد. این سه زندانی بیش از نیمی از دوران محکومیت ۱۰ سال حبس خود را در این زندان سپری کرده‌اند.

این شهروندان که همگی از اهالی شهر ثلاث باباجانی هستند، در تاریخ ۷ خردادماه ۹۴، توسط ماموران امنیتی در کرمانشاه بازداشت و پس از مدتی با اتمام مراحل بازجویی به زندان دیزل‌آباد این شهر منتقل شدند.

این افراد در سال ۹۴، از بابت اتهام عضویت در یکی از احزاب کردستانی مخالف رژیم اسلامی در شعبه‌ی ۴ دادگاه انقلاب کرمانشاه محاکمه و هر یک به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

احکام آنها بعد از اعتراض، در شعبه ۹ دادگاه تجدیدنظر استان کرمانشاه عینا تایید شدند.

این سه زندانی در تاریخ ۳ خرداد ۹۹، به مدت ده روز به مرخصی اعزام شده و مجددا با پایان مرخصی به زندان بازگشتند و در تاریخ ۱۸ اسفند همان سال نیز مجددا به مرخصی اعزام شدند که نهایتا اواخر اردیبهشت سال جاری با پایان ایام مرخصی به این زندان بازگشتند.

از میان آنها اسماعیل مریدی، در تاریخ ۲۴ فروردین ۹۹، در اعتراض به محرومیت از اعزام به مرخصی و عدم رسیدگی به درخواست آزادی مشروط، به مدت ده روز اعتصاب غذا کرد.

بابەتی هاوپۆل

بازداشت حکیم محمدپوری، فعال زیست‌محیطی عضو انجمن پاژین بانە

در ادامە بازداشت فعالان کورد در کوردستان ایران، یکی از اعضای فعال انجمن زیست‌محیطی “پاژین” …