سێ شه‌ممه‌ 25 حوزه‌یران 2024

عادل مکرم به یک سال زندان محکوم شد

عادل مکرم، زندانی سیاسی در زندان ارومیه توسط دادگاه انقلاب این شهر به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. ایشان که از تاریخ ۲۱ مهرماه در پی عدم تحقق وعده مسئولان و بلاتکلیفی خود اعتصاب غذا کرد، امروز شنبه ۲۴ آبان‌ماه به اعتصاب خود پایان داد.

دیروز شنبه ۲۴ آبان‌ماه ۱۳۹۹، عادل مکرم، زندانی سیاسی در زندان ارومیه توسط دادگاه انقلاب این شهر به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد.

جلسه دادگاه عادل مکرم روز چهارشنبه ۲۱ آبان‌ماه به صورت ویدئو کنفراس برگزار شد و وی توسط دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد.

عادل مکرم که از تاریخ ۲۱ مهرماه در پی عدم تحقق وعده مسئولان و بلاتکلیفی خود اعتصاب غذا کرد و یک روز بعد به یکی از سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شد، امروز شنبه ۲۴ آبان‌ماه با پایان اعتصاب غذا به بند عمومی این زندان بازگردانده شد.

عادل مکرم با احتساب ایام بازداشت حدود ۱ ماه و ۲۰ روز دیگر با پایان دوره محکومیت از زندان آزاد خواهد شد.

عادل مکرم آذرماه ۹۸ پس از دیپورت از کشور ترکیه به نیروهای امنیتی ایران تحویل داده شد. وی به مدت ١٩ روز در بازداشتگاه اداره اطلاعات خوی بسر برد و نهایتا با پایان بازجویی‌ها به زندان ارومیه منتقل شد.

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این متهم سیاسی در تاریخ ۱۳ شهریورماه امسال در شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی علی شیخلو برگزار شد.

عادل مکرم، ۳۰ ساله، پدر یک فرزند و در حال حاضر مجرد است. وی هم‌اکنون در بند سیاسی زندان ارومیه بسر می‌برد.

بابەتی هاوپۆل

ماموستا ابراهیم سلیمی به سه سال حبس محکوم شد

ماموستا ابراهیم سلیمی، امام جمعه مسجد “چهار یار نبی” پیرانشهر توسط دادگاه ویژه روحانیت ارومیه …